درارتباطیم | بازاریابی اینترنتی بیمه و برندسازی شخصی نماینده

۹ تاکتیک افزایش تعامل در بازاریابی اینستاگرامی

افزایش تعامل در بازاریابی اینستاگرامی

چرا افزایش تعامل در بازاریابی اینستاگرامی ضروری است و باعث می شود بار خود را ببنید؟

این آموزش برای شما چه منفعتی دارد؟

حتما این ویدیوی علی لطفی | بنیانگذار درارتباطیم را تماشا بفرمایید:

افراد موفق در بازاریابی اینستاگرامی متوجه شده اند که همه موفقیت ها از طریق ایجاد ارتباط قدرتمند با مخاطبین بدست می آید. در نتیجه برای برقراری ارتباط و افزایش تعامل در بازاریابی اینستاگرامی تلاش و انرژی بسیاری را هزینه می کنند.

به صفحات افراد موفق در اینستاگرام توجه بفرمایید:

شیرین ساوهآرین سلیمانیراضیه لطفی
مهشید آبارشیصدف بیوتیعلی حاجی محمدی

آنها با جامعه مخاطبینشان مثل یک باغ رفتار می کنند. باغ خود را هر روز آبیاری می کنند و پرورش می دهند. چندین بار در روز به سراغ باغشان می روند تا از رشد با ثبات آن اطمینان پیدا کنند.

افراد موفق رابطه ای با مخاطبین خود برقرار می کند که دلسوزی خود را به آنان نشان دهند. شما وقتی شخصا یکی از فالوئرهای خود را کمک می کنید، انگیزه بسیاری برای سایر فالوئرها ایجاد می شود که با شما تعامل بیشتری برقرار کنند.

با انجام روش های افزایش تعامل در بازاریابی اینستاگرامی در نهایت صاحب یک ماشین خودتعاملی می شوید که با رضایت و خوشحالی، شما را به دوستان و خاطبین خود ارجاع می دهند و محصولات و خدماتتان را تبلیغ می کنند.

به این ترتیب شما صاحب یک کانال بازاریابی با ثبات، پویا و درآمدزا می شوید، به شرطی که هر روز با جامعه فالوئرهایتان در تعامل باشید.

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

۹ تاکتیک افزایش تعامل در بازاریابی اینستاگرامی

متخصصین بازاریابی اینستاگرامی روشها و استراتژی های مختلفی را برای تاثیرگذاری بیشتر شما و افزایش تعامل در بازاریابی اینستاگرامی معرفی کرده اند. در اینجا ساده ترین روش ها را ارائه داده ایم و در مورد تاکتیک های پیشرفته بعدا بحث خواهیم کرد.

همین امروز مشغول به اجرای این ۹ تاکتیک کاربردی و چشمگیر شوید:

۱. اشتراک گذاری پست های فالوئرها

در میان پست های فالوئرهای شما، گاها پست هایی واقعا جذاب و مفیدی یافت می شود که ارزش اشتراک گذاری دارند. همچنین پست هایی هستند که به محصول و خدمات، برند شما و یا فرهنگ سازمانی شما مرتبط هستند.

برای افزایش تعامل در بازاریابی اینستاگرامی تان از آنها اجازه بگیرید و پست هایشان را به اسم خودشان منتشر کنید. این یکی از بهترین روش هاست تا به مخاطبین وفادارتان نشان بدهید که واقعا هوای آنها را دارید و همین مساله باعث پیشرفت سریع شما می شود.

۲. لایک کردن پست ها.

برای افزایش تعامل در بازاریابی اینستاگرامی ، نیاز است به آنها نشان بدهیم که برای ما اهمیت دارند و اولین قدم آن لایک کردن پست های آنهاست.

وقتی پستهای آنها توسط شما لایک می شوند، متوجه می شوند که شما پستهایشان را می بینید و علاقمند هستید که با آنها ارتباط بیشتری داشته باشید.

لایک کردن پستهای فالوورها توسط شما نشان دهنده این است که شما می خواهید بخشی از جامعه آنها باشید. همچنین شما با لایک کردن توجه آنان به خودتان را جبران می کنید.

به نظر شما مردم چه حسی دارند به کسی که فقط می گیرد و در برابر چیزی را برنمی گرداند؟ بدون لایک کردن پست هایشان شما را پس می زنند!

۳. کامنت گذاشتن و نظر دادن

درست است که این روش تلاش بیشتری را می طلبد، اما به همین وسیله ارتباط شما با مخاطبین چندین برابر بهبود پیدا می کند. به پستهای آنها توجه کنید و در مورد آن نظر بدهید. در نظر داشته باشید کلید این روش صداقت است.

پیشنهاد می کنیم از گذاشتن کامنت های مصنوعی پرهیز کنید.

کامنت هایی مانند : خیلی خوب بود، عالی، آفرین، درود بر شما … تاثیرگذاری واقعی در افزایش تعامل مخاطبین با شما نخواهند داشت و در میان کامنت های دیگر نادیده گرفته می شوند.

نظرتان در مورد پست فالوورهایتان را تشریح کنید تا پیام شما برای آنها شخصی سازی شود. بگویید که:

چرا از پست آنها خوشتان آمده است، کدام قست را بیشتر دوست داشته اید، چه حسی در شما ایجاد کرده اند، کدام قسمت برای شما ابهام ایجاد کرده است، چه برداشتی از موضوع پست آنها دارید و …

به این شکل به آنها نشان می دهید که واقعا همراهی با آنان برای شما مهم است.

۴. استفاده از فراخوان برای عمل ( Call to Action )

مهم ترین سلاح شما برای افزایش تعامل در بازاریابی اینستاگرامی ، استفاده از پیام هایی است که مخاطبان را به یک عمل ساده تشویق کند.

به آنها تاکید کنید که پست شما را لایک کنند، نظرشان را بصورت کامنت بگذارند و آن پست را برای کسانی بفرستند که فکر می کنند با پیام شما موافق هستند.

این قانون را همیشه به یاد بسپارید: ‌تا شما نخواهید آنها انجام نخواهند دارد.

توجه داشته باشید که فراخوان هایی را که استفاده می کنید متناسب با هدف اینستاگرام تان باشند و به جایگاه برند شما ربط داشته باشند.

 • این پیام ها می توانند مفرح باشند: بکوب لایک خوشگله رو!
 • همچنین می توانند جدی باشند: اگر موافقید دو بار ضربه بزنید!

در تصاویر و کپشن ها از فراخوان برای عمل ( Call to Action ) استفاده کنید تا نرخ تعامل خود را با مخاطبین افزایش دهید. به این ترتیب با شما همراه می شوند و به درخواست های جدی تر شما هم پاسخ مثبت می دهند.

به عنوان مثال در پست بعدی خود از این جمله ساده استفاده کنید: کسی را تگ کنید که به شما انگیزه می دهد و الهام بخش شماست. اگر موضوع پست شما به فالورهای مخاطبین شما ربط داشته باشد، به خوبی نتیجه فراخوان خود را خواهید دید.

۵. فالو کردن فالوئرها

چطور می توانید روش های افزایش تعامل در بازاریابی اینستاگرامی را پیاده سازی کنید، اما آنها را فالو نکنید؟

برای اینکه پست های مخاطبین خود را بببینید، نیاز است که آنها را فالو کنید.

در قدم اول به جای پیج های عمومی و تفننی، حدالمقدور کسانی را فالو کنید که شما را فالو می کنند. زیرا به جای اینکه وقت شما در اینستاگرام برای سرگرمی هزینه شود، همان زمان را می توانید برای ساختن یک پایگاه قدرتمند از طرفداران شما سرمایه گذاری کنید.

البته نیازی نیست هر کسی را که شما را فالو کرده است، شما هم او را فالو کنید. افراد موفق را در زمینه کاری خود بررسی کنید تا ببینید آنان چه تعدادی را فالو می کنند و بر این اساس الگوبرداری نمایید.

من به شخصه این سه دسته افراد را در اینستاگرام فالو می کنم:

 • کسانی که محتوای با کیفیت و جذابی تولید می کنند که برای من یا فالوئرهایم مفید است
 • کسانی که من از آنها ایده و الهام می گیرم و برای پیشرفت شخص من مفید هستند
 • کسانی که می خواهم از احوالشان با خبر باشم و نیاز است در جریان زندگی آنها قرار بگیرم

حالا استاندارد خود را در این مورد تعیین کنید که قصد دارید چه کسانی را در اینستاگرام فالو کنید.

۶. پاسخ دادن به پیام های مستقیم (  Direct Messages )

بسیاری در شروع فعالیت در بازاریایی اینستاگرامی آرزو می کنند که دایرکت زیادی دریافت کنند. اما وقتی با پیام های فالوئرها بمباران می شوید، صبورانه پاسخ دادن به تک تک آنها طاقت فرساست.

همواره به یاد بسپارید که مشتریان وفادار شما از میان فالوئرهای اینستاگرامتان ایجاد می شوند. پس تک تک پیام های مستقیم مهم هستند. روزانه زمانی را برای پاسخگویی به آنها در نظر بگیرید.

دقت کنید که پاسخ های شما صرفا جنبه رفع تکلیف نداشته باشند و مخاطب از پاسخهای شما بتواند به نتیجه و راه حل مناسبی برسد.

تمام پیام های مستقیم خود، مخصوصا پیام های request را بررسی کنید که از طرف مخاطبینی هستند که پیش از این مستقیما با شما در ارتباط نبوده اند.

به فالوئرهای خود نشان بدهید که راه ارتباط با شما همیشه باز است. به این ترتیب هم باعث افزایش تعامل در بازاریابی اینستاگرامی خود می شوید، و هم در صورت لزوم شما هم می توانید پیام های کلیدی خود را مستقیما برای همه آنها بفرستید.

۷. نمایش پیام های دریافتی مثبت در استوری

برای تبدیل شدن به یکی از افراد تاثیرگذار در میان مخاطبین خود، پیام های مستقیم آنها را اسکرین شات بگیرید و در استوری به اشتراک بگذارید. اگر می خواهید نام آنها را هم نمایش بدهید حتما از آنها کسب اجازه کنید.

با این حرکت به آنها نشان می دهید که در میان جمع فالوئرهای خود فعال هستید و همین مساله باعث می شود فالوئرهای بیشتری را ترغیب کنید تا به شما دایرکت بزنند.

همچنین اگر پیام مثبت و مفید آنها را در استوری خود منشن کنید، به احتمال فراوان آنها هم استوری شما را بازنشر می کنند. همین مساله باعث می شود شما با فالوورهای آنان هم ارتباط برقرار کنید.

۸. نشان دادن پست جدید در استوری

امروزه بسیاری از کاربران اینستاگرام، استوری را بیشتر از پست ها زیر نظر دارند. یکی از روش هایی که می توانید به افزایش تعامل در بازاریابی اینستاگرامی در پست های خود کمک کنید، اعلام انتشار پست جدید خود در استوری است.

به عنوان مثال می توانید از پروفایل خود اسکرین شات بگیرید و با قلم های استوری، پست آخر خود را معرفی کنید.

یا اینکه می توانید پست خود را در استوری به اشتراک بگذارید. استفاد از کلمه جدید بر روی پست، افراد بسیاری را تشویق می کند که وارد پروفایل شما بشوند.

۹. راه اندازی مسابقه با هدایای کوچک

پیج های موفق با راه اندازی مسابقه و ارایه هدایای مختلف هم با مخاطبین فعال خود تعامل بیشتری برقرار می کنند و هم فالوئرهای جدیدی را به صفحه خود جذب می کنند. شما با راه اندازی مسابقه های کوچک از این روش بهره بگیرید.

برای همه مردم بازی کردن و برنده شدن در مسابقه جذاب است، مخصوصا اگر شانس برنده شدن جایزه ای را داشته باشند.

قرار نیست جوایزی گران قیمتی را هدیه بدهید، شانس دریافت یک چیز مجانی به تنهایی برای ورود افراد به مسابقه انگیزه بخش است.

حتی یک کتاب یا یکی از محصولات و خدماتتان می تواند یک جایزه مناسب باشد.

حتما لازم نیست صفحه شما به چند کا مخاطب برسد تا برگزاری مسابقه را شروع کنید. بهتر است با راه اندازی مسابقه با هدایای کوچک، این روش قدرتمند را تمرین کنید تا در آینده بتوانید آن را در مقیاس بزرگ پیاده سازی کنید.

۱۰. روش های پیشرفته و نتایج استثنایی برای افزایش تعامل در بازاریابی اینستاگرامی

اینستاگرام یک بازار فعال و رو به رشد است. افراد بسیاری هستند که کسب و کار خود را از این طریق متحول کرده اند. حالا نوبت شماست که بدین وسیله نفوذتان را در میان مخاطبین هدف خود افزایش دهید تا به سادگی بازار هدفتان را تصاحب کنید.

با پیاده سازی ۹ روش بالا شما یک پایگاه موثر برای نگهداری از مشتریان خود در فضای مجازی می سازید. کارآفرینان بسیاری در کنار شما از این ابزار به درستی بهره می گیرند.

اگر می خواهید به نتایج استثنایی و منحصربفرد برسید، نیاز است تصمیم بگیرید که روش ها و استراتژی های بروزتر و تاثیرگذارتری را آموزش می بینید و در کنار یک مربی تمرین کنید:

 

هر گونه سوال و دغدغه خود را درباره این مطلب در پایین پست در قسمت دیدگاه ارسال نمایید متخصصین درارتباطیم پاسخ را به سرعت در اختیار شما قرار خواهند داد

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

 

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

  nasry34114 پاسخ

  عالی عالی

  مهدی فتحی پاسخ

  مطالب خیلی عالی هست

  ظفرمختاریان پاسخ

  مطالب بسیار عالیست.

دسترسی به هزاران
فایل و نکته کاربردی فقط با عضویت
در خبرنامه جدید درارتباطیم
عضویت در خبرنامه ایمیلی ما چه مزیت هایی دارد؟
• دسترسی به جدیدترین نکات
• دسترسی به تمامی دوره های رایگان
• اطلاع از آخرین تخفیف های سایت
ما اسپمر نیستیم و ایمیل های اسپم برایتان ارسال نمی کنیم.
بله ، عضو خبرنامه میشم!