درارتباطیم | جذاب باشید و پرپول | علی لطفی

دیجیتال مارکتینگ بیمه برای نمایندگان در سال ۹۹ حیاتی می شود

دیجیتال مارکتینگ بیمه برای نمایندگان در سال ۹۹ حیاتی می شود

ابتدا ویدیوی زیر را از علی لطفی | بنیانگذار درارتباطیم مشاهده کنید

وقتی یک نماینده بیمه شروع به کار می کند، تمام هم و غم خود را برای جذب اولین بیمه گذاران خود می گذارد و برای ایجاد گروهی از مشتریان دست به روش ها و متدهای مختلفی می زند. کتابهای مختلفی می خواند و در کارگاه های مختلفی شرکت می کند.

اکثر روش ها به فروش بیمه ختم می شوند، اما بعد از مدتی متوجه می شود که اکثر آنها بازدهی قابل قبولی ندارند. مثلا به وسیله فریاد زدن در خیابان، پخش کردن تراکت یا ویزیت کردن تک تک مغازه ها در نهایتا ممکن است کسی را راضی کنید که از شما بیمه بخرد، اما اینها روش های بهینه نیستند.

قطعا زمان زیادی را صرف پیدا کردن روش های بهینه فروش بیمه کرده اید. حالا زمان آن رسیده که از فضای مجازی برای جذب و نگهداری بیمه گذاران بهره ببرید و قدرت دیجیتال مارکتینگ بیمه را به کار خود اضافه کنید.

علی لطفی

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

چطور دیجیتال مارکتینگ بیمه به بازوی قدرتمند نمایندگان تبدیل می شود؟

قطعا در فضای مجازی دسترسی به افراد بیشتری از بازار هدف بیمه خود دارید و امکان خواهید داشت به دقت هدف بازاریابی بیمه خود را مشخص کنید.

بعلاوه اینکه به وسیله ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بیمه ، می توانید پیام خود را بسیار به صرفه تر منتشر کنید و برای کسب و کارتان با هزینه کمتری تبلیغات بیمه کنید.

اما مهم ترین مزیت دیجیتال مارکتینگ بیمه در امکان رصد کردن فعالیت ها و نتایج فعالیت های شماست که باعث می شود روز به روز نتایج خود را بهبود بدهید.

چرا به خدمت گرفتن دیجیتال مارکتینگ بیمه را به تعویق انداخته اید؟

 • بعضی از نمایندگان بیمه باور دارند که وقت کافی برای پیاده سازی دیجیتال مارکتینگ بیمه را ندارند و یا هزینه های آن را نمی توانند کنار بگذارند.
 • بعضی از نمایندگان بیمه فکر می کنند که توان رقابت با بزرگان فروش آنلاین را ندارند و در برابر آنها ممکن است شکست بخورند.
 • بعضی از نمایندگان بیمه فکر می کنند چون در شهر کوچکی هستند، برای آنها این روش کاربردی ندارد و نتیجه ای را نخواهند گرفت.
 • بعضی از نمایندگان بیمه این برداشت را دارند که توان روبرویی با چالش های دیجیتال مارکتینگ بیمه را ندارند و ممکن است آن را نیمه تمام رها کنند.

به همین دلیل بسیاری از نمایندگان بیمه ، هر روز موفقیت های سایرین را در فضای مجازی می بینند اما ترجیح می دهند تمرکز خود را از روش های سنتی برندارند.

زیرا مشتریان ایده آل شما در فضای مجازی منتظرتند

 • بعضی از نمایندگان بیمه حس می کنند که اول نیاز است همه مهارتهای آن را بدست بیاورند و بعد می توانند شروع کنند.

شما هنوز از دیجیتال مارکتینگ بیمه استفاه نمی کنید، اما یادتان باشد همین حالا مشتری ایده آل شما در اینترنت گشت می زند و در حین جستجو با رقبای شما روبرو می شود.

هر چه دیرتر شروع کنید، فرصتهای بیشتری را از دست خواهید داد.

مثال: چند سال پیش استارتاپهایی با سرمایه کمتر از ۳۰ میلیون تومان فعالیت های خود را در فضای مجازی شروع کردند و امروز به کسب و کارهایی میلیاردی تبدیل شده اند.

امروزه راه اندازی مدل درآمدی آنها هم نیازمند سرمایه گذاری میلیاردی هم هست و البته در شرایط امروز، تکرار روش آنها (یادآور اقساط با مقایسه نرخ) اصلا منطقی نیست. اما شما در برابر فرصت های تازه و بکر دیجیتال مارکتینگ بیمه شانس برابر دارید.

امروزه اکثر مردم قبل از هر خریدی در فضای مجازی تحقیق می کنند یا حداقل اطلاعاتی را بدست می آورند. حتی در مورد خرید از فردی که می شناسند هم در گوگل و اینستاگرام جستجو می کنند و توقع دارند اطلاعات درخوری را ببینند.

تحقیقات نشان داده است: امروزه نظرات مردم دیگر در اینترنت، بیشتر از تجربه خود فرد، بر خرید او تاثیر گذار است. پس مخاطبین شما پیش از هر تصمیمی سابقه و اعتبار شما را در فضای مجازی رصد می کنند.

وقتی به شیوه موثر و اصولی در فضای مجازی نیستید، مخاطبان نمی توانند شما را پیدا کنند. در نتیجه فرصت دیگری را از دست می دهید.

پیشنهاد تحریریه : می خواهم مهم ترین رازهای بازاریابی بیمه در اینستاگرام را فاش کنم !

زیرا رقبای شما در فضای مجازی حضور دارند

همین حالا رقبای شما فعالیت های گسترده ای در اینترنت دارند. زیرا سریع تر فهمیده اند راه نفوذ به بازارهای هدف کجاست و چطور می توانند تاثیر عمیق تری بر مخاطبان بگذارند.

رقیب یک نماینده بیمه، فقط نمایندگان بیمه دیگر و شرکت های بیمه دیگر نیست. رقبای نمایندگان بیمه همه آن موسسات و محصولاتی است که پول مردم را می گیرند، پولی که می تواند صرف آرامش و امنیت زندگی و کسب و کار آنها شود.

به عنوان مثال امروزه موسسات مالی، صندوق های اعتباری، فرصت های سرمایه گذاری دیربازده، حتی فروشگاه های اقساطی و شرایطی وسایل منزل و فرصت های پیش فروش خودرو و مانند اینها جدی ترین رقبای نمایندگان بیمه هستند.

دید سنتی را نسبت به رقبا کنار بگذاریم

اما حضور رقبای شما در فضای مجازی برای شما نعمت است. فرمول طلایی موفقیت در دیجیتال مارکتینگ بیمه این است که به رقبا و فعالیتهایشان توجه ویژه نشان بدهید تا از موفقیت و شکست آنها یاد بگیرید.

در دیجیتال مارکتینگ بیمه نیاز نیست رقبای خود را شکست بدهید، زیرا آنها حریف شما نیستند. آنها آموزگاران شما هستند که با فعالیتهایشان به شما آموزش می دهند.

تیم درارتباطیم هم دقیقا از همین فرمول طلایی استفاده کرد و در عرض شش ماه به سرعت خود را در تمام بازار هدف خود ( نمایندگان بیمه ) معرفی کرد. به شکلی که از همه رقبای چندین ساله اش پیشی گرفته است.

ما با رقبایمان ( یعنی مدرسان بیمه و رسانه هایشان ) همواره همکاری کرده ایم، در بسیاری مواقع به آنها کمک رسانده ایم و خلع ها و اشتباهات آنها را پوشش داده ایم.

شما هم از این فرصت بهره بگیرید. اگر با علم دیجیتال مارکتینگ بیمه آشنا شوید، دقیقا می توانید متوجه شوید که کدام تکنیک ها به خوبی نتیجه می دهند و کدام تکنیک ها کارایی ندارند.

هر بازار هدفی که داشته باشید و روی هر محصول بیمه ای که کار می کنید، حتما تعداد مناسبی از رقبایتان را در فضای مجازی خواهید یافت. از کسب و کارهای موفقی که یک وب سایت دارند و یا در اینستاگرام و سایر پلتفرم ها فعالیت دارند می توانید الگوبرداری کنید.

شما می توانید بهتر از آنها عمل کنید

آنچه که مهم تر از قدمت حضور در اینترنت است، رعایت اصول دیجیتال مارکتینگ بیمه و تسلط بر ابزارهای آن است. پس قطعا شما هم می توانید رقبا را کنار بزنید . البته برعکس این مساله هم صدق می کند.

فرض کنید شما هم اقدام به طراحی وب سایت بیمه و تولید محتوا برای آن می نمایید. اما در نتایج جستجوی گوگل حضور نداشته باشید. این یعنی که وب سایت برای شما فایده ای نداشته و انگار هیچ کاری نکرده اید.

حالا مشتری بالقوه شما جذب رقیبتان می شود، چه محصولات خوبی داشته باشد و چه نه، چه وب سایت خوبی داشته باشد و چه نه!

دیجیتال مارکتینگ بیمه اهمیت پیدا می کند

داشتن وب سایت بیمه کافی نیست، زمانی که از روش های دیجیتال مارکتینگ بیمه ، مخاطبین موردنظر را به سمت آن هدایت نکنید.

باز کردن یک صفحه اینستاگرام بی فایده است، زمانی که با مخاطبین چرخه تعامل مثبت را تشکیل ندهید.

زمانی که رقبای شما در صدر نتایج گوگل هستند و مرتبط در اکسپلور مشتریان احتمالیتان دیده می شوند، دقیقا مانند این است که شما هیچ حضوری در فضای مجازی ندارید.

حالا زمان آن رسیده که شما هم دیده شوید و مخاطبان هدف را با اینترنت به سمت خود جذب نمایید.

پیشنهاد تحریریه : چطور با راه اندازی بازاریابی ارجاعی آنلاین تصاعدی مشتری یابی بیمه کنید

چطور در اینترنت دیده شویم؟

بهترین و تنها راه برای اینکه یک نماینده بیمه در فضای مجازی دیده شود، تولید محتوای باکیفیت است، محتوایی که به سوالات و دغدغه های مخاطبین پاسخ می دهد و برای مشکلات آنها راه حل ارایه می کند.

برای شروع لیستی از سوالات مشتریان احتمالی تهیه کنید.

به تجربیات خود رجوع کنید. سوالات و مشکلات مخاطبین شما چه هستند؟

به عنوان مثال اگر فروشنده بیمه بدنه هستید، ببینید سوالات مخاطبین شما درباره خرید بیمه بدنه چیست.

حال می توانید محتوایی با عنوان ” مقایسه بیمه بدنه و کارت طلایی ” و یا ” هزینه پوشش های اضافی بیمه بدنه چقدر است ” تهیه کنید.

هر چه تجربه بیشتری داشته باشید، لیست بلندتری از دغدغه ها تهیه می کنید و به آنها پاسخ جامعی می دهید.

ببینید مشتریان احتمالی قبل از خرید چه سوالاتی را از شما می پرسند؟ سوالاتی را که شما دوست دارید آنها بپرسند را فعلا فراموش کنید. به این ترتیب مشتریان بیشتری را جذب خواهید کرد.

اجازه بدهید مشتریان به سمتتان بیاییند.

دیجیتال مارکتینگ بیمه را به چشم روشی برای فروش یا نهایی کردن نبینید. آن را روشی ببینید که به شما کمک می کند در دسترس بازار هدفتان باشید تا شما را پیدا کنند و به سمتتان بیایند. به این شکل فرصت های بسیاری را پیدا می کنید در فضای مجازی محصولاتتان را به آنها نشان بدهید.

شما در فضای مجازی به مشتریان بسیار بیشتری دسترسی دارید. حتی به وسیله دیجیتال مارکتینگ بیمه شما در بازار محلی خود نفوذ بیشتری را شکل می دهید و بازار خود را مستحکم می کنید.

با بیمه گذاران دوست می شوید.

دوست صمیمی شما، هیچگاه به خاطر کمی نرخ پایین تر، بیمه خود را از پیش شما نمی برد. زیرا از شما خدمات بهتری دریافت می کند.

شما سلیقه و دغدغه هایش را می دانید، از وضعیت زندگی و کار او خبر دارید. پس سریع تر می توانید مشکلاتش را برطرف کنید.

در عصر حاضر هر چه شناخت بهتری نسبت به مخاطب داشته باشید، بیمه گذاران بیشتری با شما دوست می شوند.

شناخت بیشتر از مخاطبان و ایجاد تعامل بهتر باعث می شود پایه های کسب و کارتان قدرتمند تر شود و خیالتان از کسب درآمد بلند مدت راحت باشد.

امروزه بسیاری از کسب و کار ها از دیجیتال مارکتینگ بیمه استفاده می کنند و با برگزاری مسابقات، نظرسنجی ها و دریافت نظر مشتریان، ارتباط قوی تری می سازند و شناخت عمیق تری را شکل می دهند.

کلاه خود را قاضی کنید

اگر هنوز تصمیم قاطع نگرفته اید که در فضای مجازی حضور پیدا کنید و از دیجیتال مارکتینگ بیمه بهره بگیرید، کافی است خودتان دست به کار شوید و حضور کسب و کار های مختلف را مشاهده کنید.

نمایندگان بیمه هوشمند همیشه به فکر یافتن و پیاده سازی روش های به صرفه تری برای بازاریابی هستند.

به شما تضمین می دهم دیجیتال مارکتینگ بیمه گزینه های معقول تری را نسبت به هر آنچه که در گذشته تجربه کرده اید در اختیار شما قرار می دهد.

مرا راهنمایی کنید : می خواهم دیجیتال مارکتینگ بیمه را شروع کنم

طبیعتا شروع هر فعالیت تازه ای دلهره آور است، مخصوصا اگر اطلاعات زیادی درباره اش نداشته باشیم.

در این مواقع انسان ها دو دسته هستند. دسته اول کسانی که تصمیم می گیرند اطلاعات کافی نسبت به قدم های اولیه فعالیت جدید بدست بیاورند و بعد اقدام کنند. دسته دوم کسانی که تصمیم می گیرند کمی پیش بروند و خود قدم های اولیه را تجربه کنند و با شرایط جدید آشنا شوند..

هر دو دسته فوق العاده اند.

زیرا جهان پر از دسته سوم است: کسانی که هیچگاه تصمیم نمی گیرند و اجرا نمی کنند و همیشه همانی می مانند که بوده اند.

پس به شما تبریک می گوییم، چرا که تصمیم دارید شروع کنید و دست به اقدام بزنید. شما که تصمیم دارید وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ بیمه بشوید و قطعا به خاطر این تصمیم به شما آفرین می گوییم.

ما در کنار شما هستیم و برای هر دو دسته پیشنهادی منحصر بفرد داریم

همین حالا اقدام کن: (فقط واتساپ) واتساپ علی لطفی

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

از شما می خواهم در این زمینه

اگر سوال یا دغدغه ای دارید

حتما در آخر این پست دیدگاه خود را ارسال نمایید

 

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

  محمدحسین پاسخ

  باسلام خدمت علی لطفی
  می خواستم راجع به بیمه مارکتینگ اطلاعاتی بدانم ،ممنونم ازشما