۱۳ برابر فروش بیمه عمر بیشتر با کمپین تولدت مبارک

۱۳ برابر فروش بیمه عمر بیشتر با کمپین تولدت مبارک

راهکارهایی که فروش بیمه عمر و کارمزدتان را افزایش می دهد، بدون این که نیاز باشد مشتری جدیدی بدست بیاورید. چطور؟ ویدیوی زیر را حتما تماشا کنید.

ما اعتقاد داریم همواره بهترین راهکارها برای فروش بیمه عمر ، استفاده از مشتریان فعلی و به کمک مشتریان وفادار شماست.

برای اینکه از مشتریان فعلی برای فروش بیمه عمر استفاده کنید ما استراتژی های جذب مشتری ارجاعی بیمه را بازگو کردیم.

حال می خواهیم درباره فروش بیمه عمر به مشتریان فعلی شما صحبت کنیم که یکی از پربازده ترین روش ها در این زمینه است. زیرا آمارها نشان می دهند که پیدا کردن یک مشتری جدید ۱۳ برابر هزینه بیشتری نسبت به حفظ مشتری و فروش مجدد به آن دارد.

یعنی به زبان ساده راهکاری که امروز با شما در میان می گذاریم می تواند ۱۳ برابر روی بازدهی شما در فروش بیمه عمر تاثیر مثبت گذارد!

امروزه یکی از متداول ترین استراتژی ها برای جذب مشتری در کشورمان ، فروش بیمه آتش سوزی منزل و فروش بیمه اتومبیل به عنوان محصول کانال فروش بیمه است. ( زیرا بیمه آتش سوزی منزل بسیار ارزان است. بیمه اتومبیل نیز در کشورمان تقریبا اجباری است. پس فروش این دو بیمه بسیار آسان و کم دردسر خواهد بود.)

سپس می توانید از کمک کمپین های مختلف برای فروش بیمه عمر به این مشتریان بهره بگیرید. امروز یکی از این کمپین های قدرتمند را معرفی می کنیم که برای اولین بار توسط رابین شارپ از آژانس بازاریابی بیمه اومگا معرفی و اجرا شده است و اکنون چندین نمایندگی بیمه در کشورمان نیز از آن سود فراوانی می برند:

وقتی مردم در مورد فروش بیمه عمر به مشتریان سابق بیمه خودرو و مسکن می پرسند، من همیشه استفاده از کمپین تولدت مبارک را به آن ها پیشنهاد می کنم.“

گوش دادن به نسخه صوتی کامل مقاله: 

کمپین تولدت مبارک برای فروش بیمه عمر

هدف چه کسانی هستند؟ بیمه گذاران شما که بیمه اتومبیل و آتش سوزی خریده اند و هنوز بیمه عمر ندارند. (در بعضی مواقع نیاز است هدف خود را بر اساس سن، وضعیت تاهل، آیا مشتری دارای فرزند است یا خیر و … مشخص کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.)

پیش از شروع نیاز است بیمه گذاران را با ذکر تاریخ تولدشان فهرست کنیم. خاطرتان باشد نرخ حق بیمه عمر با افزایش سن زیاد می شود. درست است؟ پس همین مساله می تواند انگیزه ای برای مشتریان شما باشد تا قبل از اینکه یک سال پیرتر شوند با نرخ بهتری بیمه عمر خود را تهیه کنند.

زمان مناسب کمپین

در کمپین ” تولدت مبارک “ برای فروش بیمه عمر به این مشتریان دقیقا قبل از تولدشان روی این مساله تمرکز می کنیم. پیشنهاد ما این است که دو ماه زودتر این کمپین را برای هر فرد شروع کنید. (زیرا فرصت کافی برای پیش مشاوره، ارایه پیشنهاد، پیگیری و نهایی کردن بدون هرگونه عجله داشته باشید.)

حالا که می دانید بازار هدفتان کیست و در چه زمانی باید اقدام کنید، می توان برنامه بازاریابی بیمه و جدول زمانبندی خود را تنطیم کنید و سپس آن را پیگیری کنید.

قدم اول

ما ترجیح می دهیم ابتدا با یک کارت پستال مشتری احتمالی را آماده کنیم. درست است که اغلب مردم صرفا بواسطه یک کارت پستال تماس نمی گیرند اما این به معنی این نیز نیست که در مورد آن اصلا فکر نمی کنند. در کارت پستال به نحوی برای آنها توضیح دهید که اگر هنوز بیمه عمر نگرفته اند بعد از تولدشان نرخ آن افزایش می یابد.

به پیام هایی که در کارت پستال قرار می دهید بسیار دقت کنید. مثلا این پیام که ” تولدت مبارک ، تو یک سال به زمان مرگت نزدیک تر شده ای “ اصلا پیام مناسبی برای اینکار نیست و هیچ حس خوب و مثبتی به مخاطب منتتقل نمی کند.

اقدام برای فروش بیمه عمر

حالا پس از اینکه کارت پستال به دست مشتری شما رسید ، چند روز بعد با او تماسی حاصل کنید و موضوع را پیگیری کنید، یک تماس فروش بیمه که برای پیگیری کارت طراحی شده باشد!

ممکن است بعضی از شما پشت تلفن مظنه را ارایه دهید و بعضی ممکن است بیشتر روی هماهنگ کردن یک قرار ملاقات تمرکز کنید. آن کاری را انجام دهید که به نظرتان برای برنامه شما موثرتر است. (پیشنهاد می کنیم برنامه ای هم برای پیام مناسب صندوق صوتی مشتریان ترتیب دهید ، زیرا ممکن است بعضی از مشتریان پاسخگوی شما نباشند و از شما بخواهند برای آنها پیام صوتی بگذارید.)

روش های دیگر برای پیگیری

اگر می خواهید پیام خود را گسترش دهید می توانید از ابزارهای بازاریابی اینترنتی بیمه استفاده کنید. بسیار جالب است که می توانید محتوایی مشخص برای مخاطبین خاص ایجاد کنید و تبلیغ خود را صرفا به آنها نمایش دهید. یعنی که لیست افراد و زمان دریافت کارت پستال های الکترونیکی را آپلود می کنید و بقیه کارها به صورت اتوماتیک پیش می رود.

برای برنامه دیجیتالی هم از متن و عکس کارت پستال استفاده کنید. هر چه پیام شما حرفه ای تر و قدرتمند تر باشد، بازخوردتان بیشتر خواهد بود.

یکی از ساده ترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی بیمه ، استفاده از ایمیل  برای فروش بیمه عمر است. حتی می توانید چند روز بعد از تماس با مشتری، یک ایمیل برایش ارسال کنید و او را پیگیری کنید.

هم چنین می توانید به کمک پیامرسان ها (البته با رعایت اصول مهم استفاده از این ابزارها) برای مشتریان هدف خود پیام هایی منحصربه فرد ارسال نمایید.

پالایش و تکرار

این فرایند را تا روز تولد آنها می توانید ادامه دهید. اما مهم ترین نکته که می تواند شما را به بالاترین مقدار فروش بیمه عمر برساند این است که همه این کارها را در ماه جدید با یک لیست جدید آغاز کنید. زیرا کمپین ” تولدت مبارک ” همیشه برای شما نتیجه بخش است.

نکته هایی برای موفقیت بیشتر

کلید موفقیت کمپین برای فروش بیمه عمر این است که بطور جدی برای مشتری بیمه اتومبیل یا آتش سوزی خود این مسئله را روشن کنید که قیمت در آینده افزایش پیدا می کند.

در نظر داشته باشید که این مشتریان ، پیش از این به شما اعتماد کرده اند که پایین ترین نرخ را برای بیمه اتومبیل یا آتش سوزی آنها در نظر گرفته اید. (همانطور که می دانید در کشورمان مهم ترین فاکتور برای خرید این دو بیمه نامه حداقل نرخ است.) پس زمانی که درباره فروش بیمه عمر با نرخ پایین تر با آنها صحبت می کنید کاملا حرف شما را می پذیرند. می توانید از مثال های مختلف استفاده کنید.

مثلا من اگر به شما بگویم که هزینه عضویت باشگاه ورزشی قرار است تا ۶ماه آینده مرتب بالا برود ، شما احتمالا همین حالا عضویت خود را برای یک سال تمدید می کنید. یا مثلا اگر بدانید که ارزش یک خانه در موقعیتی خوب که قصد خرید آن را دارید در چند وقت آینده از قیمت بازار بسیار بیشتر می شود ممکن است همین حالا وارد معامله شوید.

افراد زمانی که تحت فشار و اضطرار باشند به احتمال زیاد اقدام می کنند. پس به سادگی می توانید با این روش برنامه را پیش ببرید.

هم چنین در نظر داشته باشید داشته باشد که تماس های فروش لحظه آخری یا ارسال ایمیل یک هفته قبل از تولد می تواند این پیام را به آن ها برساند که زمان محدود است. به این ترتیب شما یک فرصت عالی برای تبدیل مشتری بیمه آتش سوزی به خریدار عمر می سازید و همچنین به این ترتیب مشتری خود را بهتر حفظ می کنید.

برای اجرا آماده اید؟

درارتباطیم برای شما تمام ملزومات بازاریابی اینترنتی بیمه را فراهم خواهد کرد و بزودی آن را بصورت پکیچ برای شما قرار می دهد. در مورد همه موارد ( وب سایت ، شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها ، بازاریابی ایمیلی و پیامکی و …) با جزییات گفته می شود.

بازاریابی مستمر به طور قطع منجر به پیشرفت مداوم و پایدار می شود.

این کمپین را همین امروز بکار بگیرید

و برای فروش به مشتریان بیمه اتومبیل و آتش سوزی خود در تمام طول سال از آن بهره بگیرید!

ورود به درارتباطیم

WWW.DARERTEBATIM.COM

دانلود PDF کامل مقاله:

۱۳ برابر فروش بیمه عمر بیشتر با کمپین تولدت مبارک

درباره این مقاله هرگونه نظر، پیشنهاد

سوال یا دغدغه ای دارید

پایین این صفحه به صورت دیدگاه قرار دهید

ما در اسرع وقت پاسخ خواهیم داد

برای شما چقدر مفید بود؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازات

4 دیدگاه برای “۱۳ برابر فروش بیمه عمر بیشتر با کمپین تولدت مبارک

 1. Avatar
  سپیده قاسم زاده گفته:

  سلام ممنون و بسیار عالی بود اگه امکان داره یک نمونه از پیامهایی که میشه در کارت پستال نوشت رو ذکر بفرمایید

  • Avatar
   darertebatimadmin گفته:

   خیلی خوشحالیم که مورد توجه شما قرار گرفته
   تو بروزرسانی های بعدی حتما این مساله رو قرار خواهیم داد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *