درارتباطیم | بازاریابی اینترنتی بیمه و برندسازی شخصی نماینده

آموزش رپورتاژ آگهی : معرفی و تبلیغ بیمه تاثیرگذار در فرصت های استثنایی

”در آموزش رپورتاژ آگهی ، اصل بی طرف بودن لحن آن را یاد بگیرید، زیرا باعث جلب اعتماد مخاطبان می شود.“

در طول فعالیت تان، فرصتهایی استثنایی برای شما پیش می آیند که باید حداکثر بهره را ببرید. به خاطر این موقعیت ها آموزش رپورتاژ آگهی را برای اعضای  درارتباطیم تدارک دیده ایم:

مثلا در گردهمایی یا جلسه ای ( مانند جلسه اولیا و مربیان، گردهمایی سالیانه سهامداران و …) می خواهید کسب و کار و خدمات خود را در ۱۰ دقیقه معرفی کنید.

یا مثلا صاحبین یک رسانه ( مانند یک وبسایت، کانال تلگرام ، پیج اینستاگرام و …) به شما فرصتی می دهند که به مخاطبان آنها خودتان را تبلیغ کنید.

در این فرصتهای پیش آمده، هر چه تاثیر بیشتری بگذارید، می توانید افراد بیشتری  را جذب رسانه های خود کنید.

 

برای این مواقع نیاز به یک متن سخنرانی از پیش آماده شده دارید. نام این سخنرانی ” رپورتاژ آگهی “ است و اگر در نوشتن آن اصول خاصی رعایت شود، تاثیرگذاری آن چندین برابر می شود و مخاطبین بیشتری ترغیب می شوند که شما را دنبال کنند.

آموزش رپورتاژ آگهی

تا پایان مقاله آموزش رپورتاژ آگهی این اصول را یاد می گیرید. هم چنین مثال ها و تکنیک هایی را برای اثرگذاری بیشتر آن ارایه می کنیم. با این مقاله یک متن بسیار تاثیرگذار و مخصوص خودتان خواهید داشت. پس با ما در آموزش رپورتاژ آگهی همراه شوید:

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی محتوایی است که شما یا خدمات شما را به شکلی معرفی کند که بیشترین تاثیر را روی مخاطبتان  بگذارد و تعداد بیشتری را جذب کند. این محتوا می تواند به شکل متن سخنرانی، متن برای انتشار در رسانه، مقاله در وب سایت، عکس، ویدیو یا اینفوگرافی باشد.

در آموزش رپورتاژ آگهی باید با تعریف سنتی آن هم آشنا شوید ( Advertorial : ترکیبی از دو واژۀ Advertisment و Editorial است ) به شکلی از آگهی گفته می شود که به شکل گزارش به مخاطبان ارایه می شود. عموما مخاطب متوجه جنبه های تبلیغاتی گزارش نمی شود و تصور می کند در حال مطالعه یا مشاهده یک گزارش کاملا بی طرف است.

البته در علم دیجیتال مارکتینگ و آموزش رپورتاژ آگهی ، صرفا به محتوایی تبلیغاتی اطلاق می شود که در ازای پرداخت وجه در وب سایتی با اعتبار بالا و پربازدید منتشر می شود. رپورتاژ آگهی هم از نگاه سئو بر روی اعتبار وب سایت شما تاثیرگذار است و هم از نگاه علم روابط عمومی برای شما سودآور است.

برای آشنایی با جنبه دیحیتال مارکتینگ، به خصوص تاثیر ریپورتاژ آگهی بر سئوی وب سایت نماینده بیمه پیشنهاد می کنیم این مقاله از وب سایت وبمسترسلام مطالعه بفرمایید: آموزش نکات سئو در رپورتاژ آگهی  

اینجا ما با جنبه روابط عمومی آن کار داریم که بیشتر برای نمایندگان کاربرد بیشتری دارد.

سه گام تا آموزش رپورتاژ آگهی جذاب و تاثیرگذار

برای اینکه ساده و کاربردی به آموزش رپورتاژ آگهی بپردازیم، مراحل نوشتن آن را به سه گام تقسیم کردیم و یک چک لیست تهیه نموده ایم.

حالا برای اینکه بتوانید به نحو احسن این سه گام ضروری را بردارید، همین حالا چک لیست را دانلود کنید و حدالمقدور از آن پرینت بگیرید:

چک لیست آموزش رپورتاژ آگهیآموزش رپورتاژ آگهی

 

گام اول آموزش رپورتاژ آگهی: پیش از اینکه شروع به نوشتن کنید

رپورتاژ مناسب یعنی محتوای کال تو اکشن

هدف این است که مخاطبتان را جذب کنید. یعنی وقتی پیام شما را دریافت کردند، ترغیب شوند که شما را دنبال کنند و یا از شما خرید کنند. پس رپورتاژ آگهی نوعی کال تو اکشن است.

کال تو اکشن یا فراخوان عمل، همان عمل ”نهایی کردن خرید“ است، ابزاری که بوسیله آن می توانید مخاطب را به مشتری تبدیل کنید و به شکلی او را قانع کنید که از شما بخرد.

آموزش رپورتاژ آگهی

در این مقاله، کال تو اکشن را توضیح داده ایم:

می خواهم مهم ترین رازهای بازاریابی بیمه در اینستاگرام را فاش کنم ! (بروزرسانی: ۱۳ دی ۱۳۹۷)

در متن خود قصد دارید چه چیزی را معرفی و تبلیغ کنید؟

فقط یک هدف انتخاب کنید. مثلا:

 • خودتان و کسب و کارتان
 • یکی از محصولات بیمه
 • شرایط یا پیشنهادات ویژه
 • یکی از رسانه خودتان
 • و …

توقع نداشته باشید هم بتوانید همه موارد ممکن را به مخاطبان توضیح دهید و هم بتوانید توجه و تاثیرگذاری حداکثری را بدست بیاورید.

در انتها چه اتفاقی باید بیوفتد؟

حالابا توجه به هدف خود، حالا تعیین کنید که بهتر است در پایان متن شما بهتر است مخاطبان چه وانکشی نشان دهند:

 • سمت شما می آیند و از شما درخواست کارت ویزیت می کنند.
 • وارد کانال یا پیج شما می شوند و آن را دنبال می کنند.
 • عضو وب سایت یا اپلیکیشن شما می شوند.
 • تماس بگیرند و سفارش بدهند.
 • وقت ویزیت بگیرند.
 • و …
چه درخواستی از مخاطبان دارید؟

حالا بر اساس هدف مورد نظرتان، یک فراخوان مناسب و هدفمند تعریف کنید. متن خود را با این فراخوان به اتمام برسانید. مثلا:

 • همین حالا اینجا کلیک کنید و وارد کانال ما شوید.
 • هر سوالی دارید بعد از جلسه من درخدمت شما هستم.
 • بعد از سمینار کارتهای ویزیت من را از روی پیشخوان بردارید.
 • قبل از رقیبتان تماس بگیرید و قرار حضوری را هماهنگ کنید.
 • و …

زمین بازی را بشناسید

رپورتاژ آگهی هم مثل هر محتوای دیگری بنا به موقعیت به شکلی خاص تولید می شود. طبیعتا متنی که برای سخنرانی تهیه می شود، با ویدیوی معرفی که می خواهید در شبکه های اجتماعی منتشر کنید، یکسان نیست.

بعلاوه در نظر داشته باشید،‌مخاطب زمانی پای صحبت شما می نشیند که ببیند صحبت شما جذاب و مفید است و دغدغه هایش را شناخته اید. وقتی به این روش جذب شما شود یکی از مشتریان وفادار شما خواهد بود.

آموزش رپورتاژ آگهی

اگر بگونه ای ملموس از دغدغه هایش بگویید و به سوالاتش بطور دقیق پاسخ دهید، مخاطب می فهمد که مشکلاتش را می دانید و می توانید به او کمک کنید. وقتی می بیند شما چه خوب او را می شناسید و درک می کنید مشتاق می شود شما را دنبال کند.

پس نیاز دارید به خوبی هم از مخاطب خود اطلاع کسب کنید و هم درباره بستری که رپورتاژ آگهی شما را منتشر می کند.

برای شناخت بازار هدف بیمه حتما مطالعه کنید:راهنمای جامع و کاربردی بازار هدف بیمه

مثال:

مثلا اگر قصد دارید آن خود را در شبکه های اجتماعی و یا کانال های پیامرسان منتشر کنید: باید درباره مخاطبان آن اطلاعات کافی بدست بیاورید. ببینید کاربر آن چه محتوایی را دنبال می کند و چقدر زمان حاضر است صرف کند.

مثلا اگر می خواهید آن را در یک همایش سخنرانی کنید: از قبل باید بدانید موضوع همایش چیست. مخاطبش چه کسی است و با چه هدفی حاضر شده است. انتظار دارد چه صحبتهایی را از شما بشنود.

مثلا اگر می خواهید رپورتاژ را در یک وب سایت منتشر کنید: باید درباره سایر محتوایی که در آن سایت است اطلاع بدست بیاورید تا با موضوع شما کاملا بی ربط نباشد. اگر بدانید ماهیت آن سایت چیست و بازدیدکنندگان آن چه کسانی هستند بسیار بهتر می توانید در مورد اینکه چه بنویسید و آن را کجا قرار دهید تصمیم بگیرید.

مثلا اگر می خواهید از طریق یک لایو اینستاگرام خودتان را معرفی کنید: باید بدانید مخاطبی این شبکه معمولا وقت و حوصله زیادی صرف نمی کند. پس باید در حداقل زمان بتوانید او را جذب کنید.

نکات:
 • بهتر است پیش از هر موقعیتی با یک متخصص مشورت کنید. همچنین با فردی که تجربه حضور در آن موقعیت داشته است همفکری نمایید.
 • همچنین درنظر داشته باشید اگر می خواهید رپورتاژ آگهی خود را در چند رسانه مختلف ارایه دهید، باید برای هر کدام یک متن منحصر تهیه کنید.
 • قبل از شروع به نوشتن حتما پرسونای مخاطب خود را مشخص کنید.

گام دوم: وقتی مشغول نوشتن هستید

در نوشتن متن رپورتاژ چه نکاتی را رعایت کنیم؟

به شکلی غیر مستقیم و پنهان به معرفی برند خود اشاره کنید

حتما می دانید که عمده مردم در مقابل تبلیغ گارد ذهنی دارند و تصور مثبتی برای پذیرش شما ندارند.

کافیست در یک جمعی شروع کنید به معرفی کردن خدمتتان و تبلیغ مستقیم کاری که می کنید، تا بینید که دیگر هیچ کس حواسش به شما نیست. اگر از سالن خارج نشوند، حداقل به کاردیگری جز گوش دادن به شما مشغول می شوند.

خودتان هم احتمالا رپورتاژ آگهی های زیادی در کانال ها یا سایت ها زیاد دیده اید که نه تنها کوچک ترین توجهی به آن نکرده اید بلکه از آن برند هم زده شده اید.

رپورتاژ آگهی اگر به شکلی باشد که مخاطبتان احساس کند هدف شما آگاهی دادن و کمک به اوست احتمالا به شما اعتماد می کند و همراهی کردن شما برایش جذاب می شود. چون می بیند که شما چیزی دارید که می تواند برایش مفید باشد.

فردی را تصور کنید که پشت تریبون فقط در مورد خود و کارش بگوید و تمام مدت بخواهد این را به شما بفهماند “من” فرد شاخصی هستم، محصول یا خدمتم منحصر است. چه حسی پیدا می کنید؟! چقدر جذب صحبت او می شوید؟!

 

بجای اینکه از خودتان صحبت کنید از مخاطب بگویید. از نیازها و دغدغه های او بگویید. از اینکه برای حل مشکلش چه راهکاری دارید و چگونه می توانید به بهبود زندگی و کسب و کار او کمک کنید. ببینید به دنبال چیست.

این روزها هر کالا یا خدماتی را براحتی و با تنوع زیاد می توان پیدا کرد، پس بدنبال این باشید که منحصربفرد باشید. برای تحریک مشتری هیچوقت بطور مستقیم برند خود را تبلیغ نکنید. فقط او را قانع کنید که به نفعش است شما را دنبال کند. تبلیغ غیرمستقیم کم کم ذهن او را آماده پذیرش می کند.

آموزش رپورتاژ آگهی برای مطالعه بیشتر در مورد تبلیغات بیمه کلیک کنید

دو قاتل اصلی تبلیغات بیمه + ارایه سه تکینیک قطعی ( حضوری و مجازی)

مثال:

برای نمونه بخشی از متن دو رپورتاژ که مربوط به شرکت بیمه ماهان است را برای شما آورده ایم تا متوجه این تفاوت شوید:

در این رپورتاژ آگهی می بینید که بطور مستقیم به برند خود اشاره کرده است.

آموزش رپورتاژ آگهی  

در این نمونه از رپورتاژ آگهی منتشر شده در وبسایت زومیت متوجه می شوید که بیمه ماهان بطور غیر مستقیم به معرفی خود پرداخته است.

آموزش رپورتاژ آگهی  

خیلی سریع از مورد اول رد شده اید، درست است؟ شما به عنوان مخاطب از کدام متن استقبال بیشتری می کنید؟! طبیعتا اینکه در مورد برند خودتان کمتر صحبت کنید و اشاره مستقیمی به آن نداشته باشید نتیجه بهتری می گیرید.

بر مزایا تاکید کنید نه ویژگی ها

مزیت یک ارزش یا فایده است. چیزی است که نیاز مشتری را فهمیده است و حالا می خواهد به او کمک کند. مخاطب به دنبال راه حل است. مزیت می تواند به او کمک کند مشکل خود را حل کند.

اما ویژگی هر آن چیزی است که یک محصول یا خدمت دارد و عموما ملموس نیستند. وقتی از ویژگی خدماتتان صحبت می کنید بطور مستقیم مشکل آن ها را حل نمی کند.

آن ها دوست دارند بدانند که چطورخدمات شما می تواند به آن ها کمک کند یا مشکل آن ها را حل کند؟

به یک مشکل خاص اشاره کنید که می دانید با آن روبرو شده است. سپس برایش راهکار ارائه دهید. بطور غیرمستقیم بگذارید متوجه مزیت و فایده استفاده از محصول یا خدمات مورد نظرتان برای همان مشکل خاص شود.

 

مخاطبان شما اگر صرفا بخواهند در مورد بیمه بخصوصی اطلاعات بدست بیاورند، امروزه کافی است در گوگل سرچ کنند. آن چیزی که نظر آن ها را می تواند جلب می کند، مزیتی است که برای او ارائه می کنید و فایده ای است که در نتیجه استفاده از خدمات شما می برد.

در واقع اگر درمورد ویژگی های محصول یا خدمات صحبت کنید، مثل این است که در حال صحبت در مورد خودتان هستید. اما در مورد مزیت هایی صحبت می کنید که به مشتری می رسد به صحبت شما گوش می کنند و ترغیب می شود که شما را دنبال کند.

مثال:

برای اینکه بهتر مبحث را باز کنیم، دو نمونه رپورتاژ آگهی  برایتان آورده ایم:

در رپورتاژ آگهی زیر که در وب سایت انزل وب منتشر شده است، شرکت بیمیتو بطور مستقیم به معرفی ویژگی های خود پرداخته است.

آموزش رپورتاژ آگهی  

در رپورتاژ نمونه زیر که مربوط به شرکت azki.com می باشد و در وب سایت رپورتاژ ادز منتشر شده است، می بینید که بجای بیان ویژگی های خدماتشان به مزیت ها اشاره شده است.

آموزش رپورتاژ آگهی

مطالعه این مقاله پیشنهاد می شود: 

فروش بیمه به شرکت ها چگونه به کمک بازاریابی اینترنتی بیمه امکان پذیر است؟

احساسات مخاطب را تحریک کنید.

یکی از موثرترین روش ها برای قانع کردن مخاطب و تاثیرگذاری بر او تحریک احساسات اوست. اگر بتوانید احساسات او را برانگیخته کنید، از این طریق می توانید همراهی و توجه او را بدست بیاورید.

برای این تاثیر گذاری، داستانی واقعی یا تخیلی تعریف کنید. مثلا به یک مشکل یا اتفاقی اشاره کنید که برای خودتان یا دیگران افتاده است. در انتها راه حلی برای آن ارائه دهید تا مخاطب تحریک شود شما را دنبال کند.

آموزش رپورتاژ آگهی

به علاوه اینکه داستان باعث می شود حوصله اش سر نرود و تا انتها با شما باشد. در داستان براحتی می توان احساسات مخاطب را تحریک کرد و او را متاثر کرد. یعنی آنچه که ما بدنبالش هستیم: تاثیرگذاری.

حالا خودتان تصور کنید گوش دادن به یک سخنرانی خشک و رسمی جذاب تر است یا داستان گونه و واقعی؟!

برای اینکه بیشتر متوجه شوید به یک نمونه رپورتاژ شرکت بیمه ماهان که در سایت خبری تابناک منتشر شده است، اشاره کرده ایم:

آموزش رپورتاژ آگهی  

گام سوم: بازبینی متن رپورتاژ

بعد از اینکه بدنه اصلی رپورتاژ را نوشتید حالا فرصت دارید آن را بازبینی کنید. می توانید مواردی را به آن اضافه کنید که متن شما تاثیرگذارتر شود.

عنوان و تیتر خوب انتخاب کنید

اگر می خواهید آن را در قالب متن منتشر کنید حتما برای آن یک تیتر جذاب و مناسب در نظر بگیرید. مشخصا عمده مخاطبان فقط چند ثانیه برای هر محتوا زمان صرف می کنند و اگر همان تیتر و چند کلمه ابتدایی برایشان جالب نبود، خیلی سریع از مطالعه ادامه مطلب منصرف می شوند.

مثلا می توانید از یک سری کلماتی استفاده کنید که حس کنجکاوی خواننده یا تعجب او را برانگیزد یا اینکه حس کند می خواهید مشکل او را حل کنید. به این فکر کنید که می خواهید مخاطب را تا انتها نگه دارید.

البته به این مورد دقت کنید که بهتر است در عنوان از کلمات مطلق مانند بزرگترین و کامل ترین استفاده نکنید؛ چون ممکن است نسبت به ما بی اعتماد شود و از اینکه شما را دنبال کند منصرف شود. خودتان را همان طور معرفی کنید که هستید و سعی نکنید غلو کنید.

نمونه ای از تیترهای جذاب برای فروش بیمه عمر :

“بیمه عمر؛ راه حلی برای نجات از مرگ!”

”آینده بچه ها در مهر پلاس فروشگاه بیمه ماهان“

برای نوشتن تیترهای جذاب از این کتاب رایگان استاد ژان بقوسیان بهره ببرید:

صد و یک عنوان جذاب

رپورتاژ آگهی

تصویر و نقل قول به آن اضافه کنید

حالا که متن را نوشته اید، وقت آن است که تصویر یا ویدئوی مرتبط و جذابی به آن اضافه کنید. زیرا تصاویر برای مخاطب جذابیت دارند و می توانند پیام و منظورتان را سریع تر برسانند. تصاویر در خاطر مخاطب بهتر می مانند، پس تاثیر گذاری زیادی دارند.

علاوه بر آن می توانید صحبتتان را با یک سوال یا نقل قول از شخص خاصی شروع کنید. زیرا نقل قول ها به متن شما اعتبار بالاتری می دهند. سوالات باعث ایجاد کنجکاوی در مخاطب می شوند. این مسئله کمک می کند که مخاطب از همان ابتدا توجهش را به شما بدهد.

همچنین می توانید از نظرات مشتریان در میان صحبت خود استفاده کنید. این نظرات می توانند یک ویدئو از مشتری یا نقل قولی از او باشند. چون دانستن نظر دیگران تاثیر زیادی در تصمیم گیری مخاطب دارد.

از رپورتاژ آگهی چطور بیشتر استفاده کنیم؟

اکنون با رعایت این اصولی که در آموزش رپورتاژ آگهی خوانده اید می توانید یک متن خوب و حرفه ای داشته باشید تا در فرصت های استثنایی از آن بهره ببرید.

آیا علاقه دارید که در بازار هدف بیمه خود، هر روز فرصت های استثنایی برای خود ایجاد کنید و تصاعدی مشتریان خود را افزایش دهید و اعتبار خود را بالا ببرید؟ 

 

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

هر سوال، دغدغه ای دارید، اگر نیاز به راهنمایی دارید، اگر می خواهید از انتخاب خود مطمئن شوید و …

همین حالا در قسمت دیدگاه یادداشت نمایید

در اسرع وقت متخصصین برتر فروش و بازاریابی بیمه پاسخگوی شما هستند:

 

ftm.sharifi13

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *

   حمیراجلیل پور پاسخ

   مثل همیشه مفید وکاربردی

  دسترسی به هزاران
  فایل و نکته کاربردی فقط با عضویت
  در خبرنامه جدید درارتباطیم
  عضویت در خبرنامه ایمیلی ما چه مزیت هایی دارد؟
  • دسترسی به جدیدترین نکات
  • دسترسی به تمامی دوره های رایگان
  • اطلاع از آخرین تخفیف های سایت
  ما اسپمر نیستیم و ایمیل های اسپم برایتان ارسال نمی کنیم.
  بله ، عضو خبرنامه میشم!