درارتباطیم | بازاریابی اینترنتی بیمه و برندسازی شخصی نماینده

فروش بیمه به پزشکان : ورود به میدان مین + تجربیات و نمونه ها

فروش بیمه به پزشکان ورود به میدان مین
تصمیم به فروش بیمه مسئولیت پزشکان  و فروش بیمه عمر به پزشکان چرا ورود به میدان مین است؟ علاقمندان فروش بیمه به پزشکان ابتدا حتما این ویدیو را تماشا نمایید:
 

آیا به فکر فروش بیمه به پزشکان و جذب بیمه گذار از میان آنان هستید؟ احتمالا تا اینجا در این صنعت به مهارت های فروش بیمه تسلط پیدا کرده اید. حالا به دنبال یک بازار هدف با کیفیت هستید و یکی از انتخاب های شما پزشکان هستند.

همواره فروش بیمه به پزشکان به میدان مین تشبیه شده است که برای تک تک قدم های خود نیازمند راهنمایی دارید که پیش از این تمام مسیر را طی کرده باشد. به همین دلیل مقاله ای را تهیه کردیم که به کمک آن می توانید به این بازار طمع برانگیز و پر سود ورود کنید.

اگر به طور جدی قصد دارید که وارد جامعه پزشکان شوید از شما می خواهیم تا انتهای این پست با ما قدم به قدم همراهی کنید. زیرا برای فروش بیمه به پزشکان همه بخش های این مقاله مهم و ضروری هستند! چه در فکر فروش بیمه عمر به پزشکان هستید و چه بیمه های مسئولیت و …

برای تهیه این پست بسیاری از منابع خارجی و داخلی بررسی شده اند. با بسیاری از متخصصین مشورت شده است هم از صنایع تجهیزات پزشکی، هم از کسب و کارهای همایش های پزشکی و هم حرفه ای های فروش بیمه عمر به پزشکان .

سپس تجربیات خود را نیز به آن افزوده ایم تا بتوانیم راهکارهایی ساده، کاربردی و برای اولین بار در صنعت بیمه برای فروش بیمه به پزشکان ارایه دهیم.

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

فروش بیمه به پزشکان فروش بیمه عمر به پزشکان

ورود به بازار فروش بیمه به پزشکان

یکی از اصلی ترین مراجع در بحث پزشکان ، آقای استوارت گاندولف است که آموزه های ایشان برای فروش بیمه به پزشکان نیز بسیار کاربرد دارد. آقای گاندولف در کتاب ” نحوه ساختن سیستمی نتیجه بخش برای مشتری یابی و فروش“ گفته است:

فروش بیمه به پزشکان فروش بیمه عمر به پزشکان

(( هر بار که با اشخاصی روبرو می شوم که برای چالش فروش به پزشکان دچار دلهره شده اند ، دلم برایشان می سوزد:

” من هم احساس شما را درک می کنم”

اجازه دهید توضیح بدهم:

درطول بیست سال گذشته ، من و همکارانم توانسته ایم به ده ها هزار نفر از پزشکان محصولات و هم چنین خدمات مختلف مانند عضویت در خبرنامه، ثبت نام در کارگاه، مشاوره و خدمات آژانس تبلیغاتی را بفروشیم.

ما از ده ها شرکت بزرگ بازاریابی سبقت گرفته ایم، نه به این دلیل که ما باهوش تر هستیم، بلکه به این دلیل که تمرکز ما بطور پایدار بر روی خلق و اجرای مدل های فروش و بازاریابی درست بوده است.))

شواهد نشان می دهد که فروش بیمه به پزشکان هم می تواند جالب و آسان باشد؛ اما به شرطی که بتوانید بر موانعی که سایرین را از بین می برد غلبه کنید. زیرا شما در بحث همه بیمه نامه ها و نه فقط در فروش بیمه عمر به پزشکان ، به موانع متفاوتی از سایرین برمی خورید که مانع از پیشروی اکثر افراد می شوند، اما اگر راه حل را بدانید غلبه بر این موانع بسیار ساده خواهد بود.

البته در نظر داشته باشید ، مشتری یابی از میان پزشکان معمولا سودده نیست، مخصوصا زمانی که شما صرفا دست به دامن روش های سنتی باشید.

*نکته برای فروش بیمه عمر به پزشکان:  تجربیات نمایندگان حرفه ای این بوده است که برای فروش بیمه عمر به پزشکان از یک محصول کانال (مانند فروش یمه مسئولیت پزشکان ) بهره بگیرید. پیشنهاد می کنیم حتما مقاله ” بهترین روش فروش بیمه عمر  ” را حتما مطالعه بفرمایید.

چرا بخش بندی بازار پزشکان ضروری است؟ ( حتی فروش بیمه عمر به پزشکان )

پزشکان جامعه ثروتمندی هستند و بازه درآمدی شان مطابق با تخصصشان است. روی رشته های مختلف آنها تحقیق کنید تا ببینید کدامتخصص ها بیشترین ارتباط را با هدف شما در فروش بیمه به پزشکان دارند.

مثلا تخصص های پزشکی را می توانید بر اساس میانگین درآمدشان دسته بندی نمایید. به عنوان مثال بر اساس آمار،  بیشترین درآمدها را در میان جامعه پزشکان ارتوپدیست ها ، کاردیولوژیست ها و اورولوژیست ها دارند. البته این بخش بندی دلایل دیگری نیز دارد.

شاید برای شما جالب باشد: فروش بیمه به شرکت ها به روش افراد بدون پارتی

فروش بیمه به پزشکان فروش بیمه عمر به پزشکان

متخصصان متفاوت، نیازهای متفاوت 

دلیل دیگر اینکه نیاز است آن ها را بر اساس تخصص شان بخش بندی کنید این است که:

متخصصان مختلف اغلب نیازهای متفاوتی دارند.

“برخی از متخصصان، بیشتر علاقه دارند که از بیمه خلاص شوند ؛ زیرا آن را هزینه اضافی می بینند. برخی دیگر برای اداره کردن قوانین نظارتی و هزینه های دولتی به دنبال راه حل هستند.”

دانستن تمایلات مربوط به متخصصان به شما این امکان را می دهد برای ورود به آن بازار و تاثیرگذاری روی آنها مدعی باشید. مخصوصا برای فروش بیمه مسئولیت به پزشکان که بسیار فضا رقابتی است.

مثلا: یکی از اعضای درارتباطیم تعریف می کرد که بر اساس تجربه او در فروش بیمه عمر به پزشکان ، برای بیمه گذاران او پرداخت سالیانه جذاب تر از پرداخت ماهیانه اقساط است.‌

سفارشی کردن پیشنهادات برای فروش بیمه به پزشکان

فروش بیمه به پزشکان فروش بیمه عمر به پزشکان

اگر پیشنهادات خود را در برابر پزشکان بر اساس نیازشان سفارشی سازی کنید و این را به آنان نشان بدهید، قطعا چندین قدم جلو خواهید افتاد.

زیرا تجربه نشان داده است که پزشکان قدردان مشاورانی هستند که با وجود اینکه جزو پزشکان نیست اما درک عمیقی از نیازهای خاص آن ها داشته باشند و به طور اختصاصی به ارایه خدمات به آنان بپردازند.

*به عنوان مثال یک ویدیوی اختصاصی برای فروش بیمه عمر به پزشکان در طراحی وب سایت بیمه خودتان در نظر بگیرید. زیرا قطعا تاثیرگذاری خارق العاده ای خواهد داشت و به طور اتوماتیک نتایج شگرفی را به سمث شما می کشاند..

کلید موفقیت: ارایه پیشنهاد خاص

به گفته متخصصین این بازار خاص، به دلایل مختلف روانشناسانه و بر اساس آمار، موفقیت شما در بازار پزشکان به ارایه پیشنهادی خاصی بستگی دارد:

(( به بیان دیگر، تنها راه برای اینکه پزشکان به شما حداقل توجه کنند، حتی اگر پاسخی هم ندهند، این است که پیشنهادی وادارکننده و ارزشمند به آنها بدهید ، طوری که ثابت کنید که چرا باید شما را انتخاب کنند و بعد انگیزه ای به آنها بدهید که همین حالا اقدام کنند. ))

*این تاکتیک را حتما برای فروش بیمه مسئولیت پزشکان و فروش بیمه عمر به پزشکان اجرا کنید، تا به چشم خود نتیجه را ببینید!

فروش بیمه به پزشکان فروش بیمه عمر به پزشکان

پیشنهاد خاص شما می تواند:

انواع تخفیف، مقاله تخصصی، اشتراک خبرنامه، بلیط شرکت در سمینار، اشتراک در خبرنامه یا هر چیزی که پزشکان و کارمندان آنها می توانند شخصا از آن استفاده کنند.

هر مقداری که نیاز است زمان بگذارید تا یک پیشنهاد قدرتمند و ردنشدنی بسازید. زیرا قطعا موفقیت در این بازار بستگی به پیشنهاد شما دارد. مخصوصا اگر -به هر دلیلی- قصد دارید: به جای محصول کانال با فروش بیمه عمر به پزشکان شروع کنید!

شما به یک شروع منحصر بفرد نیاز دارید

(( ایجاد یک شروع منحصر بفرد برای جلسه فروش از دروس ابتدایی این حرفه است. جالب اینجاست شرکت های بسیار محدودی آن را رعایت می کنند.

به عنوان مثال برای یک نرم افزار پزشکی، هنوز هم وقتی به صدها رقیبی نگاه می کنم که در این بازار مبارزه می کنند، می بینم که اکثر آنها کاملا مشابه هم هستند ” این بی کاغذ است، سریع ، آسان و… است”

پزشکان شکاک هستند و باور دارند همه چیز را از قبل شنیده اند. اگر شما نتوانید در ۶۰ ثانیه بطور واضح و روشن یک منفعت منحصر بفرد را برسانید و بعد ادعای خود را ثابت کنید کارتان تمام است.)) – استوارت گاندولف

اینجا هم نیز شما به وسیله پیامی منحصر به فرد می توانید بسیار بهتر از سایرین ظاهر شوید. نکته در این است که :

(( همیشه یک راه حل خاص برای یک مشکل خاص پیشنهاد دهید.))

فروش بیمه به پزشکان فروش بیمه عمر به پزشکان

به روز به روز زندگی آن ها ارزش بافزایید

پزشکان افرادی باهوش هستند و علاقه بسیاری به یادگیری دارند؛ و در عین حال کمی هم مغرور هستند. برای آن ها تقریبا غیرممکن است که در جریان مسایل خارج از کار خودشان باشند اما حاضر هم نیستند مستقیم از کسی بپرسند.

بسیار تاثیرگذار است اگر به یکی از هزاران مسائل و موضوعاتی بپردازید که هر روزه با آن ها روبرو هستند و مربوط به بیمارانشان است.

تهیه اطلاعات و آموزش های مفید و مرتبط بهترین راه برای جذب آنهاست و از آن مهم تر باعث اعتبار آفرینی برای شما می شود. چه به دنبال فروش بیمه عمر به پزشکان هستید و چه به فکر شروع یک رابطه تجاری، بعنوان یک اصل  همیشه به یاد بسپارید که پزشکان تمایل دارند با افراد باهوشی ارتباط برقرار کنند که تخصصی عالی و منحصر در زمینه های مرتبط دارند.

نه خیلی دلقک ، نه خیلی خشک

برای پزشکان بسیار مهم است که با چه کسی سر و کار دارند. اعتماد بنفس شما ، پوشش و پرستیژ شما و طرز برخوردتان تاثیر اصلی را در فرآیند تصمیم گیری آنان دارد.

فروش بیمه به پزشکان فروش بیمه عمر به پزشکان

(( بنا به دلایل متعدد بیشتر افراد در مقابل پزشکان در موضع ضعف و ترس قرار می گیرند و بسیار دستپاچه می شوند. با اینکه نباید با پوشش معمولی جلوی پزشکان ظاهر شوید، اما بدانید آنها هم مانند سایر مشتریان شما انسان هستند.)) – استوارت گاندولف

حتما با آن ها عادی ارتباط برقرار کنید و به هیچ عنوان حس ضعف نکنید. حتی بهتر است بنا به شرایط مختلف، در روند کاری خود سرگرم کننده رفتار کنید و شوخ طبعی هم داشته باشید.

یعنی حتی اگر سابقه خوبی در فروش بیمه عمر به پزشکان ندارید، اعتماد بنفس خود را حفظ کنید!

شبکه با حرفه های مکمل

برای تحت تاثیر قرار دادن پزشکان می توانید با متخصصین سایر زمینه هایی همکاری کنید که پزشکان به خدمات آنها نیاز دارند. برقراری ارتباط و همکاری متقابل با سایر نمایندگان بیمه، حسابدارها، متخصصین مالی، وکلای تجاری و مشاورین املاک به احتمال زیاد باعث ارجاع می شود.

این مسئله به شما این اجازه را می دهد که از اطلاعاتی که سایرین به اشتراک می گذارند بهره ببرید و راهی پیدا کنید تا بتوانید به میان پزشکان وارد شوید و اطلاعات مفیدی در مورد نیاز پزشکان بدست آورید. هرچقدر بیشتر بدانید بهتر می توانید برای ملاقات ابتدایی با مشتریان احتمالی جدید ، خود را آماده کنید.

‌مثلا: اگر متمرکز بر روی فروش بیمه عمر به پزشکان هستید، حتما با یک کارگزاری همکاری خود را شروع کنید تا برای فروش بیمه مسئولیت پزشکان هم شما را راهنمایی کند. یا اگر متمرکز بر روی بیمه اموال هستی، از یک نماینده فروش بیمه عمر به پزشکان مدنظرتان استفاده کنید.

حتما مطالعه کنید:  جذب مشتری ارجاعی بیمه و استراتژی های آن: بهترین روش فروش بیمه

مجلات برای فروش بیمه به پزشکان

یکی هوشمندانه ترین استراتژی ها استفاده از رسانه های خود پزشکان است. این ابزار برای برندسازی شخصی نماینده بیمه در میان جامعه پزشکان و معرفی خدمات بیمه مخصوص آنان بسیار تاثیرگذار است.

امروزه مجلات پزشکی بسیار جامع هستند و فقط مقالات علمی و تخصصی ارایه نمی دهند. در مجلات پزشکی بخش های مختلفی درباره سبک زندگی، مدیریت دفتر، سرمایه گذاری و مسائل مالی انتشار می یابد.

این نشریات همیشه به دنبال زوایای جدید و جالب برای پر کردن صفحات خود هستند و ترجیح می دهند مطالب مختلفشان توسط متخصصین زمینه های مورد نظر نوشته شود. بنابراین چرا درخواست همکاری به آنها نمی دهید؟

نگران نباشید اگر فکر می کنید نویسنده خوبی نیستید. شما حتی می توانید یک فردی را استخدام کنید که بجای شما بنویسد تا بتوانید ایده های خود را به شکل یک روایت متقاعدکننده در آورید. وقتی که شما چند مقاله در دست انتشار داشته باشید، می توانید آنها را به ویراستاران مجلات نشان دهید تا فرآیند را برای انتشار مقالات خود ساده کنید.

با نمایش دادن مقالات خود به پزشکان موقعیت خود را به عنوان رهبر فکری در فضای خدمات بیمه به پزشکان در نظر مخاطب خود تثبیت و محکم کنید. به این ترتیب حتی در فروش بیمه عمر به پزشکان هم مخالفت جدی از سمت آنان نخواهید دید.

فروش بیمه به پزشکان فروش بیمه عمر به پزشکان

آزمایش کانال های مختلف

(( پزشکان معروف هستند به اینکه به سختی می توان به آنها دسترسی پیدا کرد. زیرا همیشه سرشان شلوغ است، از فناوری هایی مانند پیام صوتی و ایمیل عموما استفاده نمی کنند و همیشه پرخاشگرترین منشی های دنیا از آنها محافظت می کنند: 

“هیچکس بدون اجازه من با رئیسم صحبت نمی کند. بسیار ممنونم از شما“. ))

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: استراتژی های بازاریابی تلفنی بیمه | تکنیک های تماس فروش

به همین دلایل معمولا نمایندگان بیمه در این زمینه دچار شکست می شوند. برای موفقیت نیاز دارید که با آزمون و خطای روش های مختلف یک سیستم کارآمد برای بازاریابی خود طراحی کنید و به مرور زمان آن را بهبود بدهید.

در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید که فروش بیمه به پزشکان را به طور مستمر ادامه دهید، نباید فقط به یک یا دو روش برای مشتری یابی بسنده کنید. طوری برنامه ریزی داشته باشید که انواع کانال های بازاریابی را برای سیستم خود آزمایش کنید.

سپس از هر کدام از کانال ها که نتیجه ای به دست آوردید، نیاز است هزینه و سود آن را به کمک محاسبه نرخ بازگشت سرمایه تخمین بزنید تا ببینید آن روش به صرفه است یا خیر.

اولین آزمایش

به طور کلی در قدم اول آزمایش کنید بهتر است با چه بیمه ای شروع کنید. ببینید مخاطبین بهتر است شما را اولین بار در جلسه فروش بیمه عمر به پزشکان ببینند و یا شما را به عنوان متخصص فروش بیمه مسئولیت پزشکان بشناسند؟

پرستیژ و اعتبار مجازی

هر روز و هر روز حتما توصیه های بسیاری از متخصصین مختلف می شنوید درباره اینکه چرا باید یک وب سایت داشته باشید و اینکه چه نفعی برای کسب و کار شما دارد.

واقعیت این است پزشکان بیش از سایرین به ظاهر خود و کسب و کارشان اهمیت می دهند. از گذشته پزشکان بهترین پوشش را به تن می کرده اند و مطبشان بهترین دکورسیون ها را داشته است.

امروزه پزشکان بیش از پیش به قدرت اینترنت و فضای مجازی پی برده اند. به همین دلیل است که هزینه های بسیاری را برای راه اندازی و توسعه وب سایت و شبکه های اجتماعی خود می پردازند.

‍‍ اگر قصد دارید به دنیای پزشکان ورود کنید نیاز است پوشش خود را تا حد مناسبی بالا ببرید.

فروش بیمه به پزشکان فروش بیمه عمر به پزشکان

‌در کنار همه دلایل و منافع  وب سایت ، به خوبی می دانید که وب سایت نماینده بیمه چقدر بر روی پرستیژ کاری شما تاثیر گذار است و می تواند اعتبار بالایی را برای شما به همراه بیاورد.

به عنوان مثال : حتما در وب سایت خود قسمت منحصر به فردی را برای پزشکان ایجاد کنید و در آن نشان دهید که با چه کسانی سر و کار دارید و از پزشکان چه می دانید. ( راهکار ۱۰۰٪ تضمینی )

به جرات می توان گفت امروزه وب سایت نماینده بیمه از ملزومات اصلی ورود به این بازار و فروش بیمه به پزشکان است.

همین حالا برای آشنایی با طرح وب سایت بازار هدف پزشکان مطالعه فرمایید: طراحی وب سایت بیمه با تیم درارتباطیم

سخن آخر ( حتی برای فروش بیمه عمر به پزشکان )

واقعیت این است که عملی کردن توصیه های ذکر شده قطعا نیاز به صرف زمان، تلاش، استقامت و پایداری زیادی دارد. اما نمایندگان بیمه ای که مایل به طی کردن این مسیر هستند بطور اساسی می توانند شانس برنده شدن را افزایش دهند.

جلسه فروش بیمه

استفاده از تاکتیک های ده گانه یک جلسه فروش بیمه باعث می شود اعتبار کاری شما در نزد مخاطبین بسیار افزایش یابد.

اعتبار کاری شما به میزان مهارت ها و اطلاعات شما بستگی دارد. پس از این کتاب ارزشمند برای ساختن یک نمایندگی پولساز از آن بهره ببرید:

دانلود رایگان کتاب | کلیک کنید:

 ” ۱۰ تاکتیک مذاکره موفق برای برگزاری جلسه فروش بیمه تاثیرگذار ”

این پست را به مرور زمان گسترش خواهیم داد و در آینده ترفندها و ابزارهای بیشتری را برای کمک بیشتر به شما ارایه می کنیم هم برای فروش بیمه مسئولیت پزشکان و هم فروش بیمه عمر به پزشکان ، تا جایی که این پست به ” راهنمای جامع بازاریابی و فروش بیمه به پزشکان ” تبدیل شود.

 

 

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

از شما می خواهم اگر تجربه ای در این زمینه دارید

اگر سوال یا دغدغه ای دارید

حتما در آخر این پست دیدگاه خود را ارسال نمایید

 

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

  نیکنام پاسخ

  درود بر استاد لطفی
  با تشکر از زحمات و راهنمائی شما در راستای فرهنگ سازی بیمه و چگونگی فروش بیمه به اقشار مختلف جامعه

  جمیله نویدی یادگار پاسخ

  سلام
  تشکر میکنم از کسانی که تو تهیه این مقاله زحمت کشیدن
  فقط یک نکته مطالب مقداری سنگین هستش اگر کمک کنید و باذکر مثالی مقاله رو از سنگینی دربیارید ممنون میشم
  مرسی از کسانی که بی دریغ تجربیات ارزشمندشون رو در اختیار بقیه قرار میدین
  مانا باشید

  میلاد پاسخ

  سلام خدمت استاد لطفی گرامی ممنون از مقاله های خوبتون خیلی به درد بخور بود

دسترسی به هزاران
فایل و نکته کاربردی فقط با عضویت
در خبرنامه جدید درارتباطیم
عضویت در خبرنامه ایمیلی ما چه مزیت هایی دارد؟
• دسترسی به جدیدترین نکات
• دسترسی به تمامی دوره های رایگان
• اطلاع از آخرین تخفیف های سایت
ما اسپمر نیستیم و ایمیل های اسپم برایتان ارسال نمی کنیم.
بله ، عضو خبرنامه میشم!