درارتباطیم | جذاب باشید و پرپول | علی لطفی

پولسازی با داستان گویی کسب و کار : تمرکز جدید درارتباطیم

داستان گویی کسب و کار

انسان‌ها همیشه داستان هایی را نقل می‌کنند. داستان‌ها بخش مهمی از ارتباط روزانه ما هستند. اما داستان‌ها از ارزش سرگرمی فراتر رفته‌اند.

جدیدترین تحقیقات ثابت کرده است، داستان گویی کسب و کار یک مهارت قدرتمند است. آمارها نشان می‌دهد کسب ‌و کارهایی که داستان‌ گویی را اجرا کرده‌اند، وفاداری مشتریان‌شان بهبود پیدا کرده ‌است، استراتژی بازاریابی قوی تری بدست آورده‌اند، سود بالاتری کسب کرده‌اند و در مجموع ارتقا پیدا کرده‌اند.

درارتباطیم : رسانه داستان گویی کسب و کار

مجموع تجربیات علی لطفی و نتایج برترین ‌های دنیای کسب ‌و کار ما را به سمت داستان‌ گویی کسب ‌و کار کشانده ‌است. پس از این، به این مقوله جذاب و مهارت قدرتمند می‌پردازیم. امید است مخاطبان درارتباطیم، در مهارت داستان گویی کسب و کار به تسلط برسند.

تحریریه درارتباطیم هم پا به پای شما ”داستان گویی کسب و کار“ را می آموزد و تمرین می‌کند. (هر هفته این مقاله تغییراتی خواهد داشت)

برای شروع این مسیر طولانی، تصمیم گرفته‌ایم در این محتوا، کاربرد داستان گویی را در بخش های مختلف کسب و کار شما بررسی ‌کنیم:

چرا داستان ‌گویی کسب ‌و کار پولساز است؟

دلایلی راجع به منفعت داستان گویی را آورده ایم:

با داستان گویی مسیر توسعه هموار می شود.

۱. توسعه کسب و کار

اولین منفعت داستان گویی زمانی است که قصد اجرای یک ایده تازه را دارید. وقتی یک داستان پشت ایده جدید است، مسیر توسعه هموار می شود. این ایده ممکن است یک محصول جدید باشد یا برنامه رشد بیزیس.

شما داستان می‌گویید تا مشتریان و سهامداران بدانند که چرا ایده شما ارزش خرید یا سرمایه گذاری دارد.

ایده شما برای حل یک مشکل ایجاد شده است.

پس یک داستان تعریف کنید در این باره که این مشکل چه تاثیری بر روی شما داشته است. سپس تعریف می کنید که این مشکل چطور منجر به ایده شما شده است.

اطمینان حاصل کنید که با استفاده از شرایط زندگی واقعی، داستان را به مخاطب منتقل می کنید. چون باعث می‌شود که درک کنند که چرا کالاهای شما به زندگی آن‌ها ارزش می بخشد.

استفاده از داستان ‌گویی در توسعه کسب و کار به مخاطب کمک می‌کند با شما ارتباط برقرار کند.

بنابراین آن ها به شما و به برند شما اعتماد می‌ کنند. مخصوصا زمانی که ایده ی  جدید با داستان شما کاملا مرتبط است، بهتر درک می شود و بهتر به یاد می ماند. وقتی موضوع داستان با خود اشخاص مرتبط است، مخاطبان خودشان را جای شخصیت داستان می‌بینند.

در ویدیوی زیر، سارا بلیکلی، بنیانگذار Spanx، از داستان گویی استفاده می‌ کند تا توضیح دهد که چطور به این محصول رسیده است:

در ویدیو ی زیر: Sundar Pichai ، مدیر عامل گوگل ، از داستان گویی برای توضیح اینکه چگونه ویژگی های جدید در Google Photos می توانند اشتراک عکس و کیفیت عکس را بهبود ببخشند ، استفاده می کند:

در ویدیوی زیر: استیو جابز از داستان‌گویی برای معرفی اولین آیفون در سال ۲۰۰۷ استفاده کرد:

داستان گویی مزیت رقابتی شما نسبت به شرکت های دیگر

۲. مزیت رقابتی

این روزها مخاطبان در معرض اطلاعات زیادی قرار دارند. ممکن است هر بیزینسی به آسانی در میان این همه هیاهو حذف شود.

هر کسب ‌و کار ممکن است محصولی را به فروش برساند که بهتر از رقباست. اما تصمیم گیری مشتریان بیشتر احساسی است تا منطقی. بنابراین داستان گویی به تمایز شرکت شما از رقیب کمک می کند.

محققان: واکر و گلن با حراج اشیاء ناچیز در eBay با داستان های کوتاه دلچسب و هدفمند، ارزش قصه گویی را نشان دادند. از این آیتم‌ها که برای هر کدام حدود ۱۲۵ دلار قیمت گذاری شده‌اند، حدود ۸۰۰۰ دلار فروخته شدند. این نشان می دهد که چگونه یک رویکرد داستان گویی هوشمندانه می‌تواند ارزش درک شده محصولی را افزایش دهد و ROI(نرخ بازگشت سرمایه) را افزایش دهد.

۳. توجه را به خود جلب کرده و درک را افزایش میدهد.

داستان ها مخاطبان را کاملا درگیر می کنند. وقتی در تبلیغ یا سخنرانی از داستان استفاده کنید، حواس مخاطبان کمتر پرت می شود. به همین دلیل است که سخنرانان بزرگ همیشه سخنرانی شان را با داستان های کوتاه شروع می کنند.

به علاوه این که داستان‌ها شکل بسیار ساختار یافته‌ی ارتباط هستند. بنابراین به درک مخاطبان کمک می کنند.

داستان گویی یک استراتژی بازاریابی قدرتمند

۴. بازاریابی و تبلیغات

داستان گویی یک استراتژی بازاریابی قدرتمند را شکل می‌دهد. مردم می خواهند با برندها و کسب و کارها ارتباط برقرار کنند و بهترین تبلیغ این کار را با هم دلی یا تحریک احساسات انجام می دهد. تبلیغات باید بیش از تکنیک ‌های ارزان مانند استفاده از جذابیت جنسی باشد.

یک کمپین برند خوب نیز باید شفاف باشد تا به مردم بگوید که کش‌مکش تجاری چگونه بوده ‌است؟ و چگونه شما از این طریق شناخته می ‌شوید. این باعث می شود مخاطب به شما و به تبع آن به محصول یا خدمات شما اهمیت دهد.

اطمینان حاصل کنید که این داستان را در همه ی رسانه ها حفظ کنید، مثلاً تبلیغات ،رسانه های اجتماعی، وب سایت شما، کارمندان خود و غیره. شما می خواهید مخاطبان شما طرز نگاه شما را درک کنند و یک داستان ثابت از برند این کار را انجام می دهد.‌

افزایش بهره وری و تعامل کارکنان

۵. بهره وری و تعامل کارکنان را افزایش می دهد

کارمندان قلب کسب ‌و کار هستند، آن ‌ها بهترین دارایی شرکت هستند. یک کسب ‌و کار تنها زمانی موفق می ‌شود که کارمندان آن موفق شوند. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که عدم تعهد فراگیر است. به عنوان مثال تحقیق گالوپ نشان می دهد که ۷۰ % از کارمندان آمریکایی درگیر کار نیستند.

با داستان گویی، فرهنگ صحیح را در محل کار پرورش دهید. فراتر از به اشتراک گذاری یک دیدگاه موفق، داستان ‌هایی را در مورد تاریخچه‌ی شرکت، مبارزات آن، ارزش‌ها، اهداف آن و غیره به اشتراک بگذارید. این به آن ها چیزی برای باور کردن  می دهد و در نتیجه به شرکت اعتقاد خواهند داشت و انگیزه آن ها برای کار افزایش خواهد یافت.

شما اساسا به کارمندان خود درکی بهتر از هدف و معنا می دهید و آن ها را به بخشی از داستان گسترده‌ تر شرکت تبدیل می کنید. علاوه بر این، این کار را با اجازه دادن به کارمندان خود برای به اشتراک گذاشتن داستان های خودشان انجام دهید.

۶. تصمیم‌گیری

آدم ها به دنبال داستان می ‌گردند تا تصمیم بگیرند. برای مثال، زمانی به خرید آنلاین خودتان فکر کنید، شما نقدهایی را مرور می کنید که داستان هایی کاربردی هستند و نه فقط حقایق و مشخصه ها.

در بازدید از کسب و کارها هم به این ترتیب است. وقتی مردم فکر می کنند که چرا باید درگیر این کسب و کار شوم؟ آنها سعی می کنند دلیلی برای تصمیمشان پیدا کنند. در نتیجه به دنبال داستان می گردند.

هر کسب ‌و کار باید از داستان‌ گویی برای پاسخ دادن به سوال ساده استفاده کند : “چرا مردم باید به آن اهمیت دهند؟“ هر زمانی که مشتریان، کارمندان بالقوه و یا سهامداران را هدف قرار می دهند.

۷. انسان سازی یک برند و افزایش منفعت

موفق ترین شرکت‌ها داستان ‌های عمیق و متفکرانه ای پشت سر خود دارند که هدف و معنای بزر گ ‌تری به آنچه که انجام می دهند، می بخشد. مانند گوگل و اپل که تنها یک کسب ‌و کار نیستند، بلکه این برندها چشم اندازشان این است که می خواهند جهان را متحول کنند. اگر کسب ‌و کار شما دارای بینشی باشد که مخاطبین آن را باور کنند و آن را بپذیرند، احتمال موفقیت بیشتر می شود.

مردم می خواهند از شرکت هایی خرید کنند که آن ها را به عنوان “شرکت های همدرد” می شناسند. این موضوع در شاخص همدلی جهانی (۲۰۱۵) برجسته شده ‌است که در آن کسب ‌و کار های بالای فهرست، در میان سودمند ترین مشاغل در حال رشد در جهان قرار داشتند.

ده شرکت برتر شاخص همدلی نیز ۵۰٪ بیشتر درآمد کسب کردند و بیش از دو برابر بیشتر از دو شرکت پایین فهرست ارزش خود را افزایش دادند. بنابراین از داستان  گویی برای نشان دادن ماهیت همدلی شرکت خود استفاده کنید، زیرا این کار منجر به موفقیت شرکت شما می شود.

به خاطر رسانه‌های اجتماعی، اکنون افراد می ‌توانند با پرسیدن سوالات و به اشتراک گذاری افکار و احساسات خود به طور مستقیم با برندها درگیر شوند. انگار که برند یک انسان است. داستان خوب بگویید تا شخصیت و انسانیت شرکت خود را نشان دهید. فقط به یک شرکت بی چهره تبدیل نشوید که مصرف کنندگان احساس بی ارتباط بودن و عدم تمایل برای خرید کنند.

۸. ارزش ها و باور ها را به مخاطبان شما منتقل می کند

وقتی افراد با داستان های شما درگیر می شوند ، می توانید با نشان دادن این که چگونه شما به چیزی اعتقاد دارید باور هایی را ایجاد کنید. انتقال ارزش ها و باور های شما از طریق شخصیت داستان شما انجام می شود و این به این دلیل است که مخاطبین شما این موضوع را تجربه خواهند کرد. پس آنچه را که می دانید را بردارید و به محصول و سرویس خود فکر کنید و آن را به ذهن شنوندگان منتقل کنید.

ایجاد احساسات عاطفی و وفاداری در داستان گویی کسب و کار

۹. از نظر عاطفی افراد را به هم وصل کرده و وفاداری ایجاد می کند

بهترین داستان ها، واکنش های عاطفی را زنده می‌کنند،  افراد عمیقا با این داستان ها ارتباط برقرار می کنند و شرکت و آنچه که برایش ایستاده را باور می کنند. وقتی افراد به یک داستان گوش می دهند، می فهمند شخصیت اصلی داستان چه احساسی دارد، بنابراین یک راه خوب برای استفاده از یک داستان برای ارتباط با مخاطب، این است که راجع به اشتباهی که شما / شرکت مرتکب شده اید، یا وقتی که زندگی بر وقف مراد نبوده است، یک داستان بگویید.

مردم با این گونه داستان ها ارتباط برقرار می کنند. زیرا ما همه اشتباهات و شکست هایی را تجربه کرده ایم. هرچه بیشتر شنوندگان با شما ارتباط داشته باشند یا درک کنند چه چیزی در حال ایجاد این نام تجاری و برند شما است، بیشتر به شما و کسب و کارتان علاقه مند می شوند.

به یاد داشته باشید که انسان‌ها معمولا تصمیمات منطقی نمی گیرند بنابراین قادر به زنده کردن احساسات از طریق داستان گویی به عنوان یک ابزار قدرتمند هستید. بنابراین دیدگاه خود را به یک داستان جذاب انتقال دهید و به طور واضح آن را با استفاده از یک استراتژی بازاریابی صمیمانه ارتباط برقرار کنید.

مخاطب داستان گویی کسب و کار شما را فراموش نمی کند.

۱۰. بیاد ماندنی

ما داستان ها را بهتر از انواع دیگر اطلاعات مانند داده ها و حقایق به خاطر می آوریم. زیرا داستان ها جذاب تر هستند. قبل از کاغذ و رایانه، دانش و اطلاعات بیشتر در قالب داستان هایی بود که به صورت شفاهی گفته می شدند و بیش از نیمی از مکالمات انسانی از طریق داستان گویی اتفاق می افتاد، بنابراین این یک بخش طبیعی از تفکر و برقراری ارتباط ما است.

همچنین اگر مشغول تهیه سخنرانی هستید، گفتن یک داستان برای مخاطب یک استراحت می شود و از آن جا که داستان ها به یاد ماندنی هستند مخاطب شما حداقل اگر همه چیز را فراموش کند ، داستان شما را به خاطر می آورد.

ویدیو ی زیر را ببینید:در سخنرانی سال ۲۰۰۹ (بیل گیتس)، پس از ارائه آمار مربوط به مسائل مالاریا، یک شیشه پشه را در اتاق ارائه باز کرد.

داستان گویی هدف می سازند و باعث حرکت می‌شوند

۱۱. داستان ها هدف می سازند و باعث حرکت میشوند

داستان ها هدف و انگیزه لازم برای اقدام را به مخاطبان می دهند. به عنوان مثال: دانشکده تجارت وارتون (۲۰۰۷) دریافت که وقتی از شرکت کنندگان خواسته شد تا در یک مرکز تماس صدقه جمع‌ آوری کنند، از کسانی که به آن ها گفته بودند که چگونه پول زندگی دیگران را بهبود خواهد بخشید، دو برابر بیشتر پول گرفته بودند نسبت به گروهی که به آن ها گفته می شود که این پول چگونه زندگی خودشان را بهبود می دهد. حس هدف منجر به کسب درآمد گروه اول شد، بنابراین اگر می‌خواهید عمل را آغاز کنید، داستان را تعریف کنید.

در نتیجه

امروزه به سختی یک برند موفق را پیدا می کنید که داستان خوبی در پشت آن ندارد. داستان ها معنا می بخشند، زمینه می سازند و حس هم هدفی را به وجود می آورند.

بیشتر انسان‌ها با داستان بهتر ارتباط برقرار می کنند، تا این که بخواهند با حقایق یا اطلاعات ارتباط بگیرند. داستان ها به ما کمک می کنند ارتباط برقرار کنیم، احساس همدردی کنیم و به خاطر بیاوریم. به همین دلیل است که کسب و کار های بیشتری به طور فزاینده ‌ای اهمیت داستان‌ گویی را تشخیص می دهند.

یاد بگیرید که چطور به طور موثر طراحی کنید، لینک دهید و داستان ‌های بهتری را در مسیر داستان گویی کسب و کار خود تعریف کنید. پس از این آموزش های بیشتری را در زمینه داستان گویی کسب و کار منتشر می کنیم.

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

دیدگاه‌ها

*
*

    علیرضا گلنارنیک پاسخ

    خیلی نکات بسیار کاربردی رو به شکل ظریفی بیان میکنه