درارتباطیم | بازاریابی اینترنتی بیمه و برندسازی شخصی نماینده

بهترین روش فروش بیمه : جذب مشتری ارجاعی بیمه و استراتژی های آن

بهترین روش فروش بیمه - جذب مشتری ارجاعی بیمه
اگر علاقمند هستید که بهترین روش فروش بیمه را بیاموزید، روشی که بهترین های صنعت آن را معجزه نامیده اند ، این پست را درباره جذب مشتری ارجاعی بیمه حتما مورد توجه قرار دهید. ابتدا شما را دعوت می کنیم که ویدیوی زیر را از علی لطفی | مدرس بازاریابی اینترنتی بیمه درباره این پست تماشا بفرمایید:

در مبحث جذب مشتری ارجاعی بیمه، مشتری ارجاعی همان فردی است که به وسیله توصیه یکی از مشتریان قدیمی شما جذب خدمات بیمه تان شده و حالا بیمه گذار شماست. به گفته متخصصین، بهترین روش فروش بیمه این است که مشتریان و بیمه گذاران فعلی شما، خدمات و محصولاتتان را به آشنایان خود توصیح کنند.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله کاربردی ترین تجربیات خود را در زمینه جذب مشتری ارجاعی بیمه در جلسات حضوری بازگو کنیم و به اصلی ترین استراتژی هایی بپردازیم که در طول فعالیت موفق خود برای جذب مشتری ارجاعی بیمه از آنها بهره گرفته ایم تا بر بهترین روش فروش بیمه تسلط بیشتری بیابید..

همچنین شما می دانید در عصر حاضر نیاز است یاد بگیریم که چطور می توانیم از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای جذب مشتری ارجاعی بیمه استفاده کنیم. پس در ادامه مقاله استراتژی هایی کاربردی را معرفی می کنیم که هم در جلسات حضوری و هم در فضای مجازی کاربرد فراوانی دارند.

پس با ما همراه باشید برای بهترین روش فروش بیمه :

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

بهترین روش فروش بیمه را معجزه ارجاعی نامیده اند

قبل از شروع باید گفت جذب مشتری ارجاعی بیمه ، بهترین روش فروش بیمه و قدرتمندترین ابزار مشتری یابی است تا جایی که بزرگان صنعت بیمه نام آن را “معجزه ارجاعی” گذاشته اند. پس مطمئن باشید تسلط بر این روش می تواند کارمزد شما را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد و استفاده از آن در بلند مدت باعث پایداری بیشتر کسب و کارتان خواهد شد.

همچنین در نظر داشته باشید وقتی شما درخواست ارجاعی گرفتن از کسی می کنید به این معنی است که از ایشان می خواهید که اعتبار خود را پشتیبان کسب و کار بیمه شما قرار دهد. این عالی است و به همین دلیل آن را بهترین روش فروش بیمه می نامند. اما برای این منظور نیاز است نه تنها آن فرد برای شما اعتبار کاری بالایی قایل باشد و به شما اعتماد کند، همچنین باید روش درخواست شما برای جذب مشتری ارجاعی بیمه اصولی و وناب باشد.

نمایندگان حرفه ای بیمه می گویند:

”شما وقتی ارجاعی میگیری که کار خودت را به عنوان یک مشاور حرفه ای بیمه درست انجام داده باشی!“

بهترین روش فروش بیمه - جذب مشتری ارجاعی بیمه

فوت کوزه گری پیاده سازی تمام استراتژی های جذب مشتری ارجاعی بیمه این است که هم با عتماد بنفس درخواست مشتری ارجاعی کنید و هم سپاسگزاری خودتان را به مشتری نشان دهید. حال قدم به قدم برای پیاده سازی بهترین روش فروش بیمه پا به پای هم پیش خواهیم رفت.

یادگیری جذب مشتری ارجاعی بیمه

نکته مهم در یادگیری روش های جذب مشتری ارجاعی بیمه این است که بدانید هر چه کسب و کار شما در صنعت بیمه رشد می کند شما نیز فرصت های بیشتری برای درخواست کردن مشتری ارجاعی خواهید داشت. این فرصت ها به شما کمک خواهند کرد تا روش خود را بهبود بدهید. همچنین شما قادر خواهید بود که متد خود را برای بیشتر کردن جذب مشتری ارجاعی بیمه توسعه بدهید و نتایج بهتری کسب کنید. وقتی کارمزدها سرازیر شد ، شما نیز در می یابید که چرا این روش بهترین روش فروش بیمه نامگذاری شده است.

پس همیشه به یاد بسپارید که نباید اذیت شوید که در شروع کار، تلاشهای شما آنطور که باید نتیجه بخش نیست. این طبیعی است و مدتی طول می کشد که به روش های خود مسلط شوید. و همچنین در طول یادگیری این مبحث پرسود به دنبال یاد گرفتن ماهی گیری باشید و نه صرفا بدست آوردن چند ماهی و ترفند. زیرا این روش درآمد بسیاری را در صنعت بیمه ارتقای چشم گیر داده است.

هفت استراتژی جذب مشتری ارجاعی بیمه

می خواهیم هفت استراتژی قدرتمند را به شما معرفی کنیم که برترین راهبران صنعت فروش بیمه عمر برای جذب مشتری ارجاعی بیمه از مشتریان فعلی خود استفاده می کنند.

این استراتژی ها حاصل تلاش چندین ساله متخصصین است و هر کدام می تواند تاثیر بزرگی در تعداد بیمه گذاران شما و میزان رضایتشان از شما و کسب و کارتان داشته باشد.

همچنین در نظر داشته باشید که استفاده از هر کدام از این استراتژی ها در فضای مجازی میتواند باعث شود که به صورت تصاعدی از بهترین روش فروش بیمه بهره ببرید.

کسب و کار بیمه شما حول محور ارجاع است

استراتژی اول این است که به مشتریان تان اطلاع دهید که کسب و کار بیمه ای شما حول محور معرفی ارجاع است. یکی از بزرگترین فروشنده های بین المللی بیمه عمر گفته است:

“من به مشتری‌ها به شکلی می‌فهمانم که کار من بر اساس مشتری ارجاعی‌هاست. در همان اولین قرار ملاقات من به مشتری‌هایم توضیح می‌دهم که کار ارجاع دهنده ها را چطور جبران می‌کنم. در جلسه قرارداد من از آنها می پرسم که چه حسی نسبت به خدماتی که به آنها می دهم دارند؟ بعد میپرسم پنج نفر از مهمترین افراد زندگی شان را نام ببرنند و از آنها می خواهم همان جا با این افراد تماس بگیرند. اگر بهانه آوردند، من به آنها میگویم که اگر کسی شما را به من ارجاع نداده بود من اینجا نبودم، پس نیاز است شما هم این لطف را در حق آشنایانتان کنید.

مشتری باید بداند که ارجاع مشتریان پایه ی کسب و کار من است و به آنها میگویم: من کمکتان کردم پس شما هم می توانید با دادن ده اسم کمکم کنید. بعد به آنها یک برگه سفید می دهم و از آنها اسم ها را می خواهم.“

ما نیز در وبسایت #درارتباطیم قصد داریم به وسیله تهیه این مطالب ارزشمند به شما کمک نماییم. پس شما نیز می توانید با ارسال این پست به دوستان بیمه ای خود به ما کمک کنید.

بهترین روش فروش بیمه - جذب مشتری ارجاعی بیمه

به چه کسانی می توانید کمک کنید

استراتژی بعدی که بسیار راهگشاست این است که به مشتریان خود بگویید که شما به چه کسایی می توانید کمک کنید. ما برای مشتری خود تشریح می کنیم که به چه دسته ای از آدم ها میتوانیم از طریق کسب و کار بیمه خود کمک برسانیم. به شما نیز پیشنهاد می کنیم به مشتری هایتان، چه قدیمی ها چه جدید این جملات را بگویید.

به عنوان مثال اگر تخصص شما بیمه های کارگاهی است بگوییدکه شما به آدم ها کمک می کنید که بتوانند پوشش های بیمه ضروری را با مناسب ترین قیمت برای کارگاهشان انتخاب کنند. یا اینکه اگر به صورت متمرکز بر روی طرح های بازنشتگی از طریق بیمه عمر فعالیت دارید به مشتریانتان بگویید که کار ما این است که آدم ها را با چند برابر حقوق تامین اجتماعی بازنشسته کنیم. سپس از مشتری خود می پرسیم که در این دسته بندی کسی را می شناسد یا  خیر. اگر جواب مثبت بود، اسم هایشان را درخواست می کنیم.

توصیه شده است که حتما بعد از جلسه با ارجاع شده ها تماس بگیرید و بفرمایید: ”ما یک دوست مشترک داریم، او از بنده خواسته که با شما تماس بگیرم.“ همچنین اگر برای ارجاع شده ها از ابزارهای دیجیتال پیش مشاوره نیز استفاده کنید راندمان شما به مراتب افزایش پیدا می کند.

یکی از بزرگان صنعت فروش بیمه در مصاحبه ای گفته است: ”بعضی وقت ها من حتی از ارجاع شده ها هم درخواست ارجاع می کنم.“

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که آیا فقط از مشتریان فعلی می توان ارجاعی گرفت؟ خیر، در پایان این مقاله درباره اینکه از چه افراد دیگری نیز می توانید درخواست مشتری ارجاعی کنید صحبت خواهیم کرد.

آیا ارجاعی جواب می دهد؟

در ویدیوی زیر توضیح داده ایم که چرا جذب مشتری ارجاعی بیمه، بهترین روش فروش بیمه است و چطور مشتریان به ما آشنایان خود را ارجاع می کنند؟ از شما را دعوت به تماشای آن می نماییم:

کمکی در حق شما بکنند

متخصصین گفته اند که این استراتژی برای جذب مشتری ارجاعی بیمه در جوامع خاورمیانه بسیار کاربردی است، به خصوص ایران که تجربه ما نیز همین مطلب را نشان داده است. در این استراتژی پیشنهاد می شود به جای اینکه از مشتریان خود درخواست ارجاعی کنید، از آنها بخواهید که در حق شما لطفی کنند.

ما متوجه شده ایم درخواست کردن مشتری ارجاعی از آدم ها به دلایل مختلف ممکن است باعث دستپاچگی آنها شود. اما در برابر مردم علاقمند هستند که به دیگران کمک کنند. به همین دلیل بازاریابان باتجربه بیمه عمر علاقه دارند که از دیگران درخواست یک لطف کنند. وقتی درخواست خود را به این شکل مطرح می کنیم، مردم تمایل بیشتری به کمک کردن دارند.

دوستانه باشید

به توصیه برترین مربیان فروش بیمه عمر ما کاری می کنیم که مشتریان مان احساس کنند که ما آنها را دوست خود می دانیم. به عنوان مثال من درباره خونواده شان و بچه هایشان میپرسم و همیشه درباره چیز هایی که برای آنها اهمیت دارد صحبت می کنیم.  من واقعا تلاش می کنم که اول یک رابطه شخصی با مشتریانم داشته باشم و بعد از آنها ارجاعی بگیرم.

حتما می دانید که در حال حاضر بهترین ابزارها برای تقویب روابط دوستانه شبکه های اجتماعی و پیامرسان ها هستند. از ابزارهای فضای مجازی غافل نشوید و استفاده از آنها را یاد بگیرید، زیرا اگر هوشمندانه از آنها استفاده کنید برنامه جذب مشتری ارجاعی بیمه شما و کسب و کار بیمه تان منفجر می شود. شک نکنید!

ساده و خودمانی باشید

استراتژی بعدی بسیار ساده است و به همین دلیل از دید بسیاری از نمایندگان بیمه پنهان می ماند. برای موفقیت در جذب مشتری ارجاعی بیمه همیشه در روابطتان بیشتر ساده و خودمانی باشید تا رسمی.

ما دیگر به روش های سنتی درخواست ارجاعی نمی کنیم. همیشه تا جایی که امکان دارد از اسم کوچک دوستان یا اعضای خانواده مشتری استفاده می کنیم. مثلا سوالاتی هم که می پرسیم مانند اینهاست:

”کسانی را می شناسید که به تازگی ازدواج کرده اند؟ امین و رباب؟ شما فکر می کنید امین و ربات پوشش های بیمه ای را دارند که اکنون نیاز دارند؟“

حتما یادتان هست که در ابتدای این مقاله گفتیم که هر چه پیش بروید فرصت بیشتری دارید که متد خودتان را بسازید. اگر استراتژی هایی که مطرح می شود را تمرین کنید به زودی روشی را که مناسب شخص خودتان هست پیدا می کنید. مثلا از طریق صفحه مشتریانتان در شبکه های اجتماعی بسیار سریع و راحت می توانید اول با علایق و خلقیات مشتریانتان آشنا شوید و سپس حساب شده درخواست خود را مطرح نمایید.

مقاله توصیح شده : فروش بیمه به پزشکان : ورود به میدان مین

نقشی از واقعیت بکشید

منظور از اینکه برای جذب مشتری ارجاعی بیمه نقشی از واقعیت بکشید یعنی اینکه از آمار استفاده کنید. بسیاری از شرکت ها به کمک آمار و نمودار از کیفیت محصولات و خدمات خود پشتیبانی می کنند. ما نیز باید همین کار را با خدمات بیمه ای خود کنیم و برای اینکه نشان بدهیم که نیاز بسیاری به خدمات ما وجود دارد، از آمار استفاده کنیم.

برای مثال ما آماری را مثل اینکه نود درصد از خانواده ها در ایران بیمه عمر مناسب را ندارند ارایه می دهیم. یا اینکه آمار تعداد کشته های جاده ای و سکته های قلبی و مغزی در بین سرپرست های خانوار ها را نشان می دهیم. سپس می گوییم ما به این افراد کمک می کنیم. وقتی مشتری آگاه شود که جامعه به خدمات شما نیاز دارد، بهتر آشنایان خود را به شما ارجاع می کند.

بهترین روش فروش بیمه - جذب مشتری ارجاعی بیمه

برای تماس با ارجاع شده نیز درخواست کنید

ما به کمک تجربه های بسیار به این نتیجه رسیده ایم که وقتی برای تماس ارجاع شده درخواست میکنیم به طرف مقابل می فهمانیم که ما با ارجاع شده ها تماس نمی گیریم تا زمانی که با آنها صحبت کنند و به آنها بگویند که ما قرار است با ایشان تماس بگیریم. وقتی که معرف با ارجاع شده تماس می گیرد ما نتایج بهتری می گیریم زیرا ارجاع شده ها بسیار راحت تر با ما صحبت می کنند و قرار ملاقات میگذارند.

آیا واقعا ارجاعی جواب می دهد؟

در ادامه ویدیوی قبلی، به دو جنبه دیگر روش جذب مشتری ارجاعی بیمه می پردازیم. حتما به آن توجه نمایید:

توصیه های نهایی برای استفاده از استراتژی های جذب مشتری ارجاعی بیمه

حتما به یاد بسپارید زمانی که لیست مشتریان ارجاعی را گرفتید شروع به تماس با آنها و پیگیری شان کنید. هیچ زمانی بهتر از همین حالا برای صحبت با ارجاع شده ها نیست پس این کار را به تعویق نیاندازید.

همچنین بعد اینکه با ارجاع شده ها تماس گرفتید، چه نتیجه مثبت بود چه ناموفق، حتما معرف آنها را در جریان قرار دهید. زیرا این حرکت نه تنها به حفظ ادب و احترام کمک می کند بلکه معمولا این تماس به ارجاعی های بیشتر نیز منجر می شود.

برای ارجاعی گرفتن شما باید بخواهید!

این یک قانون است: ”شما زمانی می توانید ارجاع بگیرید که آن را بخواهید.“

از آنها طبق استراتژی های ارجاعی که قبلا شرح دادیم درخواست کنید. به قول معروف: ”تا وقتی که نپرسید نمی دانید. ”

بهترین روش فروش بیمه - جذب مشتری ارجاعی بیمه

همچنین شما ممکن است نیاز باشد چندین بار از افراد بخواهید. لازم نیست اذیتشان کنید اما به یاد داشته باشید که ممکن است آنها در دفعه اول کسی را به یاد نداشته باشند اما وقتی که برای بار دوم می پرسید ممکن است کسانی را معرفی کنند.

چه کسانی برای جذب مشتری ارجاعی بیمه به شما کمک می کنند؟

حتما شنیده اید که مناسب ترین افراد برای این درخواست، مشتریان وفادار و همیشگی شما هستند اما حتما نیاز نیست که صرفا به ارجاع همین افراد بسنده کنید. بهرحال تعریف مشتری وفادار در صنعت بیمه از نگاه مدرسین فروش بیمه کسی است که حداقل دو سال بیمه خود را نزد شما تمدید کرده باشد و اکثر نمایندگان بیمه چنین مشتریانی ندارند.

پس ما به طور خلاصه یک لیست آماده کرده ایم از کسانی که شما می توانید از آنها درخواست کنید که در جذب مشتری ارجاعی بیمه به شما کمک کنند. درضمن برای هر گزینه اشاره کرده ایم که به چه شکلی ارایه درخواست شما مناسب تر است تا بهترین روش فروش بیمه را همیشه و همیشه ادامه بدهید.

مشتری ها – حضوری

شما یک بار اعتماد آنها را به عنوان یک مشاور بیمه بدست آورده اید. آنها خدمت رسانی حرفه ای شما را تجربه کرده اند، پس آنها در ارجاع دادن دیگران به شما راحت هستند. شما باید رابطه خوبی با مشتری های خود داشته باشید تا آنها لیستی برای جذب مشتری ارجاعی بیمه برای شما فراهم کنند.

بهترین روش فروش بیمه - جذب مشتری ارجاعی بیمه

بازار گرم – تلفنی

خانواده، دوستان، فامیل، همکاران و بقیه کسانی که از نزدیک می بینند شما در حال ساخت کسب و کار خودتان هستید به شما با ارجاع دادن دیگران کمک خواهند کرد! از آنها بخواهید تا در فرآیند جذب مشتری ارجاعی بیمه شما را کمک کنند، قطعا از اشتیاق آنها شگفت زده خواهید شد.

پیشنهاد می کنم حتما مطالعه بفرمایید: استراتژی های بازاریابی تلفنی بیمه | تکنیک های تماس فروش

آشنایان – پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی

کسانی که شما را کاملا نمی‌شناسند هم می توانند به شما دیگران را ارجاع کنند. آشنایان ممکن است دوست فامیل شما، دوستِ دوست شما، کسی که در مهمانی دیده اید و یا فروشنده ای که وقت خرید هربار می بینید باشند.

کسانی که به شما نه گفته‌اند – طرق مختلف

هرچند ممکن است حالا زمان مناسبی برای خرید بیمه این افراد نباشد، اما اگر آنها به شما اعتماد دارند پس شما را درک می‌کنند و متوجه هستند که شما با ارایه خدمات بیمه چطور به دیگران کمک می کنید. پس ممکن است دیگران را به شما ارجاع کنند.

برای کامل شدن باید شروع کرد

هیچ کدام از این استراتژی های ناب برای شما کارمزد ایجاد نخواهند کرد مگر آنکه شروع کنید به آنچه توصیه کرده ایم عمل کنید. نقل قول معروفی هست که می گوید:

” برای شروع کردن منتظر نشوید که کامل شوید، برای کامل شدن باید شروع کنید.“

تک تک راهکارهایی که در این مقاله به شما معرفی شد بارها و بارها مورد استفاده قرار گرفته اند و آزمون خود را پس داده اند. حال نوبت شماست تا به کمک آنها کسب و کار بیمه خود را به درآمد چندین برابری برسانید.

بهترین روش فروش بیمه - جذب مشتری ارجاعی بیمه

مقاله دیگری هم منتشر کرده ایم درباره استراتژی ها و تکنیک های پیاده سازی بازاریابی ارجاعی در فضای مجازی به منظور جذب مشتری ارجاعی بیمه ، بخصوص از طریق شبکه های اجتماعی و پیامرسان ها تا تصاعد در فروش را در بهترین روش فروش بیمه تجربه نمایید.

 

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

 

در پایان اگر سوالی در خصوص هر کدام از بخش های مقاله بالا داشتید

می توانید از طریق کامنت مطرح نمایید تا در سریع ترین زمان پاسخ آن را دریافت کنید.

 

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

  ماریه گنجه پاسخ

  بازاریابی درادارات

   darertebatimadmin پاسخ

   سوال خود را کامل بفرمایید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.

  رامین فدایی پاسخ

  سلام.چندبار من ایمیلم زدم برای دریافت کتاب ولی ارسال نشد
  ممنون میشم برام ایمیل کنید

   darertebatimadmin پاسخ

   سلام بر شما
   اطلاعات سیستم ما میگه که برای شما در ۲۰۱۸-۱۱-۲۷ ۰۰:۰۶ ، ۲۰۱۸-۱۱-۲۷ ۰۰:۲۰ و ۲۰۱۸-۱۱-۲۸ ۱۱:۳۱ ایمیل دریافت کتابچه رو ارسال کردیم. از شما می خواهیم قسمت های مختلف ایمیل ( حتی اسپم) رو بررسی کنید. اگر نیافتید ، بفرمایید شخصا کتاب را برایتان ارسال خواهیم کرد.

  احمد تمدن پاسخ

  سلام
  روز خوش دوست عزیز
  برای طراحی یک بیزینس پلن جدید در دنیای مجازی و فروش هدفمند محصولات بیمه ای چه ایده ای و راهکاری رو پیشنهاد میفرمایید.

   darertebatimadmin پاسخ

   با سلام
   بستگی به بازار هدف مورد نظر داره

  مقدم پاسخ

  عااااااااالی بودن جناب لطفی
  سپاس بیکران از محبت شما

  خردمند پاسخ

  سلام
  به تجربه با سه نوع ارجاعی آشنا شدم و مشکلی در ارجاع بر اساس حلقه های نفوذ ندارم ولی
  دنبال راهکاری هستم که از این شیوه تو جذب نماینده اقدام کنم چون فکر میکنم یافتن نماینده خوب و ترغیب هیجانی وی از دل بازار سرد با همین سبک های تبلیغی فاقد بهره وری کافی است
  اگر جناب آقای لطفی گرامی ایده ای در این خصوص دارند (جذب نماینده ارجاعی )بسیار سپاسگذار خواهم بود

   مدیریت وبسایت درارتباطیم پاسخ

   بزودی ویویدی وبینار "مشتری یابی ارجاعی بیمه" رو مننتشر می کنیم
   میتونه راه گشای مناسبی باشه

  نیکنام عزیزی پاسخ

  سلام
  بر استاد لطفی بزرگوار
  خیلی متشکرم از شما که مطالب اموزشی ازشمند بازاریابی بیمه را برای نمایندگان و در وبسایت خود قرار دادید.

  مدیر فروش بیمه پاسارگاد

دسترسی به هزاران
فایل و نکته کاربردی فقط با عضویت
در خبرنامه جدید درارتباطیم
عضویت در خبرنامه ایمیلی ما چه مزیت هایی دارد؟
• دسترسی به جدیدترین نکات
• دسترسی به تمامی دوره های رایگان
• اطلاع از آخرین تخفیف های سایت
ما اسپمر نیستیم و ایمیل های اسپم برایتان ارسال نمی کنیم.
بله ، عضو خبرنامه میشم!