درارتباطیم | جذاب باشید و پرپول | علی لطفی

چطور با راه اندازی بازاریابی ارجاعی آنلاین تصاعدی مشتری یابی بیمه کنید

آیا تمایل دارید ببینید که “چطور با راه اندازی بازاریابی ارجاعی آنلاین تصاعدی مشتری یابی بیمه کنید” ابتدای این ویدیوی کوتاه را ببینید و توضیحات کلیدی علی لطفی | بنیانگذار درارتباطیم را بشنوید:

علی لطفی

 

چطور با راه اندازی بازاریابی ارجاعی آنلاین تصاعدی مشتری یابی بیمه کنید

قهرمانان بازاریابی بیمه به من یاد داده اند: ”بهترین روش مشتری یابی بیمه ، جذب مشتری ارجاعی است. آنان بهترین مشتریانشان را و سریعترین فروش هایشان از این طریق بدست آورده اند.“

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

بازاریابی ارجاعی آنلاین موثرترین راه برای مشتری یابی بیمه است. مردم بیش از هر کسی به نظر چه کسانی اطمینان دارند و راحت اعتماد می کنند؟

اطرافیانشان، افرادی که مورد احترامشان هستند، دوستان، خانواده، ستاره های شبکه های اجتماعی و …

حتی برای خود ما هم، اکثر برنامه های تلویزیونی که می بینیم و یا حتی لباس هایی که می خریم تحت تاثیر نظر اطرافیانمان اتخاب می شوند.

من بیشترین فروش هایم را از طریق جذب مشتری ارجاعی بیمه بدست آورده ام و به آن ایمان مطلق دارم. پیش از این به طور مفصل درباره جذب مشتری ارجاعی بیمه صحبت کرده ایم و استراتژی هایی را که استفاده می کرده ام برایتان شرح داده ام.

همین ابتدا می توانید از این آموزش رایگان بهره ببرید:

بهترین روش فروش بیمه : جذب مشتری ارجاعی بیمه و استراتژی های آن 

اما امروز می خواهیم به پیاده سازی آن در فضای مجازی بپردازیم. پس ابتدا دو نمونه موفق داخلی را باز می کنیم. زیرا قوانین مشتری یابی بیمه در فضای مجازی بسیار متفاوت از روش های سنتی است. سپس ۷ قدم کاربردی برای پیاده سازی بازاریابی ارجاعی آنلاین را ارایه می دهیم.

شتاب چندین برابری مشتری یابی بیمه

باعث شگفتی است که بازاریابی ارجاعی در فضای مجازی محدود به توصیه دوستان و آشنایان نیست. زیرا برای هر کدام از ما افرادی در اینترنت هستند که نظرشان به مراتب قابل اطمینان تر از دوستان ماست. به همین دلیل روش مشتری یابی بیمه به کمک بازاریابی ارجاعی آنلاین شتاب چندین برابری می گیرد.

به عنوان مثال جدول تحقیق اعتماد نیلسون را مشاهده کنید. در این تحقیق، از افراد، میزان اعتمادشان به انواع کانال های تبلیغاتی پرسیده شده است:

مشتری یابی بیمه

اگر دقت کنید مورد سوم و چهارم هم جزو بازاریابی ارجاعی آنلاین به حساب می آید.

بازاریابی ارجاعی آنلاین فقط محدود به دوستان و آشنایان نیست، بلکه هر منبعی است که مشتری احتمالی اعتماد دارد.

به عنوان مثال:

 • منتشرکنندگان اخبار
 • بررسی ها و تحقیقات آنلاین
 • نظر افراد تاثیرگذار ( بلاگرها، ستارگان و سلبریتی ها)
 • مشتریان قبلی
 • شاهد مثال و مرور ها
 • گواهی نامه ها

و این مساله یعنی که برنامه مشتری یابی بیمه به وسیله بازاریابی ارجاعی آنلاین می تواند شتاب چند صد برابری برای شما ایجاد کند، به شرطی که به شیوه اصولی و موثر در فضای مجازی فعالیت خود را شروع کنید.

پیشنهاد تحریریه : فروش بیمه به شرکت ها‌ به روش افراد بدون پارتی

نمونه های متفاوت بازاریابی ارجاعی آنلاین

برای مشتری یابی بیمه در این روش حتما نیاز نیست که مشتریان خود را تحریک کنید که درباره محصول و خدمات شما با سایرین صحبت کنند. به همین دلیل دو نمونه موفق و متفاوت را به شما معرفی می کنیم تا بدانید:

همین که کاری کنید تا برند و پیام شما در میان آنها دست به دست شود، به نتایج فوق العاده ای خواهید رسید.

نمونه ۱ : ایران رادیاتور

کمپین ”پشتم گرمه“ ایران رادیاتور برای ایرانیان بسیار جذاب بود و به سرعت متشر شد. به خاطر سرعت پخش و تعداد بازدید این کمپین سود بسیاری نصیب ایران رادیاتور شد.

به عنوان مثال کلیپ های این کمپین فقط در آپارات تقریبا ۵ میلیون بازدید داشته است. همین حالا در گوگل پشتم گرمه را جستجو کنید و آمار بازدیدش را ببینید.

نمونه ۲ : اسنپ

این شرکت به جای اینکه دست به تبلیغات بیلبوردی و تلویزیونی بزند، هوشمندانه بازاریابی ارجاعی آنلاین را به کار گرفت و رشد بالایی را تجربه کرد. تا جایی که اسنپ حدود ۴۵ میلیون یورو ارزش دارد.

اسنپ به افرادی که او را به دوستانشان معرفی می کنند اعتبار هدیه می دهد. به عنوان مثال در سال اول کمپین خود ۱۵۰۰۰ راننده در تهران جذب کرد. به این صورت که هر راننده ای که راننده دیگری را معرفی می کرد ۲۵۰۰۰ تومان هدیه دریافت می کرد. همچنین با همین روش در سال اول ۲۰۰ هزار مشتری جذب کرد.

به این ترتیب اسنپ از سال ۹۳ تا ۹۵ هر ماه رشد صد در صدی را تجربه کرد و این موفقیت برای هر کسب و کاری فوق العاده است.

نمونه های موفق بین المللی

به احتمال فراوان به فکر افتاده اید که بازاریابی ارجاعی آنلاین را برای مشتری یابی بیمه پیاده سازی کنید. بد نیست همین حالا نگاهی به این ۷۷ نمونه موفق بازاریابی ارجاعی بیاندازید.

۷ قدم راه اندازی بازاریابی ارجاعی آنلاین برای مشتری یابی بیمه

راه اندازی بازاریابی ارجاعی آنلاین را یک برنامه پیچیده و دشوار در نظر نگیرید. اما نیاز است که به اصول ساده آن پایبند باشید تا بهترین نتایج را برایتان خلق کند.

۱. محصول عالی و خدمات استثنایی ارایه دهید

اگر قصد دارید بازاریابی ارجاعی آنلاین برای مشتری یابی بیمه راه اندازی کنید، ارایه محصولات خوب حیاتی است. اما ارایه خدمات مناسب و استثنایی به مشتریان و ارتقای کیفیت خدمات پایه این کمپین است.

پیش از هر اقدامی، تجربه مشتریانتان را ارزیابی کنید و از نگاه یک مشتری به خودتان نگاه کنید. از خودتان بپرسید چه چیزی در کسب و کار شما هست که ارزش دارد که با دوستانتان به اشتراک بگذارید؟

البته وجود محصول و خدمات عالی کافی نیست، هنوز ۶ قدم دیگر باقی مانده است.

پیشنهاد تحریریه : ۵ اشتباه مرگبار فروشنده بیمه عمر

۲. آمارتان را زیر نظر بگیرید

حتما تابحال طعم شیرین مشتری یابی بیمه را به وسیله فضای مجازی هم چشیده اید. اما نتایج بدست آمده به صورت جسته و گریخته بوده اند.

اما حالا که قصد دارید سرمایه گذاری درستی بر روی بازاریابی ارجاعی آنلاین کنید باید بدانید که کدام کانال های ارتباطی بیشترین تاثیر را برای شما دارند.

در بازاریابی اینترنتی بیمه ابزارهای مناسبی هستند که آمار درستی را به شما ارایه کنند. به عنوان مثال ابزار گوگل آنالیتیکس با جزییات به شما نشان می دهد که مشتری شما از کدام کانال ارجاعی آمده و چه رفتاری در وب سایت شما داشته است.

وب سایت نماینده بیمه ندارید؟

این میکروآموزش همه سوالات شما را پاسخ می دهد و در این مسیر راهنمایی تان می کند:

 

سپس با سایت ها و سانه هایی که بیشتری نتیجه را برای شما داشته اند قدم جلو بگذارید و به وسیله این سه قدم تعامل بیشتری با مخاطبین آنها برقرار کنید:

 • پست مهمان در آنها منتشر کنید
 • در سود خود با آنها شریک شوید
 • از آنها بخواهید تا بیشتر شما را معرفی کنند

به عنوان مثال از درارتباطیم :

ما هر بار که یک میکروآموزش جدید را در وب سایت درارتباطیم منتشر می کنیم برای هر یک از کانالهای ارتباطی درارتباطیم ( اینستاگرام، کانال تلگرام، ایمیل و … ) کوپن تخفیف منحصربفردی را معرفی می کنیم تا ببینیم از طرف کدام یک جذب بهتری داریم.

در شیوه های حضوری ارجاع برای مشتری یابی بیمه معمولا نقش معرف را در قیمت گذاری پر رنگ می کنیم. مثلا اگر مشتری از طرف فردی خاص معرفی شود هدیه ای دریافت می کند، مثلا ۵۰٪ تخفیف قسط اول یا اشانتیونی خاص یا بیمه آتش سوزی رایگان ارایه می شود.

کاربرد اصلی این هدایا برای آن است که موثر بودن هر کدام از کانال های ارجاعی را اندازه گیری کرد و آنها را تقویت نمود. مثلا:

 • به منظور تشویق معرفین، برای معرف بهتر، درصد بیشتر یا خدمات ویژه اختصاص دهید.
 • ویژگی های معرف های موفق را استخراج کنید و برای جذب آنها برنامه ریزی کنید.

۳. برای محصول و خدماتتان قابلیت اشتراگ گذاری را فرآهم کنید.

نباید از مشتریانتان توقع داشته باشید که با تخته و ماژیک به سراغ آشنایان خود بروند و آنها را برای خرید بیمه پرزنت کنند. ما بایستی پیامی را برای انتشار در خدمات خود قرار دهیم.

مثلا در کمپین ایران رادیاتور، مشتریان به سادگی ویدیوی سرگرم کننده ”نوه عمو یادگار“ را به اشتراک می گذارند. یا کسب و کار دیگری همراه با ارسال محصول خود، استیکرهای جذاب و جالبی را برای مشتری ارسال می کند. آنها در شبکه های اجتماعی عکس هایشان با استیکرها را برای دوستانشان منتشر می کنند.

در گذشته نمایندگان بیمه در هنگام تحویل بیمه نامه از مشتری درخواست می کردند که عکس دو نفره ای با بیمه نامه بگیرند و آن را در شبکه های اجتماعی منتشر می کردند. البته امروزه برای اینکه پیام شما به اشتراک گذاشته شود، نیازمند خلاقیت بیشتری هستید.

حتما مطالعه بفرمایید :

می خواهم مهم ترین رازهای بازاریابی بیمه در اینستاگرام را فاش کنم !

۴. ارجاع را برای مشتریان آسان کنید

هر چه ارجاع افراد جدید به کسب و کار شما آسان تر باشد، مشتری یابی بیمه سریع تری خواهید داشت. پس از تمامی امکانات استفاده کنید. وب سایت شما بایستی امکانات بازاریابی ارجاعی آنلاین آسان را فرآهم کند.

همچنین برنامه ارجاعی بایستی به طریقی راه اندازی شود که برای مشتری شما هم راحت باشد و هم قابل درک تا هیچ سختی جلو روی خود نبیند.

۵. به راه اندازی برنامه ارجاعی کمک کنید

قطعا شما مشتریان زیادی دارید که بدشان نمی آید که شما را به اطرافیانشان معرفی کنند اما انگیزه کافی ندارند. اگر دلیل خوبی به آنها بدهید و پاداشی برایشان در نظر بگیرید قطعا این کار را خواهند کرد. مثل همان پاداش هایی که اسنپ به معرف هم، علاوه بر پاداش مشتری جدید پرداخت می کند.

شما برای شروع کمپین می توانید جشنی برگزار کنید و یا اینکه مستقیما با مشتریان وفادار خود تماس بگیرید تا به برنامه شما ملحق شوند.

درباره برنامه های ارجاعی در عصر جدید فروش بیمه بخوانید.

۶. سرمایه گذاری بر روی افراد موثر

افراد موثر بازار هدف بیمه شما مانند معدن طلا هستند. آنها هم به فروش شما کمک بسیاری می کنند و هم در برنامه بازاریابی ارجاعی آنلاین موثر خواهند بود.

انسان های معروف و تاثیرگذار بسیاری در جامعه و شبکه های اجتماعی هستند. اما شما به افرادی نیاز دارید که تا حد ممکن به بازار هدف شما نزدیک باشند.

شاید بعضی از اینها در برابر همکاری و تبلیغات مبلغ بالایی را درخواست کنند. در برابر می توانید راه های کم هزینه تر را آزمایش کنید. به عنوان مثل یک استاد دانشگاه یا ادمین یک کانال تلگرامی می تواند کمک بزرگی به پیش برد مشتری یابی بیمه شما نماید.

۷. نظرات و پیشنهادها هم ارجاع هستند

شاید باورتان نشود که مخاطبان هدف شما به آنچه که مشتریان قبلی شما می اعتماد بیشتری دارند گویند. پس مشتریانتان را تشویق کنید که نظرات و پیشنهاداتشان را منتشر کنند.

به عنوان مثال هر کدام از ما پیش از سفارش یک محصول در دیجیکالا، حتما نظرات سایر کاربران را می خوانیم. به طوری که حتی نظرات آنها مهم تر از بررسی های تخصصی دیجیکالا به نظر می یایند.

نتیجه گیری

حالا که برای مشتری یابی بیمه به دنبال راه اندازی برنامه بازاریابی ارجاعی آنلاین هستید، در نظر داشته باشید که اجرای درست هر ۷ قدم ضروری هستند و بدون هر یک مابقی لنگ می زنند. اما در صورتی که به درستی این موتور قدرتمند را راه بیاندازید، هیچ چیز در مقابلش تاب تحمل نمی آورد.

می خواهید شروع کنید؟

 

 

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

از شما می خواهم در این زمینه

اگر سوال یا دغدغه ای دارید

حتما در آخر این پست دیدگاه خود را ارسال نمایید

 

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

  حمیراجلیل پور پاسخ

  بنظرمن هم این روش بهترین راه برای فروش بیمه های ماندگاره

  روح الله پاسخ

  سلام
  با تشکر از وب سایت و مطالب عالی و جذاب شما
  لطفا برای فایل صوتی امکان دانلود بزارید
  الان تعدادی از مطالب شما را دارم ولی به دلیل این که در محل کار یا در محل مشتری امکان مطالعه ندارم کم کم مطالب از لیست مطالب مورد نیاز خارج میشود ولی اگر امکان گوش دادن به نسخه صوتی را داشته باشم در هنگام رانندگی هم میتونم گوش کنم و استفاده کنم
  با تشکر

   مدیریت وبسایت درارتباطیم پاسخ

   حتما به زودی این امکان رو فراهم می کنیم.

  مجید غفوریان پاسخ

  خیلی عالی