درارتباطیم | بازاریابی اینترنتی بیمه و برندسازی شخصی نماینده

دو قاتل اصلی تبلیغات بیمه + ارایه سه تکینیک قطعی ( حضوری و مجازی)

تبلیغات بیمه

یکی از حسرت های بزرگ نمایندگان بیمه این است که برای تبلیغات بیمه هزینه کنند و نتیجه قابل قبولی دریافت کنند. بر اساس آمارها و تجربیات تا امروز ۹۹.۹٪ تلاش های نمایندگان در تبلیغات بیمه به شکست منجر شده است.

تبلیغات بیمه

اکثر نمایندگان بیمه به این نتیجه رسیده اند که تبلیغات بیمه هدر کردن پول است. حتی آنهایی که بودجه اختصاص می هند هم باور ندارند که نتیجه ای بگیرند و صرفا از روی عادت یا به عنوان تیری در تاریکی به آن نگاه می کنند.

محض اطلاع شما باید بگوییم که همین حالا که شما در حال خواندن این مقاله هستید، نمایندگان بیمه بیشماری هستند که به کمک تبلیغات بیمه ، به خوبی مشتری جذب می کنند، بیمه می فروشند و کارمزد بالایی می گیرند. علاقه دارید با رمز و رازهای آنها آشنا شوید؟ پس با ما همراه شوید.

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

دو قاتل اصلی تبلیغات بیمه

ما به دو فاکتور اصلی دست یافته ایم که باعث تلف شدن نتایج می شوند. آنها چه هستند؟

قاتل شماره ۱: فروش ، بازاریابی و تبلیغات با هم فرق دارند

این سه مهم برای موفقیت هر کسب و کاری ضروری هستند. اما اگر نتوانید اینها را از هم مجزا کنید، همه روش های تبلیغات بیمه با شکست مواجه می شوند و بودجه شما را بر باد خواهند داد.

بازاریابی یک فرآیند است. تبلیغات یک اقدام است، فروش یک نتیجه است.

بازاریابی یک طرح کامل نبرد است. دارای استراتژی و برنامه است، مختص کسب و کار خاصی طراحی شده و یک فرآیند حرفه ای را شامل می شود.

یک میدان نبرد را در تصور کنید:

مقاله توصیه شده: فروش بیمه به پزشکان : ورود به میدان مین

جمع آوری سربازان، تهیه تجهیزات نظامی و نحوه چینش آنها در میدان نبرد، میزان مهمات مصرفی و ترتیب پیشروی نیروها بازاریابی است. فرمان حمله تبلیغات است و فروش شلیک تیر خلاص است.

چه خوشتان بیاید یا خیر، یک فروشنده بیمه فقط تیر خلاص را می چکاند!

تبلیغات بیمه یک اقدام برای معرفی کسب و کار و خدمات شماست. پس وقتی می توانیم از آن نتیجه بگیریم که اولا یک طرح بازاریابی داشته باشیم و ثانیا بدانیم دقیقا کجا باید تیر خلاص را شلیک کنیم.

همینطور در نظر داشته باشید که وقتی فروش بیمه سخت است، یعنی که بازاریابی و تبلیغات می لنگد. مانند سربازی که مدام شلیک می کند و شلیک می کند، اما

همیشه یادتان باشد: تبلیغات بیمه به فروش منجر نمی شود. بلکه تبلیغات به همراه فروش منجر به نتیجه خواهند شد. پس هیچ تبلیغاتی را بدون برنامه بازاریابی و روش فروش آن آغاز نکنید که فقط اتلاف سرمایه است.

ما نیز در این مقاله سه روش تبلیغات بیمه را برای طرح بازاریابی و متد فروش منحصر به فرد آن توضیح خواهیم داد.

قاتل شماره ۲ : جغرافیای تبلیغات

از نظر جغرافیای کسب و کار دو دسته نماینده بیمه وجود دارد: نمایندگانی که در محله و شهر خاصی کار می کنند و نمایندگانی که بر روی بیمه خاصی کار می کنند.

به عنوان مثال: برای نماینده بیمه ای که بر روی بیمه اتومبیل فعالیت دارد نمی صرفد که برای فروش یک بیمه نامه به شهر دیگری برود. اما نماینده بیمه ای که به طور انحصاری بر روی بیمه اسب فعالیت دارد، نیاز است شهرهای مختلف را تحت پوشش خود قرار دهد.

شما جزو کدام دسته هستید؟

تبلیغات بیمه محلی برای نمایندگان فرامنطقه ای شکست می خورد، زیرا پیام شما به گوش مخاطبانتان نخواهد رسید.

به عنوان مثال: هدایای تبلیغاتی یک روش تبلیغاتی محلی به حساب می آید. نمایندگان بیمه بسیاری هستند که در زمینه بیمه شرکتی فعالیت می کنند و مقادیر زیادی را برای هدایای تبلیغاتی از بین می برند.

مقاله مرتبط: فروش بیمه به شرکت ها چگونه به کمک بازاریابی اینترنتی بیمه امکان پذیر است؟

مشتریان شما کجا زندگی می کنند؟

اما تبلیغات بیمه فرامنطقه ای نمایندگان محلی را به کل! از پای در میاورد، زیرا بسیاری از پول، وقت و انرژی آنها هدر می رود.

به عنوان مثال: یک نماینده فروش بیمه عمر منابع بسیاری را صرف کمپینی تبلیغات برای جذب فالوور صفحه اینستاگرام خود کرده بود، اما متوجه شد که اکثر آنها از شهرهای دیگر هستند.

مقاله پیشنهادی: ۱۳ برابر فروش بیمه عمر بیشتر با کمپین تولدت مبارک

با مثالی جزیی تر: نمایندگان بسیاری برای مشاوره به ما مراجعه کرده اند که مبالغ هنگفتی را برای طراحی وب سایت بیمه پرداخت کرده اند که مجهز به قابلیت تعیین نرخ آنلاین یا فروش آنلاین بیمه باشد. اما وب سایت بیمه آنها هیچگاه برایشان سوددهی ندارد. (چرا؟ آموزش همه چیز درباره وب سایت نماینده بیمه )

همین افراد مبالغ دیگری را صرف کمپین های تبلیغاتی جذب ترافیک وب سایت بیمه شان کرده اند و پول بیشتری به هدر رفته است. (دوبارهچرا؟ آموزش همه چیز درباره وب سایت نماینده بیمه )

آنقدر این چرخه را تکرار کرده اند تا به کل منابعشان به اتمام برسد.

تبلیغات بیمه

در برابر نمایندگان بیمه دیگری هستند که با راهنمایی مشاوران متخصص دیجیتال مارکتینگ در مدت بسیاری کوتاهی وب سایت خود را با کمترین هزینه به بهره برداری رسانده اند. یا نمایندگان بیمه دیگری که صرفا با استفاده از شبکه های اجتماعی و پیامرسان ها برنامه بازاریابی اینترنتی بیمه خود را به طور کاملا رایگان پیش می برند و  ماه به ماه بیمه گذارانشان و کارمزدشان افزایش می یابد.

*به زودی نتایج اعضای آکادمی اسباب درارتباطیم را منتشر خواهیم کرد.

تفاوت در شناخت درست جغرافیای کسب و کار مشتریان است.

سه تکنیک قطعی

هر روش و اقدامی برای تبلیغات بیمه مناسب نیست. پس از آنجایی که طیف وسیعی از نمایندگان بیمه مخاطب درارتباطیم هستند، در این مقاله راهکارهای مختلفی را به عنوان مثال و نمونه ارایه می کنیم تا همه بتوانند از آن بهره بگیرند:

تکنیک ۱: مگنت های تبلیغاتی

هر زمان که خواستید پولهایتان را درون سطل زباله بریزید، از تراکت استفاده کنید. بی اثرترین نوع تبلیغات بیمه ، تراکت است. حتی در اکثر موارد باعث ضدتبلیغ شما هم می شود.

آمارها نشان می دهند در تبلیغ محصولات، از هر ۱۵۰۰۰ تراکت بین ۲۵ تا ۳۰ نفر با شما تماس می گیرند و از بین آنها در بهترین حالت ۷ نفر خرید می کنند. این آمار در صنعت بیمه بسیار ضعیف تر است.

راه حل جایگزین برای نمایندگی های محلی مگنت های تبلیغاتی هستند. زیرا کوتاه و بدون آزار هستند و همیشه می مانند. بعلاوه اینکه در ابتدا می توانید در تیراژ کم تهیه کنید و در صورت گرفتن بازخورد مثبت تعداد بیشتری سفارش دهید.

تبلیغات بیمه

با ابتکار شما

تبلیغ خود و خدماتتان را بر روی آنها چاپ می کنید و به سادگی آنها را مقابل چشم قرار می دهید. در آسانسورهای مجتمع ها، روی یخچال سوپرمارکت ها و هر جایی که به ذهن تان می رسد.

می توانید هر ایده ای را که به ذهنتان می رسد برای ما به عنوان دیدگان ارسال نمایید تا ما درباره آن راهنمایی لازم را ارایه دهیم.

با مگنت های تبلیغاتی همیشه اطلاعات تماس شما در دسترس افراد خواهد بود. حتی می توانید QRCode وب سایت و یا اینستاگرامتان را هم بر روی آنها چاپ کنید. حالا مخاطبین با گوشی خود مگنت شما را اسکن می کنند و مستقیم وارد صفحه فرود بیمه مد نظر شما می شوند.

هر چقدر ابتکار و خلاقیت بیشتر بخرج بدهید این تکنیک نتایج بهتری برای شما خواهد داشت. در کشورهای بسیار این روش نتیجه بخش بوده است. با کمی سرچ در گوگل می توانید طرح ها و ایده های فوق العاده و بکری برای مگنتهای تبلیغات بیمه پیدا کنید.

تکنیک ۲: تبلیغات غیر مستقیم

وب سایت درارتباطیم و رشد سریع آن شاهد مثال بسیار موفقی است برای اینکه تبلیغات غیر مستقیم واقعا پر سود است. امروز که این مقاله را می نویسم تنها چهار ماه از عمر این وب سایت گذشته است و در شاخص های بسیاری از رقبای خود پیشی گرفته است.

بدون شک کسب و کار بنده و تیم درارتباطیم بر پایه تبلیغات غیر مستقیم ( بازاریابی ربایشی ) شکل گرفته و رشد پیدا کرده است. ما به فکر راهنمایی و حمایت خالصانه از مخاطبان خود هستیم، در برابر مخاطبینمان هم هوای ما را دارند.

تبلیغات بیمه

دلیل اصلی انتخاب تکنیک تبلیغات غیر مستقیم این است که اثری پایدار و طولانی مدت دارد. در این روش مستقیم کسب و کار و خدمات بیمه را معرفی نمی کنیم. بلکه بعضی فعالیتهایی انجام می دهیم و خدماتی ارایه می دهیم که افراد را به سمت خودمان و خدماتمان جذب کنیم.

به عنوان مثال: سخنرانی و برگزاری کارگاه های مفید و مرتبط در پایگاه های اجتماعی محلی یکی از موفق ترین تبلیغات غیر مستقیم است. مکان هایی مانند کانون فرهنگی محله، خانه فرهنگ محله، انجمن اولیا مربیان مدرسه و مکان هایی هستند که می توانید در مناسبت های مختلف برایشان سخنرانی رایگان داشته باشید.

نکته در این است که برای بازاریابی بیمه : این سخنرانی ها باید کاملا جدا از بحث بیمه اما هدفمند باشند. یعنی که پلی بین نیازها و خواسته های مخاطبین و بیمه مدنظر شما وجود داشته باشد.

مثال جزیی تر: یکی از دوستان ما که یک شرکت تولید کننده میوه خشک شده دارد، در گردهمایی والدین در مدرسه فرزندش از مزایای مواد معدنی موجود در میوه های خشک سخنرانی کرد.

شما می توانید درباره ایمنی منزل و محیط کار در برابر زلزله و آتش سوزی سخنرانی کنید. یا درباره روش های صرفه جویی مالی و پس انداز سخنرانی کنید. یکی از نمایندگان بیمه موفق کارگاه های آشنایی کودکان با کارآفرینی برگزار می کرد.

نکته اینجاست که هیچ وقت نگویید من چنین محصولی دارم. بگذارید در پایان سخنرانی وقتی که برای پرسش و پاسخ به شما مراجعه می کنند کارت ویزیت خود را ارایه کنید.

تبلیغات بیمه

برای تبلیغات غیر مستقیم یا همان بازاریابی ربایشی روش ها و تکنیک های بسیار متنوع و موثری هستند، چه در برنامه های حضوری و چه در فضای مجازی. اما برای اجرای این روش ها نیاز به یک خصیصه مهم دارید، این که دست بخشنده داشته باشید.

تکنیک ۳: تبلیغات در اینستاگرام

یکی از بهترین فرصت های پروموشن و تبلیغات در اینستاگرام شکل گرفته است که اکثر نمایندگان بیمه آن را نادیده گرفته اند.

تبلیغات بیمه

اینستاگرام منفعت و قابلیت های منحصر به فردی در اختیار کسب و کارهای کوچک قرار می دهد که خارج از این فضا باید هزینه های بالایی را برای این منافع بپردازید. وقتی که هوشمندانه بیمه گذاران خود را درگیر خود کنید، از نظرات و حمایت آنها بهره می برید. کاربرد اصلی اینستاگرام برای یک نماینده بیمه شناسایی مشتریان تاثیرگذار و ارتقای برند شخصی است.

در این مقاله آموزش داده ایم که چطور رسانه شخصی خود را در این شبکه اجتماعی بسازید: می خواهم مهم ترین رازهای بازاریابی بیمه در اینستاگرام را فاش کنم !

شاید ساختن یک پیج پویا و رو به رشد زمان بر باشد، اما قطعا می ارزد. فقط یکی از منافعش این است که می توانید از رسانه شخصی خود برای تبلیغات مستقیم و غیر مستقیم بیمه بهره ببرید. نرخ بازگشت سرمایه تبلیغات بیمه در اینستاگرام به هیچ عنوان قابل مقایسه با سایر روش ها نیست.

یکی از نمایندگان بیمه که برای مشاوره نزدمان آمده بود، برایمان تعریف کرد که چطور خودش تبلیغات بیمه در اینستاگرام را امتحان کرده است، آن هم با مشاهده و کپی برداری از نمونه هایی که دیده بود.

البته که اکثر تلاش او بدون دانش از اینستاگرام و غیراصولی ( حتی غلط) بود. با این وجود فروش او از میزان جوایز پرداختی اش بیشتر شده بود و بسیار رضایت داشت.

حالا فکر کنید اگر اصول تبلیغات در اینستاگرام را رعایت می کرد چه می شد؟

چگونه در اینستاگرام کمپین تبلیغاتی راه اندازی کنیم؟

بزودی کتابچه راهنمای فوری تبلیغات بیمه در اینستاگرام به این مقاله اضافه خواهد شد.

نتیجه قاتلین اصلی  + ۳ روش قطعی

در پایان باید گوشزد کنیم که اسیر روش های تکراری ، بی ارزش و هزینه بر نشوید. هیچ فردی بهتر از خود شما نمی تواند برای کسب و کار و خدمات شما خلاقیت به خرج دهد. همیشه مرزهای خلاقیت را بشکنید و راه های جدید تر را امتحان کنید!

قدم بعدی؟

اینترنت و فضای مجازی امکانات بی نهایت تاثیرگذاری را برای نمایندگان بیمه فرآهم آورده است. همین حالا می توانید با متد شروع سریع، در هفت قدم ساده، کاربردی و نتیجه بخش بازاریابی اینترنتی بیمه را شروع کنید تا در ادامه از مزایای تبلیغاتی آن بهره ببرید. کافی است 

 

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

  حمیراجلیل پور پاسخ

  💟
  عالی بود .قسمت محبوب من..فایل صوتی شماست.عالی

  عباس طاهری پاسخ

  متشکرم از شما به نکات کلیدی و مهمی اشاره کردید

  سارونه پاسخ

  عالی بود برام تازگی داشت خیلی خیلی ممنون که بدون هیچ چشم داشتی دانش و تجربیات چندین سالتو در اختیار مخاطبان میذارید. سربلند و تندرست و شاداب باشید.

دسترسی به هزاران
فایل و نکته کاربردی فقط با عضویت
در خبرنامه جدید درارتباطیم
عضویت در خبرنامه ایمیلی ما چه مزیت هایی دارد؟
• دسترسی به جدیدترین نکات
• دسترسی به تمامی دوره های رایگان
• اطلاع از آخرین تخفیف های سایت
ما اسپمر نیستیم و ایمیل های اسپم برایتان ارسال نمی کنیم.
بله ، عضو خبرنامه میشم!