درارتباطیم | بازاریابی اینترنتی بیمه و برندسازی شخصی نماینده

آشنایی کامل با تسهیل گری روابط عمومی

سازمان شما به تسهیل گری روابط عمومی نیاز دارد

قطعا شما هم به دنبال یک تعریف ساده و کاربردی برای تسهیل گری روابط عمومی هستید و به این فکر می کنید که چه خدمتی به سازمان شما می کند.

هوا مه گرفته و غبار آلود

فرض بگیرید در یک اتومبیل شاسی بلند در حال رانندگی هستید و به جاده ای کوهستانی رسیده اید. اما جاده مه گرفته و غبار آلود است! مهم نیست که اتومبیل شما چقدر قدتمند است، شما برای عبور از این جاده به مه شکن نیاز دارید.

در فضای شلوغ و پر ازدحام امروز، در دنیای پر از بمباران اطلاعاتی، نیاز دارید که پیام سازمان شما از این بمباران اطلاعاتی عبور کند و به مخاطبین مورد نظرتان برسد. تسهیل گری روابط عمومی از طریق فضای مجازی نقش مه شکن را برای روابط عمومی شما ایفا می کند.

تسهیل گری روابط عمومی

هدف تسهیل گری روابط عمومی دقیقا چیست؟

ما فعالیت هایی را در بستر دیجیتال سازمان دهی می کنیم تا:

۱. توجه مخاطبین هدف شما را جلب کنیم

۲. مخاطبین هدف شما را به محل مورد نظرتان هدایت کنیم

۳. اعتماد مخاطبین هدف شما را به دریافت پیام شما جلب نماییم.

تسهیل گری روابط عمومی مجموعه فعالیت هایی که با این سه هدف انجام می شوند و شامل ترکیبی از ابزارها و راهبردهای مارکتینگ و برندینگ دیجیتال هستند که انحصارا در خدمت هدف سازمان شما درمی آیند و همیشه تحت مالکیت سازمان شما هستند.

چرا تسهیل گری روابط عمومی برای سازمان شما بصرفه است؟

امروزه بسیاری از روابط عمومی سازمان ها به جای اینکه پیام خود را به دست کانون های تبلیغاتی و یا خبرگزاری ها بسپارند، ترجیح می دهند با تسهیل گری روابط عمومی ، صاحب رسانه مستقل خود شوند. به این ۳ دلیل:

همه چیز شفاف و قابل اندازی گیری است

تسهیل گری روابط عمومی

بر خلاف راهکار های سنتی، تسهیل گری روابط عمومی قابل اندازه گیری است و همه آمار و ارقام فعالیت ها در اختیار شما قرار دارد.

به سادگی مشاهده می کنید کدام از تکنیک ها نتیجه بهتری دارند، کدام پیام شما بهتر کار می کند و کدام یک از راهکارها وقت و انرژی شما را هدر می دهند.

مثلا می بینید که چند نفر پیام شما را دیده اند، نظر چند نفر به آن جلب شده است، چند نفر روی آن کلیک کرده اند و هر کدام از مخاطبین شما چه اقدامی را صورت داده اند.

با تحلیل و آنالیز داده های بدست آمده شما به راحتی و با دقت کامل تصمیم می گیرید که کدام شیوه برای شما موثرتر است و بعد از این بودجه و توجه بیشتری را به آن شیوه اختصاص می دهید.

حفظ ارتباط بهتر با مخاطبین ( شاید صدای آنها به شما نمی رسد اما گوش شما به آنها خواهد رسید )

تسهیل گری روابط عمومی

شما می دانید که پاسخگویی به سوالات مشتریان و ارتباط راحت و سریع با مخاطبین قدرت بسیاری در پایداری سازمان شما دارد و روز به روز اهمیت پشتیبانی بیشتر می شود.

در دنیای امروز سازمانی برنده است که نه تنها آماده پاسخگویی و پشتیبانی به مخاطبین است بلکه توانسته راه های ارتباطی بیشتری را برای طیفهای مختلف فرآهم کند.

مثلا طبق آخرین تحقیقات کاربران شبکه های اجتماعی به جای ارایه پیشنهاد و انقاد مستقیم به یک سازمان، ترجیح می دهند نظر خود را در شبکه های اجتماعی و برای حلقه مخاطبین خودشان منتشر کنند.

با تسهیل گری روابط عمومی شما هم به مخاطبین بیشتری دستری دارید و هم راه های مختلفی را برای ارتباط با آنها فرآهم می آورید.

با هزینه یک تیزر تلویزینی ۱۷ ثانیه ای شما صاحب رسانه ای با قدرت شبکه سه سیما می شوید

تسهیل گری روابط عمومی

تسهیل گری روابط عمومی مانند هر فعالیت نتیجه بخش دیگری هزینه هایی دارد، اما به مراتب از روش های جایگزین کم هزینه تر و در مقایسه با هر کدام از آنها نتیجه ماندگارتری دارد.

هزینه پیاده سازی تسهیل گری روابط عمومی نهایتا در سال اول برابر با هزینه ساخت و انتشار یک تیزر تبلیغاتی تلویزیونی است و در سالهای آینده خودکفا می شود.

در نتیجه با اجرای تسهیل گری روابط عمومی ، حلقه بزرگی از مخاطبین اختصاصی شما تشکیل می شود و سپس پیام های سازمان خود را به سرعت و بدون هزینه اطلاع رسانی می کنید.

خودتان می دانید که تاثیر پیامی که از رسانه مستقل سازمان شما و در حلقه مخاطبین خود منتشر می کنید تا چه میزان عمیق تر است. دقیقا به همین دلیل است که امروزه حتی بزرگان سیاسی و اقتصادی ترجیح می دهند پیام خود را از طریق بسترهای دیجیتال اطلاع رسانی کنند.

آیا تسهیل گری روابط عمومی جایگزین روابط عمومی و بازاریابی است؟

تسهیل گری روابط عمومی جدا از روابط عمومی و بازاریابی نیست و در خدمت آنهاست. شما همواره به دنبال ارتباط بهتر با مخاطبین هدف بوده اید. حالا تسهیل گری روابط عمومی با ابزارها و تاکتینک های متفاوت ( مانند چراغ مه شکن ) مسیر شما را هموار می کند.

اصول و آرمان سازمان شما تغییر نمی کنند، اما قواعد بازی عوض شده اند و تسهیل گری روابط عمومی ، به تلاش های شما دوام می دهد.

در ادامه ابزارها و تکنیک های تسهیل گری روابط عمومی را بشناسید

 

تسهیل گری روابط عمومی و تولدی محتوای راهبردی برای سازمان شما : کلیک کنید

 

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

دسترسی به هزاران
فایل و نکته کاربردی فقط با عضویت
در خبرنامه جدید درارتباطیم
عضویت در خبرنامه ایمیلی ما چه مزیت هایی دارد؟
• دسترسی به جدیدترین نکات
• دسترسی به تمامی دوره های رایگان
• اطلاع از آخرین تخفیف های سایت
ما اسپمر نیستیم و ایمیل های اسپم برایتان ارسال نمی کنیم.
بله ، عضو خبرنامه میشم!