درارتباطیم | جذاب باشید و پرپول | علی لطفی

طراحی برنامه فروش ( راهنما + الگوی پلن فروش )

طراحی برنامه فروش الگوی پلن فروش

آیا برنامه فروش دارید؟ کارآفرینان ، مدیران فروش و نمایندگان بیمه موفق ، همه از نوشتن پلن فروش بهره می برند، چه برای کسب و کار شخصی خود، چه برای دپارتمان یا سازمان فروششان. چرا؟

حتما ویدیوی زیر را از علی لطفی | بنیانگذار درارتباطیم مشاهده کنید:

علی لطفی

اما ، یک برنامه فروش دقیقا چیست؟

گوش دادن به نسخه صوتی آموزش : 

پلن فروش چیست؟

یک برنامه فروش ، نشان دهنده اهداف ، تاکتیکهای منحصربفرد ، مخاطبان هدف و موانع احتمالی به شما است. این برنامه درست مانند یک بیزینس پلن ( طرح کسب و کار ) است اما به طور خاص بر روی استراتژی فروش شما تمرکز دارد. یک بیزینس پلن، اهداف شما را مشخص می کند اما یک برنامه فروش ، دقیقاً چگونگی وقوع آن ها را توضیح می دهد.

بیشتر برنامه های فروش شامل اطلاعاتی در مورد مشتریان هدف ، میزان درآمد هدف، ساختار تیم و استراتژی ها و منابع لازم برای دستیابی به ان اهداف هستند.

قالب پلن فروش

آماده هستید تا پلن فروش خود را بنویسید؟ از الگوی پلن فروش استفاده کنید تا همین حالا شروع کنید:

‌دانلود رایگان قالب پلن فروش

قالب پلن فروش چیست؟

یک برنامه فروش متداول شامل بخش های زیر است:

 •     مشتریان هدف
 •     درآمد هدف
 •     استراتژی ها و تاکتیک ها
 •     قیمت گذاری و تبلیغات
 •     مهلت ها و افراد مسئول مستقیم
 •     ساختار تیم
 •     منابع
 •     وضعیت بازار

در اینجا ما یک الگوی نوشتن پلن فروش را طراحی کرده ایم که عناصر اصلی یک برنامه فروش را مشخص می کند. این الگو هر یک از مراحل طراحی شده در برنامه فروش را به شما نشان می دهد. پس بهتر است به توضیح هر یک از آنها بپردازیم.

‌دانلود رایگان قالب پلن فروش

نحوه نوشتن یک پلن فروش

۱. ماموریت ها و پیشینه

۲. تیم

۳. بازار هدف

۴. ابزارها ، نرم افزارها و منابع

۵. جایگاه سازی

۶. استراتژی بازاریابی

۷. استراتژی مشتری یابی

۸. برنامه اجرایی

۹. اهداف

۱۰. بودجه

۱. ماموریت و پیشینه

طراحی برنامه فروش خود را با بیانیه چشم انداز و ماموریت شرکت خود شروع کنید. و تاریخچه مختصری از کسب و کار خود را بنویسید. این اطلاعات پس زمینه ای را در اختیار شما قرار می دهند که نوشتن جزییات را ساده تر خواهد کرد.

نمونه واقعی چشم انداز و ماموریت (از برنامه فروش بیمه یکی از شرکت های بیمه تازه تاسیس)

ما برآنیم تا فضایی ایجاد کنیم تا علاقمندان به فعالیت در صنعت بیمه با قرارگرفتن در یک محیط سالم و پاک و یادگیری مداوم بتوانند با هر مقدار بهرهمندی از امکانات مادی (مانند پول) و معنوی (مانند دانش) زندگی بهتری را تجربه نمایند . نهایت آرزوی ما اینست که فروشندگان حرفهای بیمه در تماس با شهروندان نه تنها فروش حرفهای بیمه را به منظور امرار معاش خود داشته باشند، بلکه بتوانند با گفتار، پندار و کردار نیک خود مایه امید، نشاط و خوشحالی مخاطبین خود باشند .

باچنین رویکردی اعتقاد راسخ داریم در پایان دوره ماموریت خود ، فروشندگان آموزش دیده در این پروژه هم از نظر حجم پرتفوی و هم از نظر رعایت اخلاق حرفهای و هم از بعد ترویج امنیت و آرامش جزء برگزیدگان صنعت بیمه در اکثر گزینشها و جشنواره های ملی و منطقهای خواهند بود.

بیمه عمر یکی از انواع محصولات متنوع بیمه ای است که در چندسال اخیر در کشورمان مورد توجه قرار گرفته است. این محصول ضمن ایجاد آرامش و اطمینان برای بازماندگان، امکان پس انداز و سرمایه گذاری مطمئن را برای شهروندان فراهم می آورد. با توجه به محصول متفاوت و متمایز شرکت بیمه *** قصد داریم ضمن معرفی مطلوب این بیمه نامه ، اقدام به خلاقیت و نوآوری نیز مطابق نیاز مشتریانمان داشته باشیم .

اعتقاد راسخ داریم به هر میزان که شهروندان از خمات بیمه ای استفاده نمایند ، جامعه سالمتر و شاداب تری خواهیم داشت. وقتی افراد جامعه می پذیرند بخشی از درآمد خود را پس انداز نمایند نشانه خوبی است تا پس انداز کوچک شهروندان از طریق شرکت بیمه، به عنوان متخصصین امر سرمایه گذاری در پروژه های ملی و فراملی بکار گرفته شده و چرخه اقتصاد را شتاب بیشتری می بخشد .

۲. تیم

سپس توضیح دهید که چه کسانی در تیم شما حضور دارند و نقش آنها چیست. شاید شما پنج فروشنده را مدیریت می کنید و با یک متخصص حرفه ای فروش هم همکاری می کنید.

اگر قصد دارید تعداد اعضای تیم تان را بیشتر کنید،  تعداد ، عناوین شغلی و زمانی که قصد دارید آنها را به تیم اضافه نمایید را حتما ذکر کنید.

پیشنهاد تحریریه : ۱۱ تله تیم سازی بیمه 

تیم در طراحی برنامه فروش الگوی پلن فروش

‌‌

۳. بازار هدف

فرقی نمی کند که شما در حال نوشتن اولین پلن فروش خود هستید یا پانزدهمین برنامه. چرا که، شناخت مشتری هدف، نقطه عطف کسب و کار است. بهترین مشتریان شما کدام هستند؟ آیا همه آنها به یک صنعت خاص تعلق دارند؟ تعداد آنها باید چقدر باشد؟ چه چالشهای مشابهی دارند؟

در نظر داشته باشید که ممکن است برای محصولات مختلف خریداران متفاوتی داشته باشید. به عنوان مثال، فروشندگان درارتباطیم ممکن است دوره اسباب ( آموزش سیستم بازاریابی اینترنتی بیمه ) را به همه نمایندگان بیمه ارایه کنند و خدمت طراحی وب سایت بیمه را صرفا به مدیران نمایندگی ها پیشنهاد دهند.

این بخش از برنامه فروش می تواند با گذشت زمان به طرز چشمگیری تغییر کند. زیرا راه حلها و استراتژیهای شما نیز به تناسب بازار هدف متحول خواهند شد. در همان ابتدا ، هنگامی که محصول شما در مراحل ابتدایی خود است و قیمت های شما نیز پایین هستند، شما می توانید راه موفقیت را در کار با کسب و کارهای نوپا پیدا کنید.

بعدها که محصولاتتان بسیار پیشرفته تر شده اند و شما هم قیمت خود را بالا برده اید ، احتمالاً شرکت های میان رده بازار برای کار با شما مناسبتر هستند. به همین دلیل مهم است که به طور مداوم استراتژیهای خود را مرور و به روز کنید.

می خواهید این بخش را حرفه ای انجام دهید؟
از راهنمای جامع و کاربردی بازار هدف بیمه استفاده کنید.

۴. ابزارها ، نرم افزارها و منابع

طراحی برنامه فروش الگوی پلن فروش ابزارها

حالا در پلن فروش خود، توضیحاتی را درباره منابع خود وارد کنید. مثلا از کدام نرم افزار CRM استفاده کنید؟ آیا بودجه ای برای مسابقات و مشوق های تیم فروش کنار گذاشته اید؟

در اینجا ابزارهایی را مطرح می کنید که تیم فروش شما باید استفاده کنند تا در کارشان موفق شوند. (مانند کارگاه ها، جزوات و ابزارهای برنامه ریزی)

۵. جایگاه سازی

اکنون رقبای خود را نام ببرید. توضیح دهید که محصولات شما چگونه با انها مقایسه می شوند، محصولات شما چه برتری نسبت به محصولات آنها دارند و برعکس. بعلاوه، در مورد قیمت محصولات رقبا و محصولات خودتان بحث کنید.

نمونه واقعی جایگاه سازی ( پلن فروش بیمه عمر از یکی از شرکت های بیمه تازه تاسیس)

‌برای شناخت بهتر پلن فروش خود کتاب عصر جدید فروش بیمه را مطالعه کنید.

تحلیل بازار

بازار بیمه و بالاخص بیمه های عمر به گستردگی جغرافیایی کشور و به ظرفیت جمعیت ایران است . مهمترین و دردسترس ترین مشتریان شامل کارکنان سازمان های دولتی ، عمومی و کارخانه جات تولیدی، صنعتی و شرکت ها و موسسات تجاری و بازرگانی است.

به تعبیری همه فعالان اقتصادی جزو مشتریان هدف این محصول است از جمله روندهای مهم بازار، موضوع کنترل و یا عدم کنترل جمعیت است با توجه به سیاست های جدید دولت و تشویق بر ازدیاد جمعیت یکی از مهمترین دغدغه های خانواده ها ایجاد شغل، هزینه تحصیلات دانشگاهی و ازدواج فرزندانشان در ۱۰ تا ۲۰ سال آینده است.

بیمه عمر شرکت *** به گونه ای طراحی شده است که به این دغدغه ها پاسخ قابل قبولی ارایه می دهد . مهمترین تضمین فروش این بیمه تجربه ۲۰ ساله تیم تحت نظارت مدیر ارشد فروش در امر فروش و بازاریابی، آشنایی دقیق و به روز از کف بازار وداشتن مربیان آموزشی کاربلد و با تجربه است . موثر ترین استراتژی بازاریابی و فروش در بیمه های عمر، فروش رودررو توسط فروشندگان جوان، با انگیزه و متخصص است.

ضمن اینکه تلفیق فروش بیمه عمر با سایر بیمه ها از جمله بیمه اتومبیل یکی از رویکردهای اصلی مدیریت پروژه برای تحقق اهداف پیش بینی شده است. استفاده از شبکه اجتماعی و فروش گروهی بیمه عمر در سازمان های بزرگ یکی از شگردهای مدیریت پروژه است که در طی دوره پروژه به اجرا گذاشته خواهد شد. عمدتاً تاکتیک فروش این تیم ارائه فروش در زمان خوشحالی وشادمانی مخاطبین است. بنابراین از جشنواره ها و سمینارها به منظور تبلیغات و جذب پرتفوی بیمه عمر استفاده خواهد شد.

رقبای بیمه *** در بازار بیمه عمر به چند گروه تقسیم میشوند:

۱-۱۱- شرکت بیمه ایران به عنوان بزرگترین شرکت بیمه دولتی : خوشبختانه این شرکت محصول بیمه عمر قابل رقابتی را در بازار ندارد.این شرکت درسال ۱۳۹۳ محصولی تحت عنوان بیمه مان- به بازار ارائه نموده است که باز هم در مقایسه با بیمه عمر بیمه شرکت *** بسیار ضعیف است. این بیمه نامه کشش لازم برای جذب مخاطبین به همراه ندارد. در صورتیکه بیمه ایران محصول قابل رقابت در بازار ارائه نماید، عرصه رقابت بسیار سخت خواهد شد.

۲-۱۱- شرکت های پیشرو در عرصه بیمه عمر از جمله بیمه کارآفرین، بیمه نوین، سامان و پارسیان که زودتر از بیمه *** وارد بازار شده اند و جایگاه خود را در بازار بیمه عمر تثبیت نموده اند. محصولات شرکت های یاد شده قابل رقابت با محصول بیمه شرکت *** است و از سویی تعداد فروشندگان حرفه ای این شرکت ها شامل نمایندگان و بازاریابان و کارگزاران طرف قرارداد آنها از تجربه فروش حداقل ۳ سال و بالاتر برخوردارند.

۳-۱۱- شرکت های جدید از جمله بیمه رازی، میهن، دی، سینا، تعاون ، کوثر که عمدتاً استراتژی مناسبی در بخش بیمه های عمر  نداشته اند و اگر ارائه نموده اند نتواسته اند جایگاه مناسبی در بازار داشته باشند .

۴-۱۱- شرکت های جدید که دارای پتانسیل بالایی هستند و توانسته اند در ابتدای ورود خود تلنگری جدی را به سایر رقبا وارد نمایند . ازجمله این شرکت ها میتوان به بیمه سرمد اشاره نمود این شرکت به پشتوانه بانک صادرات و امکانات بالقوه ای که در سیستم بانکی از آن برخوردار است آمادگی بسیار مناسبی برای ورود به بازار بیمه عمر دارد . شرکت بیمه ما نیز در مدت ورود خود تحرکات بسیار مناسبی را در فروش بیمه های و  جذب فروشنده داشته است. گو اینکه هنوز درگیر نرم افزارها و سخت افزارهای مناسب برای پشتیبانی از شبکه فروش خود می باشند.

۵-۱۱- شرکتهایی که به جهت عملکرد بد و ضعیف،  اعتبار حرفه ای را از دست داده اند و در حا از دست سهم بازار خود  میباشند . از جمله مصادیق این شرکتها می توان به بیمه توسعه اشاره نمود . 

فرصت هاپیش روی بیمه ***:

وجود فروشندگان خبره در صنعت بیمه از یک طرف و وجود بیکاری گسترده در بین جوانان کشور و روند افزایش جمعیت از جمله مهمترین فرصت های پیش روی بیمه شرکت *** است تا با جذب فروشندگان خبره که سال ها در کف بازار فعالیت نموده اند و تشکیل گروه های فروش تحت مدیریت فروشندگان خبره در نقاط مختلف کشور و با اتخاذ استراتژی بلند مدت و انتخاب سرمایه گزار های مطمئن ، جای خود در بین مدعیان بازار بیمه های عمر باز نماید.

تهدید های پیش روی ***:

از جمله مهمترین تهدیدات پیش روی بیمه *** می توان به افزایش تحریم های بین المللی وقطع ارتباط با دنیای خارج نام برد. ضمن اینکه یکه تازی بیمه ایران در عرضه صنعت بیمه در داخل کشور نیز از جمله تهدیدات بالقوه است. اخذ تصمیم های عجولانه و کوتاه مدت ، عدم تفکیک صندوق بیمه های از سایر رشته های بیمه  نیز می تواند در استمرار حرکت بیمه *** در فروش بیمه های عمر خدشه وارد نماید.

۶. استراتژی بازاریابی

در این بخش نحوه قیمت گذاری و هر نوع تبلیغاتی را تشریح کنید که برنامه ریزی کرده اید که اجرا کنید. چه اقدامات کلیدی برای افزایش آگاهی از برند و جذب سرنخ ها انجام می دهید؟ بنویسید تاثیر آنها بر فروش شما چگونه است.

در اینجا یک مثال فرضی برایتان خواهم زد:

 •     محصول الف: افزایش قیمت از ۴۰ دلار به ۴۵ دلار در ۲ فوریه (کاهش ۲٪ در فروش ماهانه)
 •     محصول ب: ارتقای رایگان در صورت ارجاع مشتری دیگر از ۱ تا ۲۰ ژانویه (۲۰٪ افزایش در فروش ماهانه)
 •     محصول ج: کاهش قیمت از ۴۳۰ دلار به ۴۰۰ دلار در اول مارس (۱۵٪ افزایش در فروش ماهانه)
 •     محصول د: بدون تغییر

۷. استراتژی مشتری یابی

تیم فروش شما چگونه می تواند سرنخ های فروش (مشتریان احتمالی) را که توسط استراتژی بازاریابی شما تعیین شده، پیدا کنند؟ در این مرحله حتما مشخص کنید که مشتریان احتمالی شما چه معیارهایی دارند. اینجا حتما مشخص نمایید که تیم فروش شما برای بستن فروش های بیشتر، باید از چه متدهای فروشی استفاده کند.

استراتژی مشتری یابی در طراحی برنامه فروش

۸. برنامه اجرایی

پس از مشخص کردن هدفی که دارید، باید بدانید که چگونه می خواهید به آنجا برسید. در این بخش خلاصه برنامه شما برای دستیابی به اهداف درآمد ارائه می شود.

اینجا چند مثال برای شما ارایه می دهیم:

۱. هدف: در این فصل نرخ ارجاعی را ۳۰٪ افزایش دهیم

 •     کارگاه سه روزه تکنیک های ارجاعی را اجرا کنیم
 •     مسابقه فروش را برای افزایش ارجاعی برگزار کنیم
 •     کمیسیون فروش ارجاعی را ۵٪ افزایش دهیم

۲. هدف: ۲۰ سازمان را بدست آورید

 •    ۱۰۰ مشتری بالقوه را مشخص کنید و یک تیم منحصربفرد را برای هر کدام اختصاص دهیم
 •     دو رویداد در سطح مدیریتی برگزار کنیم
 •     به اولین تیمی که سه قرارداد ببندد جایزه دهیم

نمونه واقعی برنامه اجرایی (از پلن فروش یکی از شرکت های بیمه تازه تاسیس)

فرایند اجرای برنامه ها :
 1. اطلاع رساني: اطلاعيه ها  بطور مستمر در روزنامه درج ميگردد .
 2. ثبت نام: سامانه شرکت بيمه ***  اطلاعات متقاضيان را ثبت مينمايد .
 3. دسته بندي: يک نفر اطلاعات افراد ثبت شده را دريافت و دسته بندي مينمايد.
 4. دعوت به مصاحبه: حداقل يک نفر مسئول تماس با ثبت نام شدگان و دعوت آنها براي مصاحبه است.
 5. مصاحبه: حداقل دونفر درحال انجام مصاحبه و گزينش متقاضيان و توجيه آنها ميباشند .
 6. جذب: حداقل يک نفر مسئول ثبت نام نهايي (دريافت فيش،مدارک سجلي و تحصيلي و معرفي به کلاس ميباشد.
 7. آموزش: کلاس ها تشکيل گرديده و ۳نفر مربي در حال آموزش خواهند بود .
 8. پشتيباني آموزش: حداقل يک نفر مسئول پشتيباني وآماده سازي محتوي آموزش،جزوه ها و پيشنهادات بيمه خواهد بود .
 9. صدور بيمه نامه: حداقل يک نفر مسئول دريافت پيشنهادات بيمه و ارسال آن به بخش صدور خواهد بود .
 10. پشتیبانی فروشندگان در امر پیدا کردن مشتریان هدف در بازار های هدف، مذاکره حضوری، تکمیل فرآیند فروش، صدور بیمه نامه و خدمات پس از فروش

نکته۱: پس از اتمام دوره آموزش، بخش آموزش متقاضيان جديد به حداقل یک کلاس و در زمان های مورد نیاز تقلیل یافته و مربيان آموزش به مربيان پشتيباني و کادر اطلاع رساني، جذب و مصاحبه به کادر پشتيباني از عمليات فروش و صدور نمايندگان تبديل خواهند شد.

 1. شناسایی افراد ذیصلاح و معرفی آنها به شرکت بیمه جهت تکمیل مدارک و اخذ کد نمایندگی آئین نامه ۵۴

نکته۲: دوره هاي آموزش مکمل براي نمايندگان در سال دوم تا پنجم به طور مستمر و بر اساس بازخوردهاي دريافت شده و سرفصل هاي تعريف شده تشکيل خواهد شد.

نکته۳: در سالهاي دوم تا پنجم بنابر بازخورد دريافت شده از بازار و کشش بازار و موافقت شرکت بيمه فرآيند اطلاع رساني، ثبت نام ، دسته بندي دعوت به مصاحبه، مصاحبه، جذب، آموزش و پشتيباني تکرار خواهد بود.

۹. اهداف

بیشتر اهداف فروش مبتنی بر درآمد هستند. به عنوان مثال ، شما ممکن است هدف کلی ۱۰ میلیون دلار درآمد سالانه را تعیین کنید.

از طرف دیگر ، می توانید یک هدف حجمی نیز تنظیم کنید. که می تواند به صورت ۱۰۰ مشتری جدید یا ۴۵۰ فروش باشد. اطمینان حاصل کنید که هدف شما واقع بینانه باشد ، در غیر این صورت کل برنامه فروش شما تا حد زیادی بی فایده خواهد بود.

علاوه بر این هدف شما باید به اهداف اصلی کسب و کارتان نزدیک باشد و برایتان الهامبخش باشند. اگر شرکت سعی در افزایش ارزش سهام دارد ، هدف شما ممکن است “به دست آوردن ۲۰ مشتری سازمانی” باشد نه “فروش  کالای ایکس به مشاغل جدید. البته ،  احتمالاً شما بیش از یک هدف خواهید داشت. پس بهتر است مهمترین ها را مشخص کنید ، و سپس بقیه را بسته به اولویت هایتان رتبه بندی نمایید.

اگر سازمان شما از بخشهای مختلفی تشکیل شده ، برای هر یک، هدف فرعی خاصی را تعیین کنید. جدول زمانی خود را نیز تنظیم کنید. داشتن معیارهای زمانی به شما اطمینان می دهد که در مسیر رسیدن به اهداف خود قرار دارید.

فرض کنید هدف فروش شما برای سه ماهه اول سال فروش ۳۰ هزار دلار است. بر اساس عملکرد سال گذشته ، می دانید که فروش ژانویه و فوریه کندتر از مارس بوده است.

با توجه به این موضوع ، جدول زمانی شما به شرح زیر خواهد بود:

 •     ژانویه: ۸۰۰۰ دلار
 •     فوریه: ۸۰۰۰ دلار
 •     مارس: ۱۴۰۰۰ دلار

همچنین اگر لازم می بینید بهتر است این برنامه ها را با کمک از  افراد مسئول بنویسید. به عنوان مثال ، شاید سهمیه ژانویه کارول ۵۰۰۰ دلار باشد. و سهمیه شاین ، که هنوز هم در حال افزایش است ، ماهانه حدود ۳۰۰۰ دلار باشد. در یک تیم کوچکتر ، این تمرین به افراد کمک می کند تا به یکدیگر نگاه نکنند (تلاش نکنند مثل همدیگر باشند) و در صورت عدم دستیابی به اهداف، یکدیگر را سرزنش نکنند.

نمونه واقعی اهداف (از برنامه فروش یکی از شرکت های بیمه تازه تاسیس)

۵-۱ – جذب حداقل ۱۵۰۰ نفر از متقاضیان در دوره های آموزشی .

۵-۲ – انتخاب حداقل ۳۰۰ نماینده واجد شرایط پس از شناسایی و غربالگری  و اعطای کد نمایندگی فروش بیمه عمر طبق آیین نامه ۵۴

۵-۳ – جذب حداقل ۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال حق بیمه عمر طی ۵ سال .

 • به تفکیک سال اول ۷۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰  ریال
 • سال دوم ۱۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰   ریال
 • سال سوم ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰   ریال
 • سال چهارم ۲۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰  ریال
 • سال پنجم   ۳۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰    ریال

۵-۴ – آموزش و پشتیبانی نمایندگان فعلی شرکت بیمه *** در قالب قراردادهای جداگانه .

۱۰. بودجه

بودجه در طراحی پلن فروش

هزینه های مربوط به اهداف فروش خود را شرح دهید. که معمولاً شامل موارد زیر هستند:

 •     پرداختی (حقوق و دستمزد)
 •     آموزش فروش
 •     ابزار و منابع فروش
 •     جوایز مسابقه
 •     فعالیتهای تیمی
 •     هزینه های سفر
 •     خوراک

برای تعیین دقیق بودجه ، بودجه برنامه فروش را با پیش بینی فروش خود مقایسه کنید.

نمونه واقعی بودجه ( از پلن فروش یکی از شرکت های بیمه تازه تاسیس )

الف- هزینه ها شامل:
 1. در شروع پروژه
 • در اختیار گذاشتن ساختمانی با متراژ حداقل ۱۵۰ متر مربع و
 • تجهیز ساختمان به نحوی که حداقل ۸ نفر نیروی تمام وقت و به طور متوسط ده تا پانزده نفر فروشنده آموزش دیده بتوانند همزمان فعالیت اداری، پشتیبانی و فروش خود را انجام دهند.
 1. در دوره آموزشی
 • درج اگهی جذب نماینده فروش در روزنامه حداقل۸ تا ۱۰ نوبت در تهران و ۳ تا۴ نوبت در هر استان
 • تهیه وتجهیز مکان آموزشی در۴ ماه ه متوالی با ظرفیت ۳کلاس ۵۰ نفره و ۱ کلاس برای تمامی سال
 • اجاره سالن سمینار آموزشی در هر سال حداکثر ۴ بار به منظور برگزاری همایش های گروهی افراد آموزش دیده
 1. دوره فروش و پشتیبانی
 • پیش بینی سرمایه در گردش به منظور پشتیبانی از امر فروش (مانند تقسیط حق بیمه های نقدی)
 • تامین هزینه های جاری مکان مانند هزینه آب، برق، گاز، تلفن، مواد اولیه و هزینه های پیش بینی نشده.

نمونه های پلن فروش

هیچ برنامه فروشی همانند برنامه فروش دیگر نیست. پس بهتر است این الگو را متناسب با نیازها ، سازمان و اهداف خود تنظیم کنید. تنها کار اشتباهی که می توانید انجام دهید نوشتن پلن فروش در ابتدای سال یا سه ماهه است و اینکه مجددا آن را بازنویسی نکنید. شما باید به طور دوره ای ان را مرور کنید و حتی با گذشت زمان برنامه خود را به روز نمایید.

پیشنهاد ویژه درارتباطیم :

پلن فروش خود را برای درارتباطیم ارسال کنید. به تعداد محدود، پلن های فروش مورد تایید شما، توسط علی لطفی بررسی می شوند. در صورت اجرای درست این راهنما، یک ساعت مشاهده هدیه (به ارزش ۶۰۰ هزار تومان) از طرف ما دریافت خواهید کرد. همین حالا شروع کنید.

دانلود pdf آموزش

pdf مقاله طراحی پلن فروش الگوی برنامه فروش

همین حالا هر سوال دغدغه یا چالشی درباره این موضوع دارید

برای ما یادداشت کنید تا به سرعت پاسخ خود را دریافت نمایید

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*