درارتباطیم | بازاریابی اینترنتی بیمه و برندسازی شخصی نماینده

فروش و بازاریابی بیمه در عصر جدید بیمه گری

فروش و بازاریابی بیمه در عصر جدید بیمه گری

دیگر برای همگان روشن است که برای فروش و بازاریابی بیمه ”در این دوران پر هیاهو تنها یک چیز مشخص است، دیگر آموزش های قدیمی و روش های سنتی راهگشا نیست.“ به همین دلیل علی لطفی و مهندس فرهاد مبینی به عنوان نسل جدید نخبگان صنعت بیمه، در روز جمعه ۲۰ مهرماه ۹۷، کارگاهی را با عنوان “عصر جدید بیمه گری” برگزار کردند و طی آن به آموزش جدیدترین راهبردهای فروش و بازاریابی بیمه پرداختند. در مقاله ای جداگانه، گزارشی از کارگاه عصر جدید بیمه گری ارایه خواهیم داد.

در پایان کارگاه متوجه شدیم که بسیاری از سوالات فرهیختگان شرکت کننده در رابطه با فروش و بازاریابی بیمه باقی مانده است و به دلیل کمبود وقت قادر به پاسخگویی به تمام آنان نخواهیم بود. به همین دلیل پیشنهاد شد که شرکت کنندگان سوالات خود را بر روی کاغذ نوشته و به دست جناب لطفی برسانند. حال قصد داریم به شکلی از طریقی پاسخ آنها را ارایه دهیم که هم برای شرکت کنندگان و هم دیگر عزیزانی که نتوانستند در کارگاه شرکت نمایند مفید واقع شود. پس از تمام فعالان صنعت بیمه دعوت می نماییم این مطلب را مطالعه فرمایید، مخصوصا کسانی که علاقمند به مباحث فروش و بازاریابی بیمه از طریق تماس تلفنی و فضای مجازی و اینستاگرام هستند. سوالاتی که در این پاسخ پاسخ داده شده درباره موضوعات زیر هستند:

 • اصلاح کاربردی پیج اینستاگرام برای فروش و بازاریابی بیمه
 • روش فروش و بازاریابی بیمه عمر در شرایط فعلی اقتصادی
 • زمان مناسب برای جمع کردن نیروی فروش و بازاریابی بیمه
 • کاربرد جدا بودن پیج شخصی و کاری
 • جایگاه فروش و بازاریابی آنلاین بیمه سایتهایی مانند بیمه بازار در این صنعت
 • اطلاع از بیمه داشتن یا نداشتن طرف مقابل در بازاریابی تلفنی بیمه
 • پیگیری مشتری برای فروش بیمه به نحوی که آزاردهنده نباشد
 • ارتباط سازی و ورود به جلسه مذاکره فروش بیمه
 • ضرورت استفاده از هشتگ و کاربرد آن در فروش و بازاریابی بیمه در اینستاگرام
 • برقراری ارتباط برای اولین بار در اینستاگرام
 • پیج پرایوت اینستاگرام

فروش و بازاریابی بیمه: علی لطفی (مدرس بازاریابی اینترنتی بیمه) – قسمت اول

گوش دادن به نسخه صوتی:

سلام، روزتان بخیر. بسیار خوشحال‌ام که می توانم با شما ارتباط برقرار کنم. از دفتر جدید وب سایت #درارتباطیم خدمت‌تان هستم. از آخر کارگاه عصر جدید بیمه گری یک تعداد سوال روی کاغذ نوشتید و به دست من رساندید که احتمالا سوال بسیاری از شرکت کنندگان است. بابت همین سعی کردیم اینها را از طریق این پست پاسخ بدهیم و ارایه کنیم. چندین سوال را در زمینه های مختلف فروش و بازاریابی بیمه آماده کردم که تا هر کجا که بتوانیم جوابشان را برای شما می فرستیم.

اصلاح کاربردی پیج اینستاگرام برای فروش و بازاریابی بیمه

سوال اول: اگر فردی پیج اینستاگرام داشته باشد اما با توصیه های امروز شما (در کارگاه عصر جدید بیمه گری) متوجه شده باشد که روش درستی نداشته است و البته بین بیمه گذاران و فالوورهایش هم پیج اش تا حدی معروف شده باشد، حالا چطور باید آن را برای فروش و بازاریابی بیمه در اینستاگرام اصلاح بکند؟

بابت پاسخ به این سوال باید یک خبر خوب به شما بدهم. این که همه پست ها و همه فعالیت ها در شبکه های اجتماعی تاریخ انقضای بسیار سریعی دارند و آدما بسیار سریع فراموش میکنند که تا قبل از آن شما از پیج خود چه استفاده ای می کردید. قبلتر اینطور نبود. اگر شما یک کتاب می نوشتید، ده سال بعد یه کتاب دیگری نیز می نوشتید و با قبلی اندکی متناقض بود، بسیار بد می شد. چون دو کتاب در دسترس همه بود و همه میتوانستند آن دو را با هم مقایسه ش کنند. اما در شبکه های اجتماعی اینطور نیست. یعنی در بدترین حالت اگه حرکتی کرده باشید و از فردا روز کلا روندتان را تغییر بدهید آنقدرها اتفاق خاصی نمی افتد.

در نتیجه اگر شما تا قبل از این یک سری کارهایی را انجام می دادید، می توانید از فردا شروع بکنید به انجام کارهایی اصولی تر، بهتر و نتیجه بخش تری در زمینه فروش و بازاریابی بیمه. چون صرفا هدف این نیست که ما تو اینستاگرام باشیم هدف اینه که بتونیم ار طریق اینستاگرام فروش و بازاریابی بیمه انجام بدیم و تلاش هامون ختم بشه به درامدزایی و افزایش کارمزدها. واسه همین اصلا نگران نباشین ببینین کار درست چیه و آن چیزایی که تو کارگاه گفتیم رو سعی بکنید از امروز پیاده سازی کنید.

تنها توصیه مهمی که می خواهم به شما کنم این است که اگر قبل از این، بسیار پخش و پلا (نامنظم) کار می کردید، نمی دانستید بازار هدفتان چیست و نمی دانستید باید برای فروش و بازاریابی بیمه در اینستاگرام چه کار بکنید، بهتر است این دفعه از ابتدا تصمیم بگیرید که می خواهید در اینستاگرام چه کنید. اول از همه، بازار هدفی قطعی و مطمئن را انتخاب کنید. محصول اصلی‌تان ، محصول پایه ای خود را انتخاب کنید. اینکه قرار است بر روی چه سبدی کار فروش و بازاریابی بیمه کنید و از طریق آن در اینستاگرام فعالیت داشته باشید را مشخص کنید.

اگه قرار است بیمه کارگاهی انجام دهید، شما می دانید فرق می کند، بیمه اتش سوزی فرق می کند. بیمه عمر یک محصول نیست، چون پوشش های مختلفی ارایه دارد، منافع مختلفی دارد و آدم های مختلف ممکن است با توجه به نیازهایشان بیمه عمر را بخرند، ولی بدنبال خدمت منحصر بفرد خودشان. مثلا آن مرد ۵۰ ساله ای که بیمه عمر را می خرد تا اگر فوت شد بتوانند با غرامت فوت بیمه اش، هزینه های کفن و دفن‌اش را بدهند، همان بیمه نامه ای را خریده است که سرپرست خونواده ای که می گوید اگر روزی در تصادفات جاده ای ناگهانی فوت شدم خانواده‌ام بی سرپرست نشوند و نگران نشوند. و همان بیمه عمر را برای یک بچه میخرند که خرد خرد برای آینده اش پس انداز  بکنند. همه اینها بیمه عمر هستند ولی انگار محصولات متفاوتی هستند.

شما باید ببینید که کدام یک از این محصولات را قصد دارید کار کنید. بیمه مسوولیت بیمه مسوولیت نیست، یعنی بیمه مسوولیت یک کارگاه ساختمانی با بیمه مسوولیت یک کاروارش بسیار فرق میکند. حالا مشتریان شما چه کسایی هستند؟ وقتی این ها را درست و حسابی بررسی بکنید و بعد به کار فروش و بازاریابی بیمه در اینستاگرام را شروع کنید هیچ وقت پشیمان نخواهید شد. زیرا دقیقا می دانید به مشتریان تان چه چیزی را باید ارایه بدهید.

آخرین چیزی که بنظر من برای اینکه برنامه بازاریابی و فروش بیمه در اینستاگرام شما درست انجام شود این است که تکلیفتان را با خود مشخص کنید. یعنی اینکه (این را در کارگاه هم گفتم) با کمک اینستاگرام می خواهید مشتری یابیجدید انجام بدید؟ می خواهید مشتریان قبلی را وفادارتر کنید تا از آنها ارجاعی بگیرید؟ دنبال این هستید به کسایی که بیمه عمر خریده اند را اطلاعات بیشتری بدهید؟ یا نه، دنبال این هستید با کسانیرا که می شناسیند با کمک اینستاگرام بتوانید  قرار ملاقات بگذارید؟ یا اصن دنبال این هستید که به کمک اینستاگرام کسانی را که قبلا مشاوره کرده اید بتوانید پیگیری بکنید تا به خرید نزدیک تر شوند؟

همه این کارها را می شود با اینستاگرام انجام داد، ولی نه باهم. شما یکی از اینها را با یک پیج می توانید پیش ببرید. برای همین باید تصمیم بگیرید در برنامه فروش و بازاریابی بیمه شما کدوم یک برای شما اولویت است؟ کدام را نیاز دارید انجام بدهید؟ سپس تصمیم بگیرید که آن حرکت را بزنید.

مثلا من تصمیم می گیرم از طریق اینستاگرام می خواهم مشتری های بیمه آتش سوزی جذب کن. کسایی که مرا نمیشناسند، در فلان شهر جذب شوند و از این طریق بتوانم کاری کنم که ثبت سفارش های بیمه آتش سوزی بزنم. به این ترتیب بعد از این تصمیم همه کارهای پیج ام در اینستاگرام مختص این هدف خواهد بود. در مبحث فروش و بازاریابی بیمه، اینکه من همه چیز را به همه کس و همه جا بخواهم بفروشم، حداقل در اینستاگرام امکان پذیر نیست پس اگر این نکات را در نظر بگیرید، خود بخود در مسیر اصلاح هستید.

فروش و بازاریابی بیمه: فرهاد مبینی (مدرس و مربی فروش بیمه) قسمت اول

نسخه صوتی:

سلام دوستان، امیدوارم حالتان حسابی خوب باشد. یک سری از سوالات شما عزیزان در ”کارگاه عصر جدید بیمه گری“ باقی ماند، به دلیل اینکه وقت نکردیم، نتانستیم به آنها جواب بدهیم. امروز قرار است از طریق این ویدیو من یک سری سوالاتی را که باقی مانده بود را پاسخ بدهم.

روش فروش و بازاریابی بیمه عمر در شرایط فعلی اقتصادی

خب یک سری از دوستان پرسیده بودند که فروش و بازاریابی بیمه عمر در شرایط فعلی اقتصادی باید به چه شکل باشد؟

امروز اگر می خواهید در فروش و بازاریابی بیمه عمر موفق باشید باید روی بحث پوشش های بیمه ای مانور بدهید و بحث سرمایه گذاری و پس اندازش را فراموش کنید، زیرا خودمان می بینیم با شرایط اقتصادی امروز بحث سرمایه گذاری و پس انداز و بازنشستگی بیمه عمر برای مشتریان جذاب نیست و پاسخگوی نیازهای آنها نمی تواند باشد.

بخاطر همین ما اگر برویم روی خود بیمه عمر و پوشش های آن مانور بدهیم که بسیار پوشش های خوب و قدرتمندی هست می تواند کمک بیشتری به مشتریانمان کند و نیازهای آنها را مرتفع کند. چون امروز اگر هر کدام از پوشش هایی که بیمه عمر دارد، برای مشتریانمان اتفاق بیفتد، با شرایطی که امروز ما دچارش هستیم، بسیار بسیرا جبران کردن آن سخت یا برای بعضی افراد غیر ممکن است. پس اگه ما برویم سمت پوشش های خود بیمه عمر، در این قضیه بیشتر موفق می شویم.

زمان مناسب برای جمع کردن نیروی فروش و بازاریابی بیمه

یکی از دوستان پرسیده‌اند که برای فروش و بازاریابی بیمه چطور نیرو جمع کنیم؟ شرایط جذب نیرو بسیار سخت شده است.

امروز افراد و کارجویان دنبال اشخاصی میگردند که واقعا در بیزینس و کسب و کارشان موفق شده باشند و نشانه های موفقیت را باید درون شما ببینند. وگرنه جذب کار شما نمیشوند. و یک مثالی که من در خصوص جذب نیرو دارم این است که ما وقتی می توانیم یک نیرو یا یک تیم برای فروش و بازاریابی بیمه جمع کنیم که شرایط اولیه جذب نیرو و افراد را داشته باشیم.

دقیقا مانند این که من بخواهم یک فرزند را از بهزیستی به فرزندی بگیرم. زمانی بهزیستی قبول میکند که من یک خانه داشته باشم، وضع مالی‌ام خوب باشد، کار داشته باشم و بتوانم از پس مخارج‌اش بربیایم و بتوانم او را تربیت بکنم.

دقیقا در بحث تیم سازی هم برای فروش و بازاریابی بیمه به همین صورت است. ما باید فضای دفتری مناسب داشته باشیم، خوراک اولیه نماینگان بیمه را باید بتوانیم ارایه بدیم، قدرت مدیریت افراد را داشته باشیم و بتوانیم آنها را حمایت کنیم و راه را به آنها نشان بدهیم. اگر این ویژگی ها را داشته باشیم مطمئن باشید افراد باهوش هستند و می آیند و با ما کار میکنند. اگر امروز افراد جذب کار فروش و بازاریابی بیمه شما نمی شوند، مطمئن باشید یه جای کار شما یک سری نواقصی دارد.

فروش و بازاریابی بیمه: علی لطفی (مدرس بازاریابی اینترنتی بیمه) – قسمت دوم

نسخه صوتی

کاربرد جدا بودن پیج شخصی و کاری

سوال بعدی گفته شده که پیج شخصی مان می تواند با پیج کاری مان برای فروش و بازایابی بیمه یکی باشد؟

بله می شود پیج شخصی شما با پیج کاری تان یکی باشد. یعنی اینکه اگر شما وقت آنچنانی ندارید ولی می خواهید برای برنامه فروش و بازاریابی بیمه خود اینستاگرام را در نظر بگیرید، می توانید پیج کاری تان و پیج شخصی تان یکسان باشد. اما اگر فرصت این را دارید، می توانید یک پیج کوچک برای خودتان و دوستانتان داشته باشید اما یک پیچ دیگر مخصوص کار و فعالیت تان برای فروش و بازاریابی بیمه ایجاد کنید. البته وقتی می گویم پیچ کاری، معنی اش این نیست که به اسم شرکت بیمه و لوگوی شرکت تان کار بکنید. آن چیزهایی را که راجع به پرسنال برندینگ آخر کارگاه گفتم باید در نظر بگیرید، مخصوصا در پیج کاری خود. و از این طریق است که می توانید اعتماد سازی کنیدم آدم ها به شما اعتماد می کنند ولی به اسم شرکت همچین چیزی امکان پذیر نیست.

جایگاه فروش و بازاریابی بیمه آنلاین سایتهایی مانند بیمه بازار در این صنعت

سوال سومی که از من پرسیده اید را می خواهم اینجا در موردش صحبت کنیم و احتمالا دغدغه بسیاری هم هست. اینکه جایگاه فروش و بازاریابی بیمه آنلاین مانند سایت های بیمه بازار بیمیتو و غیره در آینده چیست؟ آیا اضافه کردن این طرح ها در صنعت بیمه پاسخگو خواهند بود؟

شاید بسیاری به شما بگویند در آینده این ها نخواند بود. ولی این یک چرت محض است. زیرا به عنوان یکی از این شرکت ها هر ماه چیزی در حدود ۵ میلیارد تومان هزینه می کند، بهترین متخصص های مارکتینگ را آورده اند، بهترین متخصصین را آورده اند و در بقیه زمینه ها هم به همین ترتیب. هر کدام تیم خوبی را دارند، همکاری با دولت شروع کرده اند، در بحث بیمه سلامت، بیمه تامین اجتماعی و بسیاری بازارهای دیگری را برای گسترش دارند. پس اینکه قرار است اینها محو شوند، نابود شوند، همچین چیزی نیست.

اما مساله مهمی که من و شما نمایندگان بیمه باید بدانیم این است که بازار هدف اینها و طرز کارشان کاملا متفاوت است با بازار هدفی که ما داشتیم و خواهیم داشت. آنها روی یک سری بیمه نامه هایی کار میکنند که اصلا خود ما هم متوجه شده بودیم که رفتن به سمتشان برای ما (نمایندگان بیمه) ضرر است. ”ثالث کار کردن“ حتی قبل اینکه این سایت ها بیایند برای یک نمایندگی بیمه ضرر بود وقتی میتوانست در زمینه فروش و بازاریابی بیمه های تخصصی کار کند. به این ترتیب آنها در بازارهایی کار میکنند که اصلا از ابتدا مناسب نماینده بیمه نبوده است.

اگر بخواهم یک قدم عقب تر بروم (این را در کارگاه نیز گفتم) اول در بحث خودرو سازی، مثلا یه سری شرکت هایی بودند مثل بنز و بی ام و. چندسال پیش یک سری شرکت هایی آمدند مثل کیا و تویوتا. جفت اینها در حال فعالیت هستند، چرا؟ زیرا بنز و بی ام و یک بازاری را داشتند و کیا و هیوندا رفتند بازار هدف دیگری را گرفتند. در آینده شرکت هایی که در حال فعالیت بصورت آنلاین هستند و در فضای مجازی هستند گسترش پیدا خواهند کرد اما سیستم های قدیمی هیچ وقت از بین نخواهند وقت.

یکی از مهمترین تفاوتهایی که یک نماینده بیمه با یک سایت آنلاین در زمینه فروش و بازاریابی بیمه دارد این است که مشتری هایی که نیازمند ارتباط رودررو هستند حتما همیشه پیش ما خواهند ماند. مثلا هیچ وقت صاحب یک کارگاه ساختمانی یا مثلا صاحب یک انبار و یا تولیدی، بیمه مسئولیت و بیمه آتش سوزی اش را نمی تواند از یک سایت آنلاین تهیه کند زیرا نیازمند یک کارشناس حرفه ای است،   نیازمند یک نظر کارشناسی شده است و این بازارها آن چیزی است که ما می توانیم در آنها کار کنیم یا اینکه بسیاری از کسایی که دنبال بیمه عمر هستند، همه حالت‌های مختلف‌اش را منظورم است، چه برای خودشان، چه برای خانواده‌شان، چه برای کارکنان‌شان، همیشه نیازمند یک مشاور حرفه ای هستند. هر میزانی که ما بازار هدف خود را مشخص کنیم و روی آن تمرکز بیشتری داشته باشیم  و سختگیرانه نسبت به این برخورد کنیم بازار ما مجزا خواهد بود.

و پرسیده بودین ایا اضافه کردن این طرح ها جوابگو خواهد بود در صنعت بیمه؟

اگه منظور شما این است که آنها بازار خواهند داشت؟ بله خواهند داشت. اگر منظورتان این است با وجود آنها، ما بازار خواهیم داشت؟ بله. اگر منظورتان این است ما هم از آن سایتها بخواهیم بزنیم؟ نه جواب نمیگیرید. اگر منظورتان این است ما می توانیم به همین شکل که قبلا کار کردیم به کار کردن خود ادامه دهیم؟ تو کارگاه کامل باز کردند جناب مبینی که نه! اگر شما همین طور که تا قبل از این کار میکردید بخواهید ادامه بدهید، دیر یا زود نابود می شوید. چه این سایت ها باشند، چه نباشند. زیرا عصر عوض شده، زندگی عوض شده و کسب و کار عوض شده است. امیدوارم که دو سال بعد، ۵ سال بعد، در این صنعت شما را ببینم، به شرط اینکه امروز بخواهید تغییر کنید. در این کارگاه در مورد تمام آن چیز رای که برای تغییر کردن نیاز دارید، صحبت کردیم. چه در بخش اول و چه در آن بخش دومی که جناب مبینی صحبت کردند، کاملا ما در مورد این صحبت می کردیم که چطور می توانیم با تغییرات عصر جدید بیمه گری خودمان را وفق بدهیم.

فروش و بازاریابی بیمه: فرهاد مبینی (مدرس و مربی فروش بیمه) قسمت دوم

نسخه صوتی

اطلاع از بیمه داشتن یا نداشتن طرف مقابل در فروش و بازاریابی تلفنی بیمه

یکی از دوستان پرسیده بود در تماس تلفنی از کجا بفهمیم طرف بیمه عمر دارد یا ندارد؟

ما در بحث فروش و بازاریابی بیمه نباید علم غیب داشته باشیم. می توانیم این سوال ساده را از خود او بپرسیم که آیا شما بیمه دارید یا ندارد؟ و نباید در این قضیه زیاد سخت بگیریم. و باید اینجا بلد باشیم که اگر مشتریمان گفت دارد، به او تبریک بگوییم، بخاطر اینکه اینقدر به فکر بوده و اینقدر آینده نگر بوده از او تشکر کنیم. دوباره مخاطبمان را برای کیفیت دادن به بیمه نامه اش ترغیب کنیم.

پیگیری مشتری برای فروش بیمه به نحوی که آزاردهنده نباشد

روش پیگیری کردن به چه صورت باشد؟ چه شکلی پیگیری کنیم که مشتری هایمان زده نشوند؟

نگاه کنید، در مبحث فروش و بازاریابی بیمه اعتقادی که هست این است که ما باید تا ۵ بار مشتریان را پیگیری کنیم و در پیگیری پنجم است که ما به نتیجه می رسیم. بحث پیگیری موضوع مهمی است که ما نباید پیگیری هایمان تکراری باشد. نباید همیشه با یک دیالوگ، یک روش مشتری هایمان را پیگیری کنیم که آقا چه شد؟ بیمه را می خواهی یا نه؟ اصلا نباید اینطور باشد. ما هر دفعه پیگیری هایمان باید متفاوت از قبل باشد.

یک راهکار کوچکی که من می توانم به شما در این قضیه آموزش بدهم این است که شما برای بحث پیگیری، ببینید که مشتری در مشاوره ای که با او داشته اید چه چیزی برایش جذاب بود  است، همان موضوع را به ایشان یادآوری کنید. بطور مثال بگویید که مثلا اقای ایکس، خاطرم هست که داشتیم با شما گپ می زدیم. بحث امراض خاص برای شما بسیار جذاب بوده است. می خواهم بدانم که علت آن چه بوده است. دوباره یاداوری می کنیم و مشتریمان را به این صورت پیگیری می کنیم.

ارتباط سازی و ورود به جلسه مذاکره فروش بیمه

آخرین سوال این بوده که درباره ارتباط سازی و ورود؟ همه مدیران فروش در مورد ارتباط سازی اولیه می گویند باید از فضای خود آنجا استفاده کنید، نقطه اشتراکی پیدا کنید و به مشتری مان بگوییم. آیا این باعث  نمی شود که همه ما به یک شکل عمل بکنیم و این یک نقطه ضعف باشد؟

برای بحث ارتباط سازی بحثی است که ما باید یاد بگیریم. مهمترین عنصر و مهمترین فرآیند در قسمت فروش در آموزش های بازاریابی و فروش بیمه، بحث ارتباط سازی موثر است که ما یک ارتباط خوب بگیریم و اگر به درستی انجام شود و اعتماد سازی شود مطمئن باشید اتفاقات خوب زیادی برای ما  می افتد. و ۸۰ درصد قضیه را به شکلی جلو می افتیم. پس باید ارتباط سازی بسیار موثری داشته باشیم. حالا یک بحث بسیار طولانی است که من نمی توانم آن را در اینجا تشریح کنم، اما اگر بتوانید در ابتدای امر ارتباط سازی خوبی داشته باشید می توانید بسیار موفق باشید و بحث همشکلی به هیچ عنوان اصلا بوجود نمی آمد. چون هر شخص و هر فردی که شما باهاش ارتباط برقرار می کنید روش ارتباطی خاص خودش را دارد.

فروش و بازاریابی بیمه: علی لطفی (مدرس بازاریابی اینترنتی بیمه) – قسمت سوم

 

 

 

نسخه صوتی:

ضرورت استفاده از هشتگ و کاربرد آن در فروش و بازاریابی بیمه در اینستاگرام

پرسیده بودین چرا باید از هشتگ استفاده کنیم؟

هشتگ همان برچسب خودمان است. شما قدیم در آشپزخانه به جنس های مختلفتان برچسب میزدید تا بتوانید آنها را پیدا کنید که اگر غریبه ای به آشپزخانه شما می آمد، فرد دیگری می آمد، راحت می توانست از آشپزخونه شما، از میز کار شما، استفاده بکند.

برای فروش و بازاریابی بیمه در اینستاگرام حالا ما از هشتگ استفاده می کنیم، یعنی چی؟ یعنی می آییم برچسب های مختلف را به محتواهایمان، به پست هایمان می زنیم که قابل شناسایی بشوند. یعنی چی؟ فرض کنید من مطلبی را راجع به فروش و بازاریابی بیمه در اینستاگرام قرار می دهم. وقتی از هستگ فروش و بازاریابی بیمه در اینستاگرام استفاه می کنم، این را با برچسب هشتگ مشخص کردم. وقتی یک نفر به دنبال مطلب در رابطه با فرو و بازاریابی بیمه در اینستاگرام باشد× می تواند پیج مرا پیدا کند. من میام از یه گل زیبا عکس میگیرم یا میام در رابطه با خواص دارویی فلان گیاه مطلب میذارم وقتی از هشتگ استفاده کنم ادم هایی که دنبال این مطلب هستن میتونن خیلی راحت این مطلبو پیدا بکنن یعنی بطور خلاصه من به این دلیل از هشتگ استفاده میکنم که مطالب منو محتوای منو ادم های بیشتری بتونن ببینن و به ادم های بیشتری بتونم ارایه ش بدم . حتما از هشتگ استفاده بکنید و بصورت اصولی. استفاده از هشتگ استراتژی خاص خودش رو داره و اگه به درستی استفاده نکنید اینستاگرام جریمتون میکنه ولی در مجموع خیلی خیلی موثره.

برقراری ارتباط برای اولین بار در اینستاگرام

این سوال آخری است که می خواهم جواب بدهم. سوال پرسیدین چطور برای اولین بار در اینستاگرام ارتباط برقرار کنیم که جواب ما را بدهند و چی بگوییم بهتر است؟

آنچه که از شما می خواهم، عاجرانه التماس دارم، این است که وارد خصوصی افراد، دایرکت افراد بدون اجازه نشوید. زیرا این کار تجاوز به حریم شخصی افراد بوده  و اگر اینکار توسط یک نماینده بیمه به منظور فروش و بازاریابی بیمه اتفاق بیفتد، برای کل صنعت بیمه بد خواهد شد. بهتر بگویم اگر کسی را نمیشناسید هیچ کاری با او از قبل این نداشته اید، به هیچ وجه به او دایرکت ندهید. چرا؟ زیرا اینکار تجاوز به حریم شخصی افراد بوده و با این کارتان، شما آدمها را دل آزرده می کنید، مخصوصا افرادی که حساس هستند. حال اگر شما بعنوان یک نماینده بیمه این کار را انجام بدهید، مخصوصا در زیمنه فروش و بازاریابی بیمه، برای کل آنهایی که در صنعت بیمه هستند بد می شود.

حال چطور با فردی که نمیشناسید می تونین ارتباط برقرار کنید؟ اگر کار مهمی با او دارید که نیاز است حتما به صورت خصوصی به او بگویید، بهترین کار این است که زیر یکی از پست هاش کامنت بگذارید، بگویید آقای فلانی، خانم فلانی، من کاری با شما داشتم، اگر امکان پذیر است به من دایرکت بزنید. به این ترتیب شما به او اجازه داده اید که به شما دایرکت بزند و در آن شرایط می توانید مساله را با او مطرح کنید. در غیر اینصورت اینکار را به هیچ عنوان انجام ندهید. روش بهتر این اس که پستهای خوبی بگذارید. مطالبی بگذارید که آن افراد جذب بشوند، آنها به شما پیغام بدهند. وقتی آدم ها به شما پیغام بدهند شما این فرصت را دارید که کاری را که در راستای فروش و بازاریابی بیمه می خواهید با ایشان در میان بذارید.

پیج پرایوت اینستاگرام

یه بحثی هم اضافه کنم. بسیاری از دوستان، وقتی در کارگاه گفتم که پیج هایتان را برای اینکه در زمینه فروش و بازاریابی بیمه اعتماد ایجاد کنید، از حالت پرایوت در بیاورید، نمی دانستند این یعنی چه؟ در ستینگ یا  تنظیمات پیج اینستاگرام خود یک گزینه هست که می تواند پیج شما را خصوصی کند یعنی به کسایی که شما اجازه ندادید شما را فالو کنند نشان  ندهد. این امکان را باید بردارید. یعنی پیجتان را به صورت عمومی دربیاورید تا اینکه همه بتوانند استفاده بکنند. کامل در مورد اینکه دلیل آن چی بود و چه کاربردی برای برنامه فروش و بازاریابی بیمه شما دارد درکارگاه عصر جدید بیمه گری صحبت کردیم.

پایان

امیدوارم این سوالات چه به کسانی که خودشان از من پرسیده بودند و چه بقیه کسانی که دارند این ویدیو را نگاه می کنند، بهره لازم را در راستای آموزش فروش و بازاریابی بیمه رسانده باشد. امیدوارم از کارگاه عصر جدید بیمه گری لذت لازم را برده باشید. و به کسایی که داخل کارگاه نبودند و این ویدیو را دیدند، این پست را خواندند توصیه می کنم که حتما ویدیو کارگاه را تهیه بکنند تا از آن بتوانند بهترین استفاده را بکنند. چرا؟ زیرا ما اعتقاد داریم مهمترین چیزی که ذر این شرایط جدید برای فروش و بازاریابی بیمه نیاز دارید همان مطالبی هست که در کارگاه گفته شد، مخصوصا نیمه اول آن.

جذاب باشید و پرپول

#درارتباطیم

همین حالا سوالات خود را در زمینه فروش و بازاریابی بیمه در زیر این پست،

کامنت کنید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید. 

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

دسترسی به هزاران
فایل و نکته کاربردی فقط با عضویت
در خبرنامه جدید درارتباطیم
عضویت در خبرنامه ایمیلی ما چه مزیت هایی دارد؟
• دسترسی به جدیدترین نکات
• دسترسی به تمامی دوره های رایگان
• اطلاع از آخرین تخفیف های سایت
ما اسپمر نیستیم و ایمیل های اسپم برایتان ارسال نمی کنیم.
بله ، عضو خبرنامه میشم!