درارتباطیم | بازاریابی اینترنتی بیمه و برندسازی شخصی نماینده

مزیت بازاریابی اینترنتی بیمه چیست؟

مزیت بازاریابی اینترنتی بیمه چیست؟

در عصر جدید فروش بیمه، روش های سنتی پاسخگوی فروش بالا نیستند.

اکثر نمایندگان بسیار موفق به وسیله ی بازاریابی اینترنتی و شناخت مزیت های این روش، سهم بالایی از فروش بیمه را نصیب خودشان کرده اند.در این ویدیو می خواهیم شما هم با این مزیت ها آشنا شوید.

ببینید و انتخاب کنید؛ کدام بهتر است؟ فروش با بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی سنتی؟

حتما ویدیوی زیر را از علی لطفی | بنیانگذار درارتباطیم مشاهده کنید:

 همه این مزیت ها و نتایجی که برای بازاریابی اینترنتی بیمه گفته شد برای بقیه روش ­ها و راهکار های بازاریابی بیمه هم قابل تصور است.

روش  های مختلف بازاریابی:

 •  تیم سازی
 • شبکه­ سازی
 • فروش تلفنی
 • فروش دکه مترو
 • روش­های گسترده برگزاری همایش­
 • اس ام اس مارکتینگ و …

خیلی از نمایندگان بیمه در گذشته از آن استفاده کرده اند و الان ازآنها نتیجه می گیرند.

این روش­ ها هم برای برخی سود بخش بوده و مزیت داشته و اجرای آنها باعث گسترش ارتباط آنها شده و همین الان در روز بین ۵ تا ۱۰ قرار حضوری معرفی بیمه تنظیم می­کنند.

چرا بازاریابی اینترنتی بیمه رو پیشنهاد می کنیم؟ تفاوت این روش با سایر روش ها چیست؟

پیشنهاد می کنم مقاله ی دیجیتال مارکتینگ بیمه برای نمایندگان در سال ۹۹ حیاتی می شود را حتما بخوانید.

میتوان یک لیست بلند از مزیت بازاریابی اینترنتی بیمه و تفاوت آن با سایر روش ها ایجاد نمود اما دو مزیت این روش از سایر مزایا مهم تر است.

همه ی کارهای شما قابل دسترسی و ردیابی است!

اولین تفاوت و مزیت این است که همه تلاش­های شما در بازاریابی اینترنتی بیمه توسط خودتان یا همکاران و یا حتی توسط مربی­تان قابل ردیابی وتحلیل و بررسی است.

 مثال

شما برنامه­ هایی و راهکار هایی را برای بازاریابی اینترنتی بیمه انتخاب و پیاده سازی می­ کنید که برای شما مشتری یابیمی­کند.

به طور دقیق می توانید متوجه بشوید چند نفر تحت تاثیر پیام شما قرار گرفته و چند نفر به ارتباطات شما اضافه شده­ اند.

مثلا اگر یک نفر وارد یکی از مقالات “درارتباطیم” می­ شود و وقتی جذب می ­شود یک پاپ-آپ رویت می شود که به فرد اطلاع می­ دهد اگر مشتاق بحث­ های بازاریابی اینترنتی بیمه هستید می توانید کتاب ۱۰۱ ایده را دانلود کنید.

دقیقا مشخص است چند نفر وارد این صفحه شده و چند نفر این پاپ-آپ رو مشاهده کرده و چند نفر ایمیلشان را ثبت کرده ­اند و چند نفر وارد ایمیلشان شده و ایمیل ارسالی را باز نموده و در انتهای چند نفر این کتاب را دانلود کرده ­اند. هر یک از این اطلاعات مشخص است و در این بین مشخص می­ شود اگر نتیجه مورد نظر حاصل نمی­ شود در کدامیک از این مراحل ضعف وجود داشته است.این یعنی یک مزیت.

زمانی که برنامه­ ای برای پیگیری مشتری ها برنامه ای تنظیم می­ شود، دقیقا می توان مشاهده کرد بعد از سه روز یا یک هفته یا سه ماه یا… از شروع آن برنامه با چند نفر به نتیجه رسیده ایم چه مزیت هایی برای ما داشته و یا چند درصد از پیگیری­ های انجام شده منجر به خرید شده است و چه مقدار زمان برای هر کدام از این ها لازم است.

بهبود روند

زمانی که این اطلاعات از بازاریابی اینترنتی بیمه در دست باشد خیلی خوب می­توان آن ها را تحلیل نموده، اعمال را مورد بررسی قرار داد و روند کار را بهبود بخشید.

همین بهبود بخشیدن به روند کار باعث می­شود که با صرف همان زمان مزیت بهتری کسب کرد. در واقع به طور مثال اگر تا قبل از بررسی، روزانه پنج فروش داشتیم بدون انجام کار اضافه­ تری می­توان تعداد فروش را به هفت رساند.

 

مزیت بازاریابی اینترنتی بیمه چیست؟

 

روش های سنتی

در روش­ های سنتی و سایر روش­ ها اصلا نمی­ توان این کار را انجام داد. یعنی صرفا می ­توان متوجه شد که چند ساعت کار انجام شده است و صرفا می­ توان متوجه شد که چند نفر از شما خرید کرده اند. و زمانی که به فرد مراجعه می کنید نمی­ توانید متوجه بشوید که در کدام مرحله از خرید قرار دارد و یا مشخص نیست حین صحبت با شما به طور جدی به خرید فکر میکند یا خیر و یا اگر فرد خرید انجام داد و یا از خرید منصرف شد علت آن چیست؟

در سیستم ­های سنتی هیچ یک از این موارد مشخص نیست اما در روش بازاریابی اینترنتی بیمه تک تک این عوامل قابل بررسی است و تمام فعالیت­های شما قابل ردیابی است. و این مزیت بازاریابی اینترنتی است.

 مثال

در “درارتباطیم” زمانی یک نفر وارد سبد خرید می­ شود نام، ایمیل، شماره تماس را وارد نموده و سپس وارد صفحه پرداخت شده و وجه مورد نظر را پرداخت می­ نماید. دقیقا مشخص است چند نفر نام را وارد نموده و بعد از صفحه خارج شدند و یا چند نفر تمام اطلاعات را وارد نموده اما قبل از پرداخت از صفحه خارج شده ­اند. و تمامی این اطلاعات  و مزیت بازاریابی اینترنتی بیمه می ­تواند به ما کمک کند.

چگونه از آمار و اطلاعات بازاریابی اینترنتی بیمه استفاده کنیم؟

ممکن است شما علم استفاده از این آمار و اطلاعات را نداشته باشید اما این هم خوب است به دلیل اینکه تمام فعالیت­ های شما در بازاریابی اینترنتی بیمه توسط فرد دیگری هم قابل ردیابی است و یک مربی یا یک مشاور و یا ابزارهای موجود می توانند این اطلاعات و قدم ها را برای ما بررسی کنند و این یک اتفاق فوق العادست. در گذشته برخی افراد برای مشاوره به بنده در مورد کسب و کارشان مراجعه می کردند که روند پیشرفت مطلوب نبوده است اما در جلسه مشاوره از بازگو کردن دقیق و کامل اتفاقی که رخ داده بود امتناع میکردند.

 مثال

فرد از روز قبل ناراحت بود و این باعث می شد تمام جلسات روز بعد از بین برود. اتفاقات جلسه را تعریف می­ کرد اما از بازگو کردن این مورد که شب قبل درگیری داشته که باعث رخ دادن این اتفاقات در جلسه بود، ابا داشت.

از طرفی خیلی افراد در شروع کارشان و یا در ادامه برای دریافت راهکار به بنده مراجعه می ­کردند اما صرفا چیزهایی را تعریف می­ کردند که فکر می­ کردند مهم است و از چیزهایی که باعث می­ شد به مزیت خوبی برسند یا نکاتی که مانع نتیجه گیری شان می شد اطلاع نداشته و بیان نمی­ کردند. بایستی مانند یک روانشناس با  انجام سوال و جواب و کنکاش مشکل مشخص می­ شد که چرا مراجعین به این فرد تا لحظه آخر قصد خرید داشته ­اند اما در پایان منصرف شده­ اند.

الزام حضور مربی با تجربه در سیستم سنتی

فردی که می تواند کامزد پایان ماهش بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان باشد چرا کارمزدش بین سه تا چهار میلیون است و چون خود شخص نمی دانست چه چیزی مانع این امر شده طبیعتا نمی توانست این موضوع را به من انتقال دهد. به همین دلیل تنها کسی می­تواند مشکل ما در سیستم های سنتی را رفع کند که دقیقا خودش این مشکل را تجربه کرده باشد.این یک مزیت است. 

در غیر این صورت نمی توان متوجه شد که شما در محیط کارتان چه اتفاقی رخ داده و یا چه صحبتی با چه لحنی بیان شده است و مربی باید حتما در کنار شما باشد تا بتواند مشکل کار شما را متوجه شود.

ممکن است مشکل در پوشش ، نحوه صحبت، زبان بدن و یا شروع، ادامه یا جمع بندی روند و یا حتی در زمان پیگیری مشکلاتی وجود داشته باشد و یا حتی برخی نکات مهم از قلم افتاده باشد که دلیلی برای فسخ قرارداد باشد و تمام این موارد صرفا با تجربه قبلی یا همراهی مربی در کنار شما مشخص می­شود.

اما در بازاریابی اینترنتی بیمه تمامی این موارد کاملا قابل ردیابی و رصد توسط خودتان یا هر شخص سومی که قصد کمک به شما را دارد، است و این یک مزیت فوق العاده بزرگ است.

مزیت بازاریابی اینترنتی بیمه چیست؟

بازاریابی اینترنتی به صرفه است.

دومین مزیت بسیار مهم بازاریابی اینترنتی بیمه در برابر تمام روش­ های دیگر اعم از روش های جاری یا روش ­هایی که شرکت ها مشتاق هستند شما آن ها را تجربه بکنید، اینست که بسیار به صرفه است.

صرفه بودجه و زمان

یعنی نتایجی که از سایر روش ­های سنتی با صرف بودجه و زمان نسبتا زیاد و حتی در اختیار داشتن یک تیم نسبتا بزرگ قابل دسترسی است، با روش بازاریابی اینترنتی بیمه با مزیت های بیشتری حاصل می ­شود .

از جنبه دیگر هم می­ توان مزیت به صرفه بودن روش بازاریابی اینترنتی بیمه را بیان نمود. برخی اوقات زمانی که مشکلی در کارمان بوجود می­ آمد حتی با انجام تلاش بسیار  این مشکل مشخص نمی ­شد. مشخص نمی­ شد شروع کار مشکل دارد یا نهایی کردن آن. اما از آن جایی که بازاریابی اینترنتی بیمه قابل ردیابی است به راحتی می­توان متوجه شد کجای کار مشکل دارد و به سرعت  برای رفع این نقص اقدام نمود.

و یا حتی می توان متوجه شد کدام قسمت کار نیاز به تقویت دارد، کدام مهارت نیاز به تمرین دارد و یا کدام یک از کانال ­ها نیاز به توجه بیشتر داشته دارد و همین موضوع باعث می ­شود این روش خیلی به صرفه باشد.

در روش بازاریابی اینترنتی بیمه خیلی راحت می­توان مشتری­ ها را دسته بندی نمود، توجه بیشتری به  کسانی که احتمال دارد نتیجه بهتری برای ما حاصل کنند داشته باشیم. و در نقطه مقابل می­ توان کسانی را که باعث اتلاف زمان ما می­شوند و یا برای ما مشکل ایجاد می­کنند، سریع تر کنار گذاشت و این باعث به صرفه تر شدن فعالیت های ما می­شود

 در واقع کارهایی که انجام می­ دهیم را صرف کسانی کنیم که می ­توانیم واقعا از آنها نتیجه بگیریم. و از بازاریابی اینترنتی بیمه است که میتوان این توقع را داشت. از دو جنبه دیگر هم می­ توان این موضوع رو مورد بررسی قرار داد. مزیت دیگر بازاریابی اینترنتی بیمه این است که خیلی در وقت صرفه جویی میکند.

مزیت بازاریابی اینترنتی بیمه چیست؟

صفحه سوالات متداول

بر فرض شما یک صفحه سوالات متداول داشته باشید. درست است که زمانی صرف ایجاد این صفحه که شامل سوالات و جواب هایی که ممکن است مخاطبان و مشتریان شما داشته باشند، می­ شود اما زمانی که یکبار این کار را انجام دادید، دیگر لازم به تکرار این کار نیست و هر فردی که یکی از این سوالات برایش پیش آمد کافی است فرد را به این صفحه هدایت کرده و سپس نتیجه را از او پیگیری نموده و در مورد آن سوال با او گفتگو کنیم.

این کار باعث صرفه جویی زمانی زیادی برای شما می­شود که می­توان این زمان را برای بازاریابی اینترنتی بیمه و یا تقویت نکات مثبت خودتان صرف نمود و یا حتی زمان بیشتری را صرف مشاوره حضوری و پیگیری کنیم چون زمان زیادی را با استفاده از بازاریابی اینترنتی بیمه صرفه جویی کرده­اید. و در نهایت از خیلی جهات می­توان حساب کرد که بازاریابی اینترنتی بیمه خیلی مقرون به صرفه است.

مزیت دیگر اینکه چه نتایجی مستقیم که در مقابل سایر روش ­های جایگزینی بازاریابی و تبلیغاتی بیمه دربر دارد و چه نتایج غیر مستقیمی که  با استفاده از صرفه جویی در زمان و انرژی و بودجه ­ای که می­کند، باعث می­شود نتایج شما چند برابر بهتر شود. در شروع نتایج غیرمستقیم روش بازاریابی اینترنتی بیمه خیلی بیشتر از نتایج مستقیم سایر روشهای بازاریابی بیمه است و همین باعث می­شود این روش خیلی جذاب باشد.

مزیت های صرفه جویی برای نماینده بیمه

زمانی که شما بتوانید در پولتان، زمانتان و انرژی که می گذارید صرفه جویی بکنید نتایج فوق العاده ای را به دست خواهید آورد. این را هم در نظر داشته باشید که نماینده بیمه باید کارهای مختلفی را برای کسب و کار انجام دهد.

در برخی مسائل ضعف وجود دارد و در برخی مسائل قوت می­ توان قسمت­هایی که ضعف دارد را به بازاریابی اینترنتی بیمه بسپارد، و قسمت هایی که در آنها تبحر دارد را بیشتر و بیشتر استفاده کند

در گذشته ما باید مشتری­ی یابی می کردیم و بعد از پیش مشاوره، مشاوره انجام می­ شد. سپس لازم بود پیگیری انجام گیرد و خیلی کارهای دیگر.

اگر یکی از این کارها از برنامه روزانه حذف بشود و بجای آن چیزی که در آن خیلی قوی هستیم را زیاد بکنیم نتیجه خیلی بهتر خواهد بود. و به مزیت های بزرگی می رسیم.

مثال

اگر شما به دلیل مشغله کاری روزانه می­ توانستید تنها دو نفر را ملاقات کنید حالا زمانی که بازاریابی اینترنتی را شروع کرده و یک سری وظایفتان رو به بازاریابی اینترنتی محول کرده اید، می­توانید به جای دو نفر سراغ پنج نفر بروید به طور حتم شرایط خیلی تغییر متفاوت خواهد بود.

این مسئله را می­ توان از جنبه دیگری هم مورد بررسی قرار داد. همین که شما سراغ ده نفر می رفتید و سه خرید انجام می­شد، مشخص نمی شد که چرا سه نفر خرید انجام داده ­اند ولی چهار نفر خرید انجام نداده ­اند، اما با توجه به اینکه می­توان این اطلاعات بازاریابی اینترنتی بیمه را مورد بررسی قرار داد میتوان کار را بهبود بخشید و امکان دارد به جای سه نفر چهار یا حتی شش نفر بدون صرف زمان بیشتر خرید انجام دهند که باعث مقرون به صرفه تر شدن این بازاریابی می­شود.

پس اطمینان داشته باشید از هر ریالی که خرج می کنید، هر ثانیه­ای که زمان می گذارید و از هر کالری که انرژی می گذارید نتایجی بیشتر از چیزی که فکر می کردید خواهید گرفت مشروط به آنکه تمامی گام ها را به موقع و اصولی برداشته و بابتشان آنها تمرین کنید و امیدوار به آینده ­تان باشید.

پریسا آقاجانی

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *

  دسترسی به هزاران
  فایل و نکته کاربردی فقط با عضویت
  در خبرنامه جدید درارتباطیم
  عضویت در خبرنامه ایمیلی ما چه مزیت هایی دارد؟
  • دسترسی به جدیدترین نکات
  • دسترسی به تمامی دوره های رایگان
  • اطلاع از آخرین تخفیف های سایت
  ما اسپمر نیستیم و ایمیل های اسپم برایتان ارسال نمی کنیم.
  بله ، عضو خبرنامه میشم!