درارتباطیم | جذاب باشید و پرپول | علی لطفی

پنج کلید سودآور بازاریابی محتوایی بیمه برای نمایندگان

پنج کلید سودآور بازاریابی محتوایی بیمه برای نمایندگان

آیا بازاریابی محتوایی بیمه برای شما سود آور است؟

چطور از آن بهره می برید؟ آیا واقعا به سادگی انجام می شود؟

پیشنهاد می کنم ابتدا پای صحبت های علی لطفی | بنیانگذار درارتباطیم بنشینید:

علی لطفی  

داستان رفاقت من و بازاریابی محتوایی بیمه

اولین بار من طعم شیرین بازاریابی محتوایی بیمه را با انتشار یک مقاله چشیدم که در آن برایان تریسی -سخنران بین المللی- درباره اهمیت پس انداز صحبت می کرد. من در پایان این مقاله آدرس صفحه اینستاگرام خودم را قرار دادم و  از آن خروجی pdf گرفتم. آن را از طریق تلگرام برای بیمه گذاران راضی خودم فرستادم.

از اینجا این محتوا را مشاهده نمایید:

پس انداز – برایان تریسی

با چشم خود دیدم که این مقاله به سرعت دست به دست می شود، زیرا واقعا مفید و جالب بود. افراد بسیاری از طریق این مقاله با من آشنا شده اند و سوالات متفاوتی می پرسند:

عده ای درباره نحوه تهیه کتاب برایان تریسی سوال می پرسیدند و عده ای درباره راه های مختلف پس انداز راهنمایی می خواستند. اما هم دسته ای بودند که به من پیام بدهند و بگویند: ما پس انداز کردن ۱۰ درصد از درآمدمان را شروع کرده ایم. چه راهی برای نگهداری آن به ما پیشنهاد می دهید؟

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

با همان یک تجربه به قدرت بازاریابی محتوایی بیمه پی بردم

نتایج همان یک مقاله – که حتی خودم آن را ننوشته بودم- آنقدر جالب بود که بیشتر مشتاق شدم. یک مقاله دیگر درباره قصه پول توی جیبی پیدا کردم. آن را به شماره تماسم الصاق کردم و برای بیمه گذارانی فرستادم که صاحب فرزند بودند. من بازاریابی محتوایی بیمه را شروع کرده بودم، اما اسم آن را نمی دانستم!

از اینجا این محتوا را مشاهده نمایید:

پول تو جیبی

چند سالی است که متخصصین و مشاوران به صاحبان کسب و کار توصیه می کنند که محتوا تولید کنید، چه کسب و کارتان مستقیم فروش آنلاین دارد و چه نه! من هم این توصیه ها را می شنیدم و به این فکر می کردم که چطور من هم وارد بازی شوم. امروزه بازاریابی محتوایی بیمه حیاتی شده است و روی این صنعت تاثیر واضحی گذاشته است.

بازاریابی محتوایی بیمه به فرصت عالی تبدیل شده است، برای کسانی که در این زمینه مهارت دارند. استفاده موثر از بازاریابی محتوایی بیمه توسط نمایندگان بیمه در نهایت به حفظ و افزایش رضایت بیمه کنندگان و مراجعه کنندگان منجر می شود و تبلیغات کلامی و دهان به دهان را شکل می دهد. پس بیایید نگاهی نزدیک تر به آن بیاندازیم.

بازاریابی محتوایی بیمه چیست؟

به صورت ساده، بازاریابی محتوایی بیمه راهی برای برقراری ارتباط با مخاطبین از طریق ارائه محتوای جالب، سرگرم کننده و آموزنده است که از جانب آنها بعنوان کمک در نظر گرفته می شود. – نه راهی برای افزایش و نهایی کردن فروش بیمه

وقتی من بازاریابی محتوایی بیمه را پیش بردم، در چشم بیمه گذارانم تبدیل به فردی شدم که  نه تنها محصول ارزشمندی را ارایه می کند، بلکه متخصصی است که مشتریان به او اعتماد دارند و می دانند که او از چیزهایی محافظت می کند که برایشان بیشترین اهمیت را دارند.

نمایندگان بیمه اطلاعاتی دارند که برای مشتریانشان ارزشمند است. پس اگر شما به درستی از آنها استفاده کنید، بیمه نامه های بیشتری را به دست خواهید آورد، و مشتریانتان دوباره و دوباره به شما مراجعه خواهند کرد، و شما را به دوستان و آشنایان خود توصیه می کنند.

یک مثال ساده برای بازاریابی محتوایی بیمه

طبیعی است که بیمه گذاران صاحب خانه از شما می خواهند تا از خانه های شان محافظت کنید. بنابراین به جای ارسال آخرین نرخ ها، تخفیف ها و غیره، چرا مقاله ای را با انها به اشتراک نمی گذارید که به آنها کمک کند تا خانه شان را بهتر بیمه کنند؟

در اینجا یک نمونه از کمپین های بازاریابی محتوایی بیمه ارائه شده که نه تنها باعث صرفه جویی در انرژی نماینده شده. بلکه، چیزی را که هر صاحب خانه ای انتظار دارد در اختیارش قرار می دهد.

تمام بیمه گذاران صاحب خانه ، صورتحساب های برق ماهانه خود را به صورت الکترونیک پرداخت می کنند ، بنابراین ارسال یک مقاله درباره صرفه جویی در مصرف برق می تواند جالب و مفید باشد. از همه مهمتر، ممکن است این کار باعث شود که آنها خود را برای پیام ها و ایمیل های آینده شما آماده کنند. بنابراین شما با این کار می توانید به بیمه گذاران کمک کنید و اعتماد آنها را در آینده به دست آورید.

چند سال پیش من در ابتدای تابستان یک محتوا تهیه کردم که در آن ۶۴ نکته برای صرفه جویی در مصرف آب ارایه شده بود. بعد از آن یک محتوا درباره صرفه جویی در مصرف انرژی پیدا کردم که به طور جامع نکات بسیار مفیدی را ارایه می کرد. این دو را برای بیمه گذارانم ارسال کردم تا به آنها نشان بدهم که برایم مهم هستند!

صرفه جویی آب

صرفه جویی انرژی

پنج کلید سودآور بازاریابی محتوایی بیمه برای نمایندگان

درست است که هدف بازاریابی محتوایی بیمه، فروش نیست، اما باز “بازاریابی” محتوا نامیده می شود، زیرا هدف بلند مدت آن ایجاد اعتماد و اطمینان در بیمه گذاران با قصد و نیت داشتن فروش بیشتر و حفظ آها برای بلندمدت است. پس در اینجا پنج کلید بازاریابی محتوایی بیمه ارائه شده که به نماینده بیمه کمک می کند تا کسب و کار خود را بدین وسیله به راه بیاندازند.

توصیه تحریریه درباره بازاریابی محمتوایی بیمه :

فروش بیمه به شرکت ها‌ به روش افراد بدون پارتی

۱. همیشه بیمه گذاران را در کانون توجه قرار دهید.

وقتی از بازاریابی محتوایی بیمه بهره می برید، جلب توجه مشتری احتمالی و حفظ این مشتری برای بلندمدت بسیار آسان است. حتی اگر فقط یک بار در سال با مشتریانمان سروکار داشته باشیم باز هم با ارسال پیامک و ایمیل های گاه به گاه با آنها در ارتباطیم . بازاریابی محتوایی بیمه بهتر است به گونه ای باشد که حداقل  چند بار در ماه توجه آنها را جلب کنید. به این ترتیب، شما در ذهن مشتریانتان باقی خواهید ماند و آنها در صندوق ایمیل و شبکه های اجتماعی خود جایگاه خاصی را به شما اختصاص خواهند داد. زیرا  ۶۸ درصد از مصرف کنندگان وقت خود را در اینترنت صرف خواندن مطالب برند مورد علاقه شان می کنند.

۲. ایجاد، حفظ و تقویت روابط

اگر مسیر موفقیت را به درستی پیش گرفته اید، قطعا تعداد بیمه گذاران شما زیاد شده است و برقراری ارتباط با همه آنها بسیار سخت است. به خصوص، اگر به دنبال رابطه ای یک به یک با آنها باشید. بنابراین ارسال خبرنامه های استاندارد از طریق ایمیل می تواند اسم شما را در ذهنشان حک کند.  در نتیجه بازاریابی محتوایی بیمه راهکاری است که واقعا اعتبار شما را افزایش خواهد داد.

۷۸ درصد از مصرف کنندگان بر این باورند که با سازمان هایی که محتوای سفارشی به انها ارائه می دهند، ارتباط خوبی برقرار می نمایند. به همین دلیل وقتی پستی را در اینستاگرام به اشتراک میگذارید یا از طریق خبرنامه ایمیل ارسال می کنید، بهتر است محتوای آن ارزشمند و خارج از حوزه بیمه باشد. 

۳. برند خود را به یک برند حرفه ای تبدیل کنید

بیمه گذاران شما را به عنوان نماینده بیمه شناخته اند. یعنی تصویری که اکثر آنها از شما دارند، فردی است که وقتی نرخها بالا می رود و یا نیاز به تمدید بیمه هست تماس می گیرد.

اما بازاریابی محتوایی بیمه بر اساس برندسازی شخصی نماینده بیمه باید به گونه ای باشد که تصویر بسیار بهتری را از شما به اشتراک بگذارد.

آنها می دانند که شما درباره بیمه اطلاعات زیادی دارید؛ اما شما به آنها نشان دهید که اطلاعات مختلفی برای ارائه دارید! محتوای خوب به شما کمک می کند که نه فقط به عنوان یک نماینده، بلکه به عنوان یک مشاور، ارزشمند به نظر بیایید.

‌توصیه تحریریه : برندسازی شخصی نماینده بیمه : کلید موفقیت در فضای مجازی

۴. راحت تر کردن مکالمات دشوار

گاهی اوقات توضیح اینکه چرا بیمه شامل یکسری پوشش های خاص نمی شود بسیار دشوار است. هیچ کس دوست ندارد که با مشتری در رابطه با این چیزها گفتگو کند. زیرا این مکالمه مکالمه ساده ای نیست. اما اگر از طریق ایمیل خودکار و شبکه های اجتماعی با بیمه گذاران خود به طور فعال در ارتباط باشید، مکالماتتان بسیار ساده تر خواهد شد.

بازاریابی محتوایی بیمه می تواند به طور مستقیم بر نظرات افراد در مورد شرکت شما تاثیر بگذارد.:

۶۱ درصد از مصرف کنندگان می گویند که نظرشان در مورد شرکتی که محتوای سفارشی ارائه میدهد مثبت تر است.

۵. یک راهکار عالی برای فروش بیشتر از مشتریان قبلی

بازاریابی محتوایی بیمه از طریق ایمیل و شبکه های اجتماعی نه تنها برای جذب بیمه گذاران جدید سودآور است بلکه باعث افزایش بازده هر بیمه گذار می شود.

خودتان بهتر می دانید که آسان ترین کارمزد هر نماینده ای از طریق مشتریان فعلی بدست می آید، چه آنهایی که بیمه های بیشتری می خرند و چه آنهایی که سایرین را به شما ارجاع می دهند. بنابراین کاملا مشخص است که چرا بایستی روی آنها فعالانه بازاریابی کنید و روابط تان را با آنها تحت مدیریت نگه دارید. بازاریابی محتوایی بیمه همان راهکاری است که به خوبی این کار را برای شما انجام می دهد.

توصیه تحریریه : چطور با راه اندازی بازاریابی ارجاعی آنلاین تصاعدی مشتری یابی بیمه کنید

حرف آخر

شاید شما هم مانند من، قبل از این از منافع بازاریابی محتوایی بیمه سود برده اید و نمی دانستید. شاید پیش از این با آن آشنا بوده اید اما تردید داشته اید که شروع کنید. چون زمان بر است و نیازمند هزینه کردن است. یا شاید اولین بار است که به این شیوه بازاریابی بیمه نگاه می کنید.

بهر حال شما در عصر محتوا هستید. قهرمانان بازاریابی بیمه به من یاد دادند: همیشه محتوای عالی تولید کنم و در این مسیر استمرار داشته باشم. امروز اطلاعات ارزشمندی را برای بیمه گذارانم فرآهم کنم و آنها سودی را به من برمی گردانند که برای طولانی مدت ادامه پیدا می کند.

امروز همین مسیر را برای تیم درارتباطیم در پیش گرفته ایم، به همین دلیل تلاش می کنیم که بهترین محتوا و آموزش را در اختیار شما نمایندگان بیمه قرار دهیم.

‌‌

همین حالا هر سوال و دغدغه ای دارید در پایین این پست ذکر کنید

تا به سرعت پاسخ خود را دریافت نمایید

‌‌

 

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

 

 

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

    رضایوسفی پاسخ

    عالی بود جناب علی آقالطفی.

    فواد پاسخ

    جناب لطفی ممنونمبابت مطالب مفید و ارزنده ای که به اشتراک میگذارید