درارتباطیم | بازاریابی اینترنتی بیمه و برندسازی شخصی نماینده

نماینده بیمه متقلب را چطور بشناسیم ( نمونه محتوای با کیفیت فروش بیمه )

نماینده بیمه متقلب

در عمل و با یک مثال کاربردی ببینید: وقتی درباره نشانه های یک نماینده بیمه متقلب متحوا می نویسید، اعتبار بسیار بالایی بدست می آورید و بیشتر بیمه می فروشید، چون به آگاهی بیشتر او کمک می کنید!

چند وقت پیش یک مقاله فوق العاده جالب را پیدا کردم و به نظرم آمد که برای اعضای درارتباطیم بسیار مفید خواهد بود. زیرا با مطالعه این مقاله به دو سود بزرگ دست می یابید:

  • هم شاخصی را در اختیار دارید که خود را به عنوان یک نماینده بیمه متقلب نشان ندهید.
  • هم با یک محتوای با کیفیت آشنا می شوید که یک نماینده در بازاریابی ربایشی منتشر می کند.

این مقاله را وب سایت معروف thebalancesmb با هدف بازاریابی اینترنتی بیمه منتشر کرده است. مخاطبان وقتی این محتوا را می بینند احساس اعتماد بالایی نسبت به ناشر پیدا می کنند. در نتیجه او را بهترین انتخاب برای دریافت خدمات بیمه می بینند. این محتوا یکی از بهترین مقاله هایی است که یک نماینده بیمه برای فروش بیمه بیشتر می تواند منتشر کند.

پیش از این در مقاله ای در وب سایت ویرگول به این وب سایت اشاره کرده بودیم که چطور به وسیله بازاریابی محتوایی  برای خدمات حقوقی ، مالی و بیمه مشتری یابی می کند. پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید:

کلیک کنید : بررسی یک نمونه فوق العاده فروش بیمه شرکتی با بازاریابی محتوایی

مقاله ۱۰ نشانه یک نماینده بیمه متقلب توسط تیم محتوای درارتباطیم ترجمه و ویرایش شده و حالا در اختیار شما قرار می گیرد. بیایید با هم این مقاله را مطالعه کنیم:

۱۰ نشانه یک نماینده بیمه متقلب

اکثر عوامل بیمه و کارگزاران این صنعت افرادی سخت کوش ، پرتلاش، و بی پروا هستند. اما چگونه می توانید اثبات کنید که نماینده بیمه شما یک فرد متقلب است؟ برای اثبات این امر می خواهم در اینجا ۱۰ نشانه یک نماینده متقلب را برایتان عنوان کنیم که دانستن آنها خالی از لطف نیست.

پیشنهاد تحریریه درارتباطیم : ۵ کلید سودآور بازاریابی محتوایی بیمه

۱. نماینده بیمه متقلب بیش از حد اصرار می کند و به شما فشار می آورد تا یک پکیج را سریعا خریداری کنید.

بهتر است در رابطه با نماینده بیمه ای که شما را قبل از بررسی گزینه ها مجبور به خرید یک پکیج خاص می کند مراقب باشید. او می تواند ادعا کند که “این پیشنهاد دارای بازه زمانی خاصی است” یا این که به زودی قیمت ها افزایش می یابد. هرگز در  فرآیند تصمیم گیری عجله نکنید. بهتر است، نماینده بیمه گزینه های موجود را برای شما توضیح دهد و بعد شما انها را به طور کامل ارزیابی کنید

نماینده بیمه متقلب فشار می آورد

۲. نماینده بیمه حق بیمه ای را به شما پیشنهاد میدهد که بسیار کم است و یا بسیار کمتر از حق بیمه های قبلی شماست.

    یک ضرب المثل قدیمی می گوید که اگر چیزی به نظر خیلی درست بیاید، احتمالا یک جای کار می لنگد. این در مورد حق بیمه نیز صدق می کند. در حالی که هزینه بیمه می تواند از یک بیمه گر به دیگری متفاوت باشد، در نتیجه حق بیمه ها معمولا در محدوده نسبتا یکسانی قرار دارند. بنابراین در مورد هر گونه پیشنهاد حق بیمه ای که به نظر خیلی ارزان می اید شک کنید.

علی لطفی در اینستاگرام

۳. نماینده بیمه دارای مجوز ها یا یک آدرس فیزیکی معتبر نیست.

    از نماینده بیمه خود بخواهید که شماره مجوز خود را ارائه کند و از طریق تماس با بیمه (مرکزی) ، مجوز فعال او را پیگیری کنید. همچنین می توانید وضعیت مجوز نماینده بیمه را در وب سایت بیمه جستجو کنید. اطمینان حاصل کنید که نماینده بیمه یک آدرس فیزیکی معتبر دارد. علاوه بر این او باید شماره تلفن و آدرس ایمیل اختصاصی داشته باشد. از هر نماینده بیمه ای که تنها از طریق تلفن همراه یا آدرس ایمیل شخصی خود با دیگران ارتباط برقرار کند اجتناب نمایید.

۴. نماینده بیمه متقلب بخشهایی را به اسناد شما اضافه نموده که شما درخواست نکرده بودید

    اکثر کارگزاران و نمایندگان از حق بیمه ای که شما پرداخت می کنید کمیسیون دریافت می کنند. کمیسیون ها براساس درصد حق بیمه هستند و بر حسب نوع کسب و کار متفاوت است. حق بیمه بیشتر را شما پرداخت می کنید و کمیسیون بیشتر را نماینده بیمه به دست می اورد.

یک نماینده بیمه متقلب ممکن است سعی کند حق بیمه خود را با افزودن بندهای بیمه ای که شما درخواست نکرده اید افزایش دهد. برای اطمینان از اینکه آنها فقط بندهایی را که درخواست کرده اید لحاظ کرده اند، پکیج خود را بررسی کنید. بنابراین حق بیمه را تنها پس از بررسی بندها پرداخت کنید.

۵. هنگامی که شما به دنبال پر کردن برگه درخواست غرامت هستید، نماینده به شما می پیشنهاد می دهد ارزش اموال آسیب دیده را بیشتر ثبت کند یا هزینه هایی را ثبت کند که شما نپرداخته اید

    چنین نماینده ای، می خواهد شما را در تقلب در بیمه نامه شریک جرم کند. هرگز این کار را نکنید در عوض، کار نماینده را به شعبه بیمه و یا شرکت مرکزی گزارش دهید.

نماینده بیمه متقلب بزرگنمایی می کند

۶. نماینده بیمه شما را از طریق یک تماس تلفنی یا ایمیل اتفاقی یافته است

    تقریبا همه نمایندگان بیمه از انواع مختلف روشهای بازاریابی بیمه برای جذب مشتریان جدید خود استفاده می کنند. بنابراین هیچ اشکالی ندارد که یک نماینده از ایمیل یا تلفن برای پیشنهادات بیمه خود استفاده کند. با این حال، شما باید از هر نماینده بیمه ای که مستقیما و رودرو با شما صحبت نمی کند، اجتناب کنید و تا زمانیکه او را به طور کامل ارزیابی نکردید هیچ قراردادی منعقد ننمایید. 

۷. شما حق بیمه پکیج بیمه خود را پرداخت کرده اید اما اسناد بیمه را دریافت نکرده اید.

یک نماینده بیمه متقلب از مشتریان حق بیمه ها را جمع آوری می کند، اما پس از آن پول را به جای ارسال به شرکت بیمه نزد خود نگه می دارد. درصورتی که حق بیمه خود را پرداخت کرده اید، با بیمه گر خود تماس بگیرید، تا اسناد را در مدت زمان معقول ( حدود ۳۰ روز ) دریافت نمایید.

۸. هنگامی که نماینده بیمه درخواستنامه ای را به بیمه گر ارائه می دهد که کسب و کار شما را بد جلوه می دهد، خسارات را به درستی نشان نمی دهد یا شامل موارد اشتباهی است

نماینده بیمه ای که دوست دارد حق بیمه دریافت کند ممکن است بر روی درخواست بیمه تمرکز نماید تا مفاد بیمه  و یا کسب و کار شما برای بیمه گر جذاب تر باشد. به عنوان مثال، ممکن است نماینده بیمه شما “عدم دریافت خسارت قبلی” را در درخواستنامه ذکر کند، درحالیکه قبلا شما دو مورد خسارت دریافت کرده اید. هنگامی که بیمه گر حقیقت را بفهمد، اعتبار شما و نماینده تان از بین خواهد رفت. اگر در مورد چنین مسائلی مشکوک هستید ، به بیمه گر یا بیمه مرکزی تماس بگیرید.

۹. نماینده بیمه متقلب از شما می خواهد تا حق بیمه را با پرداخت چک در وجه او پرداخت کنید.

حق بیمه خود را به طور مستقیم به بیمه گر ارسال کنید. هرگز چک را به نماینده بیمه ارائه نکنید. اگر وجه بیمه را با چک به نماینده بیمه پرداخت کردید، حتما از او رسید دریافت کنید.

۱۰. طبقه بندیهای ارائه شده در پکیج بیمه شما به درستی ضمانت اموال شما را نشان نمیدهد و  به طور دقیق نشان دهنده کسب و کار تجاری شما نیست

بعضی از عوامل یا کارگزاران عمدا موارد را در یک پکیج اشتباه طبقه بندی می کنند. به عنوان مثال، فرض کنید شما به دنبال یک بیمه کلی برای کسب و کار سقف سازی خود هستید. نماینده بیمه شما یک درخواست را از طرف شما به شرکت بیمه XYZ ارائه می دهد. XYZ  سقف سازان را بیمه نمی کند، بنابراین نماینده شما کسب و کار تان را به عنوان نصب و راه اندازی دیوار و تخته دیواری طبقه بندی می کند.

به طور خلاصه، نماینده بیمه متقلب به شما کمک می کند که درخواست خود را به نحوی پر کنید که شامل سیاست بیمه کارگری هم باشد. او پیشنهاد می کند که حق بیمه خود را با اعلام نیمی از کارکنان خود به عنوان پیمانکاران مستقل، کاهش دهید. در عوض برای این “سودی که به شما رسانده”، درخواست میکند ( ۱،۰۰۰۰ دلار  ) به او پرداخت کنید.

نتیجه گیری

دنیای امروز، دنیای اینترنت است. کسب و کار هایی در آینده دوام می آورند که در اینترنت حضور فعال داشته باشند و محتوای با کیفیت منتشر کنند. وقتی یاد بگیرید که چطور مشتریان هدف خود را در اینترنت پیدا کنید و آنها را جذب کنید و اعتمادشان را بدست بیاورید، دیگر فروختن بیمه آسان است. پس همین حالا شروع به یادگیری اصولی کنید تا یاد بگیرید چطور از طریق اینترنت، مشتری یابی کنید و اعتبار بالاتری بدست آورید.

روی تصویر کلیک کنید:

اصول ساده بازاریابی اینترنتی بیمه

 

همین حالا هر سوال و دغدغه ای دارید در قسمت دیدگاه بنویسید

تا به سرعت پاسخ خود را دریافت کنید

 

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

دسترسی به هزاران
فایل و نکته کاربردی فقط با عضویت
در خبرنامه جدید درارتباطیم
عضویت در خبرنامه ایمیلی ما چه مزیت هایی دارد؟
• دسترسی به جدیدترین نکات
• دسترسی به تمامی دوره های رایگان
• اطلاع از آخرین تخفیف های سایت
ما اسپمر نیستیم و ایمیل های اسپم برایتان ارسال نمی کنیم.
بله ، عضو خبرنامه میشم!