درارتباطیم | بازاریابی اینترنتی بیمه و برندسازی شخصی نماینده

برندسازی شخصی نماینده بیمه : کلید موفقیت در فضای مجازی

 برندسازی شخصی نماینده بیمه : کلید موفقیت در فضای مجازی

ابتدا این ویدیوی را از علی لطفی | بنیانگذار درارتباطیم مشاهده بفرمایید:

من از قهرمانان بازاریابی بیمه یاد گرفته ام که برای رسیدن به موفقیت حرفه ای در صنعت بیمه، باید شخصیت خود را بازاریابی کنم و معنی این جمله در دنیای امروز یعنی برندسازی شخصی .

امروزه اینفلوئنسرهای دنیای مجازی به خوبی نشان داده اند که برای زندگی حرفه ای هر کدام از کارآفرینان فرصت های شگفت انگیزی با برندسازی شخصی به وجود می آید.

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

وقتی نوبت به بازاریابی اینترنتی بیمه می رسد، بسیاری از نمایندگان بیمه سوال می پرسند:

چرا برندسازی شخصی از نان شب واجب تر است؟

چرا باید روی برندسازی شخصی سرمایه گذاری کنیم که ارزش آن قابل اندازه گیری نیست؟ چرا نباید یک برند جالب مثل بیمه باش یا بیمه خورشید را ثبت کنیم و بر روی آن تبلیغات بیمه کنیم؟

آخرین تجربه برندسازی شخصی مندرارتباطیم – حقیقت جالبی را به من نشان داد. ما مدتی را برای تولید و ارایه محتوای مفید، جذاب و تاثیرگذار برای نمایندگان بیمه صرف کردیم. اما وقتی به سود آن پی بردم که دیگر نیاز نبود برای فروش محصولات آموزشی یا خدمات بازاریابی درارتباطیم سرمایه گذاری جداگانه ای کنیم. برعکس این مخاطبان درارتباطیم هستند که به ما مراجعه می کنند.

آنچه دیروز کافی بود، امروز دیگر جوابگو نیست.

ما در این عصر نیاز داریم که برندسازی شخصی کنیم، یعنی خودمان را بازاریابی کنیم. زیرا این روزها وقتی رزومه افراد مختلف را ورق می زنید، همه شبیه هم هستند. هر کدام تعداد زیادی مدرک و گواهی نامه از آموشگاه ها و موسسات مختلف دارند.

اما وقتی مخاطبتان شما را در اینترنت جستجو می کند، چه نتیجه ای را مشاهده می کند؟ این روز ها هر مشتری احتمالی و هر کارفرمایی، پیش از آنکه با شما روبرو شود، از طریق اینترنت با شما آشنا شده است.

تمرین : همین حالا نام خود را در گوگل، اینستاگرام، لینکدین و دیگر شبکه های اجتماعی که می شناسید جستجو کنید. چه می بینید؟

حالا به جستجوی نام علی لطفی مشغول شوید. حالا چه می بینید؟ تا سال پیش من و شما در صنعت بیمه همکار بودیم. اما امروز چه؟

تفاوت امروز من و شما در همین عبارت است: برندسازی شخصی

سه جادوی برندسازی شخصی برای یک نماینده بیمه

نمایندگان بیمه بسیاری هستند که سالهای سال هر روز بر روی اعتبار شرکتشان و کیفیت بیمه نامه شان شاهنامه سرایی کرده اند اما امروز خسته و دلزده به گوشه ای افتاده اند.

همین مساله با شدت بسیار بیشتری در فضای مجازی در حال رخداد است. به همین دلیل هر برنامه بازاریابی اینترنتی بیمه با برندسازی شخصی نماینده بیمه شروع می شود. مطمئن باشید وقتی شما کسب شهرت کنید، فرصت های تجاری بی شماری به سمتتان سرازیر می شود.

۱. کسب اعتماد

مشتریان احتمالی وقتی بخواهند با شما سر صحبت را باز کنند، چه برای همکاری و چه برای خرید بیمه نامه، ابتدا شما را در فضای مجازی پیدا می کنند. وقتی شما روی برندسازی شخصی کار کرده باشید، به راحتی در دسترس هستید. همین مساله باعث ایجاد اعتماد در میان مخاطبان شما می شود.

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم وب سایت شخصی خودتان را راه اندازی کنید و در صورت امکان آدرس همان آن نام کامل شما باشد. من در زمان راه اندازی این وب سایت نیز، ابتدا یک صفحه کامل را برای معرفی خود و سوابقم در صنعت بیمه اختصاص دادم.

همچنین حضور در شبکه های اجتماعی و انتشار محتوای متناسب نه تنها به ایجاد اعتماد و اقتدار تیم دراتباطیم کمک بسیاری کرد، بلکه مسیری را برای ما هموار کرد که برای نسل قبلی تاثیرگذاران این صنعت یک دهه زمان برده بود. امروز اگر قصد ماندن در ایران را داشتم، در ادامه این مسیر به سادگی تبدیل به رهبر فکری این صنعت می شدم.

توصیه می کنم همین حالا به کمک این کوپن تخفیف ۵۱٪ میکروآموزش “بازاریابی بیمه در پیامرسان ها” را دانلود کنید و برندسازی شخصی خود را بر این اساس آماده کنید:  PAYAM51

۲. برقراری ارتباط قوی تر

وقتی برای بازاریابی از طریق فضای مجازی مصمم شدم که به خوبی حس کردم، مردم نمی توانند با شرکت ها رابطه برقرار کنند، بلکه می خواهند با افرادی در ارتباط باشند که شرکت ها را می گردانند.

برای مشتری من اصلا مهم نبود اسم شرکت بیمه چیست، آنها صرفا مرا می شناختند. زیرا من را مانند خودشان می دانستند و مطمئن بودند که آنها را درک می کنم.

تجربه من نشان داد در کنار معرفی اعتبار شرکت بیمه، هر بیشتر بر روی مهارت ها و قابلیت های خودم مانور بدهم، رابطه حرفه ای بهتری با مشتریانم شکل می دهم.

اما از ابتدای پروژه درارتباطیم پا را یک قدم فراتر گذاشتم و مستقیما شخصیت انسانی خودم را نشان دادم و زمانی که ارزش های شخصی خودم را با مخاطبان در میان گذاشتم، نتایج فوق العاده ای به وجود آمد.

برندسازی شخصی شما را به بازار هدفتان می فروشد. به این ترتیب بازاریابی اینترنتی بیمه برای شما کارآمدتر می شود و ارتباط شما با افراد مناسب بهبود می یابد. به زبان ساده ترکیب بازاریابی اینترنتی با برندسازی شخصی منجر به کسب پول بیشتری برای شما می شود.

۳. افزایش مخاطب

ما هر چه تمرکز بیشتری بر روی برندسازی شخصی می کنیم، افراد مشتاق تر می شوند که محتوای ما را ببینند و به نوعی مطالب ما برایشان جذاب تر می شود. این همان قدرت جادویی است که یک نماینده بیمه نیاز دارد تا بازار بزرگ پیش رو را تصاحب کند.

شاید شما ندانید اما بهرحال برند نام شخصی شما در فضای مجازی حضور دارد و دانسته یا نادانسته در حال فعالیت برای شماست. سوال مهم این است که برند شما به نفع کسب و کارتان عمل می کند یا به ضرر شما؟

 

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

  مینا خدایی پاسخ

  با سلام و درود فراوان دوستان
  من تازه وارد صنعت بیمه شدم و نمایندگی میگیرم آخر این ماه ولی فقط دانش بیمه رو دارم و در مورد بازاریابی حرفه یش یا سخنوری و اینترنتی ووبسایت کردنش رو نمیدونم چیکار کنم و از کجا شروع کنم
  سپاس فراوان

  عادله سلیمیان پاسخ

  عالی بود . تشکر

  عادله سلیمیان پاسخ

  خیلی خوب بود . سلامت و مانا باشید

  امین پاسخ

  سلام .سپاس از شما جناب لطفی عزیز ، از اینکه دانش خودتون رو به اشترام می گذارید.

دسترسی به هزاران
فایل و نکته کاربردی فقط با عضویت
در خبرنامه جدید درارتباطیم
عضویت در خبرنامه ایمیلی ما چه مزیت هایی دارد؟
• دسترسی به جدیدترین نکات
• دسترسی به تمامی دوره های رایگان
• اطلاع از آخرین تخفیف های سایت
ما اسپمر نیستیم و ایمیل های اسپم برایتان ارسال نمی کنیم.
بله ، عضو خبرنامه میشم!