درارتباطیم | جذاب باشید و پرپول | علی لطفی

۵ نکته اساسی برای گفتن داستان کسب و کار

5 نکته اساسی برای گفتن داستان کسب و کار

داستان کسب و کار یک دلیل قانع کننده برای مصرف کنندگان است که ازشما خرید کنند.

یک برند خوب می‌تواند باعث ایجاد اعتماد بین کسب ‌و کار و مشتریان، کارمندان و تامین کنندگان شود.ایجاد این برند و اعتماد سازی به وسیله ی داستان کسب و کارتان ایجاد می شود.

 

مثال داستان گویی نرم افزار patriot:

داستان ما در زیرزمین یک کارخانه با هیچ حرارت، بدون تهویه مطبوع و کف زمین شروع شد. به جای مشتریان، ما موش‌های صحرایی، پرندگان، مارها و مگس‌ها داشتیم.ما هیچ پولی نداشتیم و کارت های اعتباری مان خالی بود و از اقوام و بستگان پول قرض گرفتیم.

این زیباترین راه برای شروع یک داستان نیست، درست است؟ اما، صادق است.

 ما “می‌توانیم”، “کارهای کوچک” را انجام دهیم، مشتریان کسب وکار کوچک از آن قدردانی می‌کنند، و آن‌ها به روزهای سخت و اولیه راه‌اندازی یک شروع مرتبط هستند. آنها با شنیدن داستان ما و دانستن اینکه چرا کاری را انجام می دهیم، می فهمند که نیازهای آنها را درک می کنیم.

اگر صاحب یک شرکت کوچک هستید، یک  بخش اساسی از عملکرد شما این است که بدانید چگونه داستان کسب و کارتان را بگویید.

داستان کسب و کار یک هدف استراتژیک دارد و آن هم ترغیب مشتریان است.

برای تکمیل داستان خود، نکات زیر را امتحان کنید.

۱.پارامترها را تنظیم کنید.

داستان کسب و کار شما باید جذاب باشد. اما اگر تمرکز مشخصی نداشته باشد، توجه مصرف کنندگان را به سرعت از دست خواهید داد.

قبل از شروع داستان گویی کسب و کارتان لازم است به سوال های زیر پاسخ دهید:

چه کسی داستان را تعریف می کند؟

چرا این داستان به شما گفته می‌شود؟

چه زمانی و کجا این داستان رخ می‌دهد؟

شخصیت های این داستان که هستند؟

شخصیت ها برای رسیدن به چه چیزی تلاش می‌کنند؟

با چه چالش‌هایی رو به رو هستند؟

این پارامترها به شما کمک خواهند کرد تا یک داستان جذاب ایجاد کنید که برای مخاطب شما معنا داشته باشد.

 صحنه را طوری تنظیم کنید که مصرف کنندگان دقیقا بدانند شما در مورد چه چیزی صحبت می‌کنید. از همه مهم‌تر، مشخص کنید که چرا این داستان را به آن‌ها می‌گویید.

این امر مخاطب را از طریق روایت راهنمایی می کند و آنها را تا انتهای داستان کسب و کار قلاب می کند.

۲.داستان های معتبر و واقعی را تعریف کنید.

داستان گویی معتبر و واقعی کلید دستیابی به اعتماد مصرف‌کننده است. سعی نکنید با یک داستان بیش از حد، مخاطبین خود را فریب دهید. مشتریان می‌دانند که چه وقت سعی می‌کنید یکی از آن‌ها را به سرعت بکشید، و از آن خوششان نخواهد آمد.

داستان کسب و کار شما نیازی به توضیح دادن ندارد. در حقیقت، اگر کسب ‌وکار شما تاریخچه معقولی نداشته باشد، نباید سعی در ایجاد یک داستان دیگر داشته باشد. یک روایت واقعی بیشتر از یک روایت غیرحقیقی با مصرف کنندگان ارتباط برقرار می کند.

حقیقت و شفافیت منحصر به فرد بودن شما را نشان می دهد و جنبه انسانی برند شما را تایید می‌کند. بدانید که همیشه همه چیز با نشان دادن چالش‌ها و شکست‌های خودتان آسان نیست، ولی یک ارتباط عاطفی ایجاد می‌شود، و همچنین ویژگی‌های رهبر مانند نوآوری و انعطاف‌پذیری را نشان می‌دهد.

ممکن است بخواهید برای برقراری ارتباط با مشتریان از رویکرد “کتاب باز” استفاده کنید.: یعنی با جزئيات توضیح دهید که چگونه کارها درکسب و کار شما انجام می شود. به عنوان مثال ، شما ممکن است از تمام مواد محلی در رستوران خود استفاده کنید. برای ایجاد یک داستان جالب از این جزئیات استفاده کنید.

۳. نتایج مشخصی داشته باشید:

یک داستان گویی عالی، مخاطب شما را با چیزی روبرو می کند؟ چه درسی در داستان کسب و کار آموخته شده است و مصرف کنندگان از شنیدن آن باید چه چیزی یاد بگیرند؟

داستان گویی کسب و کار باید نتیجه روشنی داشته باشند. یک پیام امیدوار کننده و تحریک آمیز با نکات قابل پی‌گیری ارائه کنید که مخاطبین شما را وادار می‌کند تا با برند شما ارتباط برقرار کنند.

این داستان دیگری برای شما است:

 در اواخر دهه هشتاد، شریک من و من می‌خواستیم نرم‌افزار بنویسیم، اما ما در مورد موقعیتی که باید دنبال کنیم مطمئن نبودیم.

پس از انجام هزاران تحقیق در دفترچه تلفن و کتابخانه (در آن زمان اینترنت وجود نداشت)، متوجه شدیم که آژانس های اشتغال نیاز جدی به راه حل شبکه استخدام دارند.

بیش از سی سال پس از راه اندازی استارتاپ ما ، شبکه استخدام Top Echelon صدها شرکت استخدام و میلیون ها نفر از نامزدها را استخدام کرده‌است که به استخدام افراد متخصص در تبلیغ بیشتر کمک می‌کند.

نتیجه ی داستان:

این داستان کسب و کار به ما نشان می‌دهد که چه کسی هستیم و از کجا می‌آییم. نتیجه باعث جرقه اعتماد به پیشنهادها و ارزش‌های ما می‌شود. شما می‌توانید از نتایج حقیقی داستان خود برای انتقال یک پیام به مشتریان خود استفاده کنید.

۴. ثابت‌ قدم باشید

یک داستان نامشخص از برند، مشتریان را گیج و بی‌علاقه می‌کند. دقت کنید که برند شما در تمام کانال‌های ارتباطی ثابت باشد. از رنگ‌های یک‌سان، لوگو و شعار برای موارد بازاریابی دیجیتال و چاپی استفاده کنید. تکرار تصاویر و کلمات مرتبط با شغل شما باعث آگاهی از برند می شود.

شما باید هنگام صحبت در مورد برند خود ثابت ‌قدم باشید. قصه گویی در کسب و کار خیلی خوب عمل می‌کند. اما قبل از ارائه آن به مشتریان، همه ابعاد داستان کسب و کار را بشناسید. این به شما کمک می‌کند به طور طبیعی داستان را بازگو کنید.

۵.مشتریان را درگیر کنید

برای برقراری ارتباط عاطفی با مشتریان از داستان گویی در کسب و کار استفاده کنید.

در مورد این موضوع صحبت کنید که چگونه یک رویداد مرتبط با کسب‌ وکار شما به شما و آنچه یاد گرفتید، مرتبط است. این یک واکنش فوری ایجاد می‌کند که داستان کسب و کار شما را به یاد ماندنی و قابل ارائه می‌کند.

مردم‌ دوست دارند بخشی از داستان باشند. مشتریان شما می‌توانند شخصیت‌هایی در برند شما باشند. راه‌هایی پیدا کنید که مخاطبین خود را درگیر کنید.

برای مثال:نرم‌افزار Patriot برای شنیدن داستان های راه اندازی کارشان به بعضی از مشتریان  ما رسیده است.

شركت Black Sheep Boutique و Lamplighter Brewing از جمله چندین شركت بودند كه در نمونه های داستان کسب و کار در وبلاگ ما حضور داشتند. نمایش این مشاغل مستقیماً مشتریان ما را به بخشی از داستان ما پیوند می دهد.

تعریف کردن داستان برند یک فرآیند در حال پیشرفت و مداوم است. هر روز، کسب‌وکار شما رشد می‌کند، تغییر می‌کند، و فصل‌های جدید به داستان خود اضافه می‌کند. یک بخش اساسی از عملیات خود برای جذب و حفظ مشتریان را به داستان گویی کسب و کار اختصاص دهید.

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*