درارتباطیم | بازاریابی اینترنتی بیمه و برندسازی شخصی نماینده

رازهای شروع بازاریابی بیمه در اینستاگرام !

بازاریابی بیمه در اینستاگرام

افراد بسیاری دوست دارند از بازاریابی بیمه در اینستاگرام برای بدست آوردن مشتری بیشتر ، اعتبار بیشتر و کارمزد بیشتر استفاده کنند، اما موفق نمی شوند.

اخطار! به نمایندگان بیمه اکیدا توصیه می کنیم:

تا زمانی که این مقاله را کامل نخوانده اید از اینستاگرام استفاده نکنید.

در اینجا آنچه نیاز دارید تا بازاریابی بیمه در اینستاگرام را شروع کنید و به نتیجه برسید، به صورت ساده و کاربردی توضیح می دهیم. این نکات باعث موفقیت ما و بسیاری از نمایندگان بیمه دیگر شده است، پس قطعا برای شما نیز نتیجه بخش خواهند بود.

ابتدا پیشنهاد می کنیم حتما این ویدیو را مشاهده بفرمایید:

من همیشه به تکنولوژی و اینترنت علاقمند بوده ام و به این فکر می کردم برای ارتباطات خود از این ابزارها بهره بگیرم. برای مدت زیادی حضور بسیار زیاد اقشار مختلف در اینستاگرام را می دیدم و شگفت زده می شدم. چه می شد اگر ما هم بتوانیم:

 • از آن برای کار خود استفاده کنم
 • ارتباطات بیشتری بسازیم
 • مخاطبین بازار هدف خود را بهتر بشناسیم
 • با آنها تعامل برقرار کنیم

اگر شما نیز چنین ایده هایی در سر دارید بدانید که طرز فکر شما منطبق با ترندهای جهانی بازاریابی و کسب و کار است. اکثر کسب و کارهای کوچک و متوسط به همین سمت رفته اند. در نظر داشته باشید که تا قبل از این بازاریابی بیمه در اینستاگرام یک مزیت به حساب می آمد اما امروزه این مساله تبدیل به یک الزام شده است. یعنی شما نیاز دارید که از بازاریابی بیمه در اینستاگرام استفاده کنید. در غیر این صورت رقبای شما بازارتان را تصاحب خواهند کرد.

گوش دادن به نسخه کامل صوتی مقاله:

*بخش های بسیاری به این آموزش رایگان اضافه شده اند که در نسخه صوتی گفته نشده است، پیشنهاد می کنیم صرفا به گوش دادن نسخه صوتی بسنده نکنید و همه متون و ویدیوها را مطالعه بفرمایید.

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

 

چرا اینستاگرام؟

“حالا بازاریابی بیمه در اینستاگرام در اختیار ماست تا از این طریق مشتری بیشتر ، اعتبار بیشتر و کارمزد بیشتر بدست بیاوریم.”

‌امروزه تعداد اعضای فعال این شبکه اجتماعی از مرز یک میلیارد نفر گذشته است. هچنین آمارها اعلام کرده اند که اپلیکیشن اینستاگرام بیش از ۴۰ میلیون بار در ایران نصب شده است. قطعا بسیاری از آنها می توانند بیمه گذاران بالقوه شما باشند و این یعنی اینستاگرام فرصت های زیادی را در اختیار نمایندگان بیمه گذاشته است.

جالب است بدانید بیش از ۲۵ درصد از ۵۰۰ شرکت بزرگ جهان که در لیست فورچون قرار دارند در اینستاگرام هستند. بعلاوه اینکه ۴۳درصد از برندهای مطرح (مانند اپل، نایک، استارباکس و …) روزانه حداقل یک پست منتشر می کنند.

سوال این نیست که آیا بازاریابی بیمه در اینستاگرام جواب می دهد یا خیر؟

سوال اصلی این است سهم شما از بازار اینستاگرام چقدر است؟

اینستاگرام شما میتواند برای شما درآمدزایی کند اگر …

چندی پیش این فرصت پیش آمد که در جمعی از فعالین اقتصادی ، درباره ورود موفق یک کسب و کار به اینستاگرام سخنرانی کنم و طی آن به راهکارهایی اشاره کردم که می تواند اینستاگرام را پولساز کند.

فضای اینستاگرام با سایر رسانه ها و شبکه های اجتماعی کاملا متفاوت است و اگر قصد دارید از این بستر کسب درآمد کنید نیاز دارید که از محیط آن آشنایی کامل بدست آورد.

قطعا نکات و راهکارهای این سخنرانی برای نمایندگان بیمه نیز که قصد شروع بازاریابی بیمه در اینستاگرام دارند بسیار سودمند است. به همین دلیل قسمت اول این سخنرانی را اینجا به رایگان در اختیار شما قرار می دهیم. حال از شما دعوت می کنیم حتما این ویدیوی ارزشمند را مورد توجه قرار دهید:

 

چهار سوال کلیدی برای حضور موفق یک نماینده بیمه

شبکه های اجتماعی برای ارتباط بین افراد ساخته شده اند. شما نمی توانید از صفحه اینستاگرام خود به عنوان بروشور تبلیغاتی استفاده کنید. نمی توانید از اینستاگرام مانند پیک برتر یا نیازمندی های روزنامه استفاده کنید. زیرا با تکرار انتشار پست های تبلیغاتی و مزاحمت های بی مورد سایرین شما را از خود می رانند و به این ترتیب حضور شما در اینستاگرام جز شکست و وقت تلف کردن نخواهد بود.

اگر می خواید در بازاریابی بیمه در اینستاگرام موفق باشید

نیاز است همواره خود را به جای مخاطبین بگذارید و از خود این  چهار سوال کلیدی را درباره مخاطبین هدف خود بپرسید.

افراد در اینستاگرام چطور رفتار می کنند؟

 • نیاز است شما مانند سایرین رفتار کنید تا آنها شما را جزو خود بدانند و شما را نیز در اجتماع خود بپذیرند.

افراد در اینستاگرام چرا حضور دارند؟

 • نیاز است شما به آنها کمک کنید که به نیت خود دست پیدا کنند تا شما را نیز در حضور خود مشارکت دهند.

افراد در اینستاگرام به دنبال چه هستند؟

 • نیاز است شما آنچه را که می خواهند منتشر کنید تا آنها شما را دنبال کنند و با شما نیز تعامل برقرار کنند.

افراد در اینستاگرام جذب چه کسانی می شوند؟

 • نیاز است شما فردی باشید که آنها را جذب می کند تا به گفته هایتان اعتماد کنند.

لازم است همواره سوالاتی را از این دست از خود بپرسید تا بازاریابی بیمه در اینستاگرام برای شما سودمند باشد. همین حالا نمایندگان بیمه بی شماری هستند که تا به حال توانسته اند از این طریق بیمه گذاران بسیاری بدست بیاورند و کارمزد خود را بیشتر از سایرین افزایش دهند. اگر سایرین توانسته اند شما نیز می توانید.

تنها راه قطعی شکست در بازاریابی اینستاگرامی بیمه :

‌  

‌‌

 

همین حالا مطالعه کنید :

بزرگترین دستاوردی که بازاریابی اینستاگرامی برای نماینده بیمه دارد چیست؟ (در ویرگول)

 

چطور یک پروفایل حرفه ای  داشته باشیم؟

شما به عنوان یک نماینده بیمه حتما بارها و بارها شنیده اید:

وقتی با فرد جدیدی روبرو می شویم، تنها ۷ الی ۱۷ ثانیه فرصت دارید که تاثیر مثبتی بر روی آن فرد بگذارید.

این زمان در اینستاگرام به ۳ ثانیه کاهش یافته است و اولین نقطه تماس مخاطبین با شما پروفایلتان است.

مراجعین به هر شکلی که وارد پروفایل شما شده باشند، در ۳ ثانیه تصمیم می گیرند که شما را دنبال کنند یا بی تفاوت عبور کنند.

پس برای شروع بازاریابی بیمه در اینستاگرام نیاز به یک پروفایل حرفه ای داریم که مراجعین را به سوی ما جذب کند:

پروفایل حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

وقتی یک پروفایل حرفه ای داشته باشید، هر کدام از مخاطبین شما وارد پروفایلتان شوند، در چند ثانیه به پاسخ این سوالات می رسند:

 • شما که هستید و کسب و کار شما چیست؟
 • در اینستاگرام دقیقا چه کاری انجام می دهید؟
 • روش های برقراری ارتباط با شما چیست؟
 • جایگاه کسب و کار شما در اجتماع کجاست؟
 • آنها را به سمتی هدایت می کنید؟
 • با دنبال کردن شما چه چیزی نصیب آنها می شود؟

نام کاربری

منظور همان اسم انگلیسی بالای پروفایلتان است که به آن آیدی اینستاگرام هم می گوینند. نام کاربری هر فردی در اینستاگرام یکتاست (‌یعنی هیچ دو نفری نام  کاربری یکسان ندارند.)

آدرس اینستاگرام شما شامل نام کاربری شما می شود. به عنوان مثال اگر نام کاربری من Darertebatim باشد، آدرس پروفایل بنده به این شیوه درمی آید:

www.instagram.com/darertebatim

اگر فردی بخواهد در کپشن یا کامنتی شما را فراخوان کند، به وسیله نام کاربری شما را به وسیله @ منشن می کند. مثلا وقتی شما بخواهید در یکی از پستهای خود، بنده را فراخوان کنید، به این ترتیب از نام کاربری بنده استفاده می کنید:

@darertebatim

پس نام کاربری برای بازاریابی بیمه در اینستاگرام کاربردهای فراوانی دارد و نیاز است در انتخاب آن دقت بیشتری به عمل بیاورید.

یک نام کاربری استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

خواندن و نوشتن آن طولانی و سخت نیست و راحت به زبان می آید، طوری که وقتی نام کاربری خود را به فرد دیگری بگویید، بتواند راحت آن را تایپ کند و پروفایل شما را پیدا کند.

بهترین حالت نام کاربری شما برای بازاریابی بیمه در اینستاگرام ترکیب اسم و فامیل شماست. اگر این ترکیب پیش از شما استفاده شده بود می توانید ۴ رقم آخر شماره تماس و یا این پس وند ها را به پایان نام کاربری اضافه کنید: insta , ir , bime , agent , و

به عنوان مثال:
 • alilotfibime
 • alilotfiagent
 • و

نام

نوشته ای که زیر عکس پروفایل شما قرار دارد همان نام شما در اینستاگرام است. این نوشته می تواند به فارسی باشد و به راحتی قابل تغییر است.

هر کسی بخواهد شما را پیدا کند با جستجوی نام شما می تواند به شما برسد.

نام شما در اینستاگرام یکتا نیست. یعنی ممکن است دو نفر دقیقا نام یکسانی را انتخاب کنند.

مثلا اگر در اینستاگرام کلمه بیمه فلان را جستجو کنید صد تا پروفایل نمایش داده می شوند.

در نتیجه بهتر است در قسمت نام ، کلمه یا عبارتی را برای معرفی خود استفاده کنید تا بتوانید از سایرین متمایز شوید.

مثلا در پروفایل ما نام کاربری Darertebatim و نام اینستاگرام درارتباطیم | بازاریابی اینترنتی بیمه است.

نکته بعدی این است که اگر فردی در اینستاگرام عبارت بازاریابی اینترنتی بیمه را هم جستجو کند، این پروفایل نمایش داده می شود.

بهترین گزینه برای نام اینستاگرام که یک نماینده بیمه می تواند برای بازاریابی بیمه در اینستاگرام استفاده کند: نام و نام خانوادگی | حوزه فعالیت است.

چند مثال:
 • علی لطفی | کارگزار بیمه
 • علی لطفی | آینده کودکان
 • علی لطفی | بازنشستگی آسان
 • علی لطفی | ایمنی کارگاه
 • علی لطفی | مشاور وبمستران
 • و

عکس پروفایل

عکسی که برای پروفایلتان انتخاب می کنید، واضح باشد و  چهره شما را نشان بدهد. طوری که اگر مخاطبتان در جلسه ای شما را ملاقات کرد، بتواند شما را بشناسند.

در نظر داشته باشید که عکس شما، معرف شخصیت و برند شماست. پس تا حدممکن عکسی را انتخاب کنید که با کسب و کارتان مرتبط باشد و به خوبی ویژگی متمایزکننده برند شما را نشان بدهد.

بهترین عکس پروفایل که یک نماینده بیمه می تواند استفاده کند عکس پاسپورتی با لبخند است.

بیو / بایو / Bio :

بیو قسمتی از پروفایل شماست که در پایین نام قرار می گیرد و در آن فرصت دارید تا اینستاگرام خود را به مراجعین معرفی کنید.

در بیو فقط ۱۵۰ کاراکتر فرصت دارد، پس چه بهتر به جای جملات تکراری، خسته کننده و کلیشه ای، تلاش کنید که به سوالات ذهنی مخاطبان پاسخ دهید.

توجه: بیوی اینستاگرام با رزومه کاریابی و حتی با بیوی تلگرام متفاوت است. نیازی نیست به معرفی خودتان یا کسب و کارتان بپردازید، نیازی نیست سوابق و مدارک خود را لیست کنید، حتی نیاز نیست که در این قسمت مطلبی جالب یا جمله ای تفکر برانگیز بنویسید.

بیوی اینستاگرام شما فقط باید به این دو سوال مخاطب جواب بدهد:

 • شما در اینستاگرام چه می کنید؟
 • دنبال کردن شما چه نفعی برای من دارد؟

و باقی سوالات و توضیحات را به وسیله سایر ابزارهای پروفایلتان ارایه می دهید.

بیوی پروفایل شما باید بتواند مراجعین را تحریک کند تا شما را دنبال کنند. پس بهتر است آن را به شیوه ای بنویسید که یا حس کنجکاوی در آنها به وجود بیاید و یا مشتاق حفظ ارتباط با شما شوند.

به زودی مثال ها اضافه می شوند

وب سایت Website :

در اینستاگرام امکان قرار دادن تنها یک لینک را دارید و آن هم در قسمت وب سایت website پروفایل است.

برای شروع آدرس وب سایت یا لینک تماس واتساپ خود را در این قسمت درج کنید، اما برای کسب نتیجه از بازاریابی بیمه در اینستاگرام نیاز است که هوشمندانه تر عمل کنید.

نتایج شما به نحوه استفاده از این فرصت وابسته است. زیرا تمام فعالیت ها و تلاشی شما در اینستاگرام به یک نقطه ختم می شوند و آن لینک پروفایل شماست.

پیشنهاد نهایی شما به مخاطبتان چیست؟

توجه: بعد از اینکه یک بار تمام این مقاله را مطالعه کردید، دوباره به این قسمت بازگردید و درباره لینک پروفایل خود تجدید نظر بفرمایید.

در این جا لینک قدم بعدی را درج کنید تا سرنخ فروش بیشتری جمع آوری نمایید. قدم بعدی شما می تواند: ورود به صفحه معرفی شما یا لینک مقاله کاربردی برای مخاطب هدف شما باشد.

بهترین حالت لینک پروفایل شما برای بازاریابی بیمه در اینستاگرام ساختن یک آهنربا و قراردادن لندیگ پیج مخصوص آن است.

در دوره تخصصی بازاریابی اینستاگرامی بیمه ، در کنار همدیگر قدم به قدم آهنربایی را برای کسب و کار شما می سازیم تا در موضع قدرت، مشتریان بالقوه شما را جذب کنیم:

برای مشاهده صفحه مخصوص دوره روی عکس کلیک بفرمایید:

پوستر دوره اسباب

 

چهار راهکار اساسی بالا بردن فالوور

راهکارهای موثری و کاربردی بسیاری برای افزایش فالوورهای هدف شما به صورت حرفه ای و پیشرفته وجود دارند. با این حال ابتدایی ترین و ضروری ترین راهکارهایی که برای افزایش فالوورهایتان نیاز است انجام دهید را در اینجا توضیح می دهیم تا برای بازاریابی بیمه در اینستاگرام بهره بگیرید.

یادتان باشد هیچ راه میان بر و هیچ معجون جادویی وجود نداردانجام مستمر همین نکات ساده منجر به موفقیت شما می شود. یعنی حتی برای اینکه انتظار نتیجه بخشی از تکنیک های حرفه ای و پیشرفته جذب فالوور داشته باشید ابتدا نیاز است برای مدتی این چهار راهکار اساسی را به صورت مستمر دنبال کنید:

۱. با مخاطبین تعامل کنید و مشارکت آن را بدست بیاورید.

فعالیت شما برای بازاریابی بیمه در اینستاگرام محدود به قرار دادن یک عکس نیست. نیاز هست همواره بحثی را شروع کنید و سایرین را به نحوی ترغیب کنید که در آن مشارکت کنند. خودتان می توانید ما بین این مباحث نظرات تخصصی خود را ارایه دهید. حتی ممکن است فرصتی پیش بیاید که خدمات بیمه مورد نظر خود را نیز معرفی کنید.

نکته قابل توجه این است که خودتان همیشه به دنبال یادگیری از گفتگوها باشید. (افراد در اینستاگرام چطور رفتار می کنند؟)

هر چه بیشتر فعالیت کنید و آنها را با مباحث خود بیشتر درگیر نمایید، شانس بیشتر برای دیدن شدن می یابید و افراد بیشتر جذب شما می شوند.

۲. در گفتگوهای دیگران نیز شرکت کنید.

فقط خود را محدود به بحث های پست خود نکنید. برای کسب نتیجه از بازاریابی بیمه در اینستاگرام ، وقتی با پستی روبرو می شوید و می بینید که شما می توانید به بهتر پیش رفتن بحث کمک کنید، به آن ورود کنید. قطعا سایرین از راهنمایی شما  تشکر خواهند کرد. از این طریق می توانید افراد جدیدی را به سمت خود جذب نمایید.

نکته مهم این است که حتما نیاز نیست فقط در مباحث تخصصی شرکت کنید. می توانید در زمینه های خارج از خدمات بیمه خود نیز فعالیت کنید. به این ترتیب حضور شما تصویری واقعی تر و جذاب تر پیدا می کند.

۳. برندها و بیزینس های مرتبط را دنبال کنید.

شما می دانید که صرف بالا رفتن تعداد فالوور شما برای رسیدن به نتیجه موثر نیست. شما به عنوان یک نماینده بیمه نیاز دارید که همیشه فالوورهای خود را هدفمند انتخاب کنید. برای رسیدن به این منظور برندهایی را که برای شما مهم هستند دنبال کنید. همچنین کسب و کارهایی را که به مقاصد و اهدافتان نزدیک هستند را پیدا کنید.

ببینید برای چه اقشاری می توانید ارزشی اضافه کنید و خدمات شما مورد نیاز چه کسب و کارهایی است. در ضمن بهتر است افراد تاثیر گذار و رهبران فکری بازار هدف خود را شناسایی کنید و آنها را دنبال کنید.

در ضمن ببینید چه صفحه هایی دیدگاه و ارزش مشابهی با شما دارند. به این روش موقعیت بسیار مطلوبی را برای خود می سازید، زیرا فرصت دارید در مباحث و پست های آنها شرکت کنید و خودتان را بیش از قبل به آنها بشناسید. به این ترتیب افراد مورد هدف شما جذبتان می شوند. با این راهکار می توانید از بازاریابی بیمه در اینستاگرام به صورت موثرتری بهتره بگیرید.

۴. برای تولید محتوای بیمه با کیفیت وقت بگذارید.

مهمترین راهکار برای جذب فالوور واقعی برای بازاریابی بیمه در اینستاگرام و به قولی شاهرگ تمامی فعالیت های بازاریابی اینترنتی بیمه تولید محتوای بیمه با کیفیت است. ضرورت این مساله به حدی است که به طور مفصل در مطالب دیگری نیز به موضوع محتوای با کیفیت برای بازاریابی اینترنتی بیمه می پردازیم.

یکی از نمونه های محتوای بیمه با کیفیت توصیه نامه ها هستند که به خوبی می توانید در اینستاگرام از آنها به عنوان “محتوای کاربر ساخته” بهره ببرید. اینجا بخوانید: توصیه نامه مشتریان برای بازاریابی بیمه

چند نمونه محتوای بیمه با کیفیت برای بازاریابی اینستاگرامی بیمه :

 
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

✅‌ (نمونه محتوای بازاریابی بیمه در اینستاگرم) ‌‌ عمو پورنگ رو میبینید کنار شاهرخ خان ‌ رفته هند داره از بازنشستگیش لذت می بره! ‌ جدیدا یک راهی پیدا کردم تو هم بازنشستگی‌ات رو بتونی بری مسافرت و خوش گذرونی ‌ اگه دوست داری بدونی دایرکت بفرست ‌ ————————————— ‌ ‌ وجه تمایز یک کپی رایتر با نویسنده محتوا، آشنایی او نسبت به مباحث مختلف بازاریابی و بازاریابی محتواست. ‌ به عنوان یک کپی رایتر کارکشته، باید با اصول کلی علم بازاریابی آشنا باشید ‌ و بتوانید محتوایی در مسیر اهداف بازاریابی و تبلیغاتی بنویسید. ‌ ‌ ‌#گوشی_بیاد_دستت #بیمه #درارتباطیم #بیمه_عمر #بیمه_زندگی #بیمه_مان #بیمه_پاسارگاد

A post shared by علی لطفی | بازاریابی (@alilotfihami) on

 
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

✅ همون جور که هوای حال حاضر نوزادتون رو دارین‌ ‌ ▫️دوس دارین مطمئن بشید که وقتی بزرگ شدن هم‌ ◽️میتونین هواشون رو داشته باشید؟‌ ‌ 🔴 (محتوای بازاریابی‌ اینترنتی بیمه عمر)‌‌ ‌‌ ▪️این پست های #گوشی_بیاد_دستت رو با خیال راحت کپی کنید‌ ◾️چون خیلی خیلی روی کار بیمه شما تاثیر مثبت میگذاره‌ ◼️شاید ندونی دلیلشو‌ 💭 اما بهم اعتماد کن‌ ‌ ‌ 🔱 علی لطفی | مدرس بازاریابی بیمه‌ @alilotfihami ‌ ‌ #درارتباطیم #بیمه #بیمه_عمر #بیمه_زندگی #بیمه_مسئولیت #بازاریابی_اینترنتی

A post shared by علی لطفی | بازاریابی (@alilotfihami) on

 
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

‌ ✅آینده نگری یعنی از الان به یک نهال هر روز آب بدی‌ 🔸تا در آینده تاب بازی فرزند‌ت بشه.‌ ✳️(محتوای بازاریابی اینترنتی بیمه عمر)‌ —————————————‌ ‌ ✅تو محتواهای اینستاگرامتون به دنبال رسوندن مفهوم خدماتتون باشین‌ ‌ 🔴تا از لحاظ ذهنی و احساسی با مخاطباتون ارتباط بگیرین.‌ ‌ 🔵دوس داری مشتریات چه حسی بهت داشته باشن؟‌ ‌ ‌ علی لطفی | مدرس بازاریابی بیمه‌ @alilotfihami ‌ ‌ #درارتباطیم #بیمه #بیمه_معلم #بیمه_سامان #بیمه_زندگی #بیمه_مسئولیت #بازاریابی_اینترنتی #گوشی_بیاد_دستت

A post shared by علی لطفی | بازاریابی (@alilotfihami) on

 
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

‌ ‌ ✅جشن بازنشسته های اونور آب!‌ ‌ 🔵بیا به هم قول بدیم تا جوونیم یک فکر بکری راجع به بازنشستگی مون بکنیم.‌ ‌ 🔹اگه پایه‌ای بدون من یک پیشنهاد خوب براتون دارم!‌ ✳️(محتوای بازاریابی اینترنتی بیمه عمر)‌ ‌ —————————————‌ ✅موفقیت تو بازاریابی اینترنتی بیمه، با ارایه منافع به مشتریا اتفاق می‌افته، نه با توضیح ویژگی‌ها!‌ 🍀 بیستم مهر کارگاه آموزشی “عصر جدید بیمه گری” منتظر شمام.‌ ‌ علی لطفی | مدرس بازاریابی بیمه‌ @alilotfihami ‌ #امتیازپستتون‌ #درارتباطیم #بیمه_پاسارگاد #بیمه_ایران #بیمه_عمر #بیمه_معلم #بیمه_سامان #بیمه_مسئولیت #بازاریابی_اینترنتی #گوشی_بیاد_دستت ‌‌

A post shared by علی لطفی | بازاریابی (@alilotfihami) on

 
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

‌ (محتوای عمر-آرشیو)‌ ♻️ فکر کردی کی از من خبر داره؟ ‌ 🔴تصمیمی نگیر که وقتی رفتی‌ 🔹اینجوری درباره ات حرف بزنن! ‌ ‌ 💡 کار ما اینه به آدمهای مسوولیت پذیر کمک کنیم تعهدشون رو به وابستگانشون تکمیل کنن. ‌ ‌ —————————— ‌ ✅ مگه میشه؟ مگه داریم؟ 🔹چطور میشه مشتری شما اینو ببینه و به خاطر خلاقیت و حرفه ای بودنت ‌ 🔻به این که از شما بیمه خریده افتخار نکنه با افتخار شما رو به دوستاش معرفی نکنه؟ ‌ #گوشی_بیاد_دستت #درارتباطیم #بیمه #بیمه_زندگی

A post shared by علی لطفی | بازاریابی (@alilotfihami) on

در ادامه قصد داریم قوانین تولید محتوای بیمه با کیفیت را برای شما توضیح بدهیم تا برای بازاریابی بیمه در‌ اینستاگرام از آنها استفاده کنید.

شش قانون تولید محتوای بیمه با کیفیت

بنیان و اساس بازاریابی بیمه در اینستاگرام تولید محتوای بیمه با کیفیت است. برای افرادی که هنوز فعالیت خود را شروع نکرده اند شاید این جمله بزرگ نمایی به نظر بیاید. اما واقعیت این است که شما بدون داشتن محتوای بیمه با کیفیت کارمزدی در فضای مجازی بدست نمی آورید. یعنی بدون آن تمامی استراتژی ها و تاکتیک هایتان در بازاریابی اینترنتی بیمه شکست خواهد خورد.

حال سوال مهم این است که منظور از محتوای بیمه با کیفیت چیست؟ البته در شبکه ها و ابزارهای مختلف اینترنتی این تعریف متفاوت است اما در این مطالب به تعریف آن برای بازاریابی بیمه در اینستاگرام می پردازیم.

۱. تصاویر اساس اینستاگرام هستند.

شما می دانید اپلیکیشن اینستاگرام بر پایه انتشار تصاویر بین افراد ایجاد شده است. به همین دلیل نیاز است منظور خود را به وسیله تصاویر به مخاطبین برسانید. پس برای بازاریابی بیمه در اینستاگرام ضروری است که تصاویر با کیفیت به چشم بخورند. تصاویر با کیفیت یعنی تصاویری که حرفه ای و جذاب هستند و می توانند برای مخاطبیین انگیزه دهنده باشند.

۲. هر کدام از پستهای شما باید ارزشی برای مخاطبین ایجاد کنند.

همیشه در نظر داشته باشید که در همه پست ها ارزشی برای مخاطبتان خلق کنید که هم راستا با هدف صفحه تان باشد. یعنی که مطالبی منتشر کنید که مخاطبین شما انتظار مواجه با آن را داشته باشند. زیرا انتشار پست های بی ربط به زمینه فعالیت شما از علاقه مخاطبین تان کم می کند.

۳. صفحه نمایندگان بیمه پرستیژ خاص خود را می طلبد.

اگر توقع دارید فعالیت های شما منجر به خرید بیمه نامه و افزایش کارمزدتان شود باید استانداردهایی را برای مطالب خود  در نظر بگیرید. بسیار توصیه می کنم که پست های شما حاوی نکته ها و داستان های مفید باشند. همچنین مواردی را مثل رویدادهای خاص، نقاط عطف فعالیت کاری تان و فرهنگ شرکت خود در صفحه خود به تصویر بکشید.

یادتان باشد صفحه شما فقط برای سرگرمی سایرین نیست. هدف اصلی شما بازاریابی بیمه در اینستاگرام ، برندسازی شما و درگیر نگه داشتن مخاطبین تان با کسب و کار و خدمات شما است.

۴. نیازی به دروغ و بزرگنمایی نیست.

از شما می خواهم که نترسید که بی تجربه هستید یا اینکه پست هایتان جذابیت لازم را نداشته باشند. فقط کافی است تلاش کنید که تا آنجا که می توانید واقعی باشید ( چهار سوال کلیدی ابتدای مطلب). در گذشته ها مردم حاضر بودند زمان و وقت خود را هزینه کنند تا در برنامه های چشم بندی و تردستی حضور پیدا کنند (نمونه فیلم های قدیمی هندی!). اما امروزه در شبکه های اجتماعی افراد برای واقعیت و اخلاق ارزش بیشتری قایل هستند. پس خودتان باشید و واقعیت خود را نمایش بدهید تا افراد جذب شما شوند. این معنی واقعی بازاریابی بیمه در اینستاگرام است.

۵. تنوع پست ها بیش از گذشته مهم هستند.

نمایندگان بیمه نیاز دارند حتی بیشتر از سایرین به دنبال تنوع در پست های خود باشند. زیرا اگر همواره پست های متنوعی را منتشر کنید مخاطبین شما خسته و دلزده از شما نمی شوند. به این ترتیب همواره همراه شما خواهند بود. البته این را در نظر بگیرید که با تنوع بخشیدن به پست هایتان، شما از هدف اصلی تان دور نشوید و مخاطبین تان نیز دچار سردرگمی نشوند.

۶. Call to action مقدس

Call to action یا فراخوان برای اقدام یعنی اینکه از مخاطبین خود برای انجام عملی درخواست کنید. نمایندگان بیمه ای که در دوره های بازاریابی اینترنتی بیمه درارتباطیم شرکت نموده اند می دانند که چقدر بر روی Call to action و استفاده درست از آن تاکید داریم. به همین ترتیب متذکر می شویخ که برای کسب موفقیت استفاده فوق حرفه ای از Call to action حیاتی است.

اصل جابجایی هدف و ابزار

قبل از توضیح درباره Call to action قصد دارم اصل مهمی را در زمینه مدیریت نمایندگی بیمه به شما یادآوری کنم. اصل جابجایی هدف و ابزار شرایطی را تشریح می کند که فرد آنقدر روی ابزار مورد استفاده اش متمرکز شده است که هدف خود را فراموش کرده و تمام فکر و ذکرش حفظ و ارتقای آن ابزار شده است.

شاید با خود فکر کنید که هیچ گاه درباره بازاریابی بیمه در اینستاگرام دچار چنین خطایی نخواهید شد. اما اگر دقیق شویم متوجه می شویم که به دفعات بسیار زیادی در زندگی و کار خود درگیر این اصل شده ایم.

در مباحث دیجیتال مارکتینگ نیز تکرار این مساله را زیاد می بینیم. به عنوان مثال نمایندگان بسیاری که برای بازاریابی بیمه در اینستاگرام تصاویر بسیار جذاب و جملات تامل برانگیز زیادی منتشر کرده اند اما برای کسب پاسخ و تعامل با مخاطبین خود هیچ تلاشی نکرده اند. آنها برنامه ای برای تبدیل مخاطبین خود ندارند به نحوی که انگار هدف خود را فراموش کرده اند و  حالا هدف آنها فقط انتشار پست های جذاب در اینستاگرام شان است. به همین دلیل همواره توصیه می کنم که در استفاده از Call to action آموزش ببینید، تمرین کنید و حرفه ای شوید.

نتیجه Call to action

در هر پست قسمتی را برای درگیر کردن مخاطبتان در نظر داشته باشید. یعنی که مخاطبان خود را تشویق کنید که اقدامی انجام دهند. این اقدامات باید هم بسیار آسان باشند و هم باعث تعامل بیشتر مخاطبین با شما می شوند. به این موارد Call to action گفته می شود. مانند:

 • به این سوال جواب بدهید
 • در این نظر سنجی شرکت کنید
 • این پست را به اشتراک بگذارید
 • دوست خود را تگ کنید
 • و

به شما مژده می دهم به هر میزانی که مخاطبین خود را با پست های خود بیشتر درگیر کنید، افراد بیشتری را جذب می کنید و در نهایت به بیمه گذاران بیشتر و کارمزد بالاتری دست پیدا می کنید. یعنی که با درگیری بیشتر مخاطبین، افراد بشتری به پست شما دسترسی پیدا می کنند، تعدادی از آنها نیز دوستان خود را تگ می کنند و باز نرخ تعامل پست بیشتر می شود.

با تکرار Call to action احتمال دارد که نرخ اشتراک گذاری بعضی از پست های شما به صورت تصاعدی رشد کند و اصطلاحا ویروسی پخش شوند. در نتیجه مخاطبین بیشتری نیز شما و پستهایتان را به عنوان یک مرجع در رشته ای خاص پیگیری می کنند و شما تبدیل به یک فرد تاثیرگذار در بازار هدف خود خواهید شد. حال می توانید بگویید که به هدف خود یعنی مشتری بیشتر، اعتبار بیشتر و کارمزد بیشتر رسیده اید.

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

 

همین حالا هر سوال یا دغدغه ای درباره این مقاله دارید، همین پایین کامنت بفرمایید

ما در اسرع وقت به آن پاسخ خواهیم داد.

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

  ابراهیمی پاسخ

  با سلام سپاسگذارم از مقاله خوب تون علی الخصوص که فایل صوتی اون رو هم قرار میدین و این عالی هست.مشکل من اینجاست که برای گرفتن تصاویری با کیفیت برای پست کردن نمی دونم از کجا تهیه کنم ممنون میشم مرجعی رو به بنده معرفی بفرمایید .
  و همچنین کار تخصصی تر با خود اینستاگرام رو وارد نیستم.

   darertebatimadmin پاسخ

   سلام بهترین عکس ها، همون هایی هست که خودتون میگیرید، از فضای کاری ، از بیمه گذارا، از ابزارها و از همه مهم تر عکس هایی از جاهایی که تشریف می برید.
   بزودی این مقاله بروزرسانی می شه و نکته های کاربردی بیشتری بهش اضافه میشه

  جلیل مزرعه پاسخ

  مگه میشه مقاله ای جناب لطفی بنویسه و پربار نباشه بسیاااااااااااارررررر عااااالی مث همیشه

  followbaz.com پاسخ

  ممنون مطلبتون خیلی بدرد بخور بود

  سعید پاسخ

  مطالبی بسیار ریز و مفید !
  راستش من زیاد اهل فضای مجازی نبودم اما الان که به عنوان نماینده بیمه فعالیت میکنم بقول شما دیگه فضای مجازی دل بخواهی و پیشنهاد نیس و الزام استفاده رو داره!

  ممنون میشم چند آی یا افرادی که ازین طریق موفق شدن رو هم معرفی کنید تا مطالبی که فرودید رو ببینیم چطور در واقعیت استفاده کردن!

  با تشکر

  razie.mirzaee پاسخ

  می خواستم که سیستم امتیاز را چک کنم

  فرزانی پاسخ

  سلام ممنون بابت وبسایت خوبتون.من اموزشهای زیادی رو دیدم اما هیچ کدومشون به اندازه اموزشهای شما کاربردی نبود همه یا خریدنی بودند یا کلا تکراری بودند اینجا اولین اموزشهای جدید و غیر تکراری و کاربردیه که دیدم.امیدورام مستدام باشید.

   مدیریت وبسایت درارتباطیم پاسخ

   این جا هم آموزش های رایگان هست و هم دوره های تخصصی . مطمنئن باشید بهترین سرمایه گذاری روی یادگیری خودمون هست.

  فرزانی پاسخ

  سلام این کتابچه رایگان چرا دانلود نمیشه لینکش کجاست؟میشه لینکشو واسم ایمیل کنید.

   مدیریت وبسایت درارتباطیم پاسخ

   دقیقا کدوم کتاب مد نظر شماست؟

دسترسی به هزاران
فایل و نکته کاربردی فقط با عضویت
در خبرنامه جدید درارتباطیم
عضویت در خبرنامه ایمیلی ما چه مزیت هایی دارد؟
• دسترسی به جدیدترین نکات
• دسترسی به تمامی دوره های رایگان
• اطلاع از آخرین تخفیف های سایت
ما اسپمر نیستیم و ایمیل های اسپم برایتان ارسال نمی کنیم.
بله ، عضو خبرنامه میشم!