چطور بهره وری یادگیری خود را در آموزش آنلاین بیمه افزایش دهیم؟

آموزش آنلاین بیمه

توصیه می کنم پیش از شروع مطالعه این مقاله ساده ، کاربردی و چشم گیر درباره آموزش آنلاین بیمه این ویدیو را حتما تماشا کنید:

امروزه فرصت های بسیار زیادی برای یادگیری نمایندگان بیمه به کمک آموزش آنلاین بیمه ایجاد شده است. اگر نماینده بیمه ای به دنبال رشد و پیشرفت باشد شاید تنها گزینه مناسب بهره گیری درست از فرصت های آموزش آنلاین بیمه است. به عنوان مثال تمام آموزش های اصول ساده بازاریابی اینترنتی بیمه ، دوره های وب سایت درارتباطیم و  اصلی ترین جلسات آموزشی مدرسین برتر فروش بیمه به صورت آنلاین ارایه می شوند.

امروز نیاز داریم بیشتر از قبل با فرصت آموزش آنلاین بیمه آشنا شویم و یاد بگیریم چطور می توانیم از دوره های آموزش آنلاین بیمه بهره برداری بیشتری داشته باشیم. زیرا که حضور در کلاس ها و همایش های حضوری و نحوه یادگیری مطالب در آنها که پیش از این سابقه حضور در آنها را داشته ایم با استفاده از دوره های آموزش آنلاین بیمه تفاوت هایی دارند.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم ابتدا به مزیت های ویژه حضور در دوره های آموزش آنلاین بیمه بپردازیم. سپس راهکارهای ساده و کاربردی را معرفی کنیم که به وسیله آن بهره وری شما و میزان درک و یادگیری تان از مطالب مطرح شده در یک کلاس آموزش آنلاین بیمه به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. پس اگر تجربه موفقیت آمیزی در زمینه شرکت در کلاس های آموزش آنلاین بیمه نداشته اید این مطلب را حتما تا انتها مطالعه بفرمایید.

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله:

 

اصلا چرا آموزش آنلاین بیمه بهتر از آموزش های سنتی است؟

وقتی بحث آموزش آنلاین بیمه پیش می آید بسیاری از نمایندگان بیمه نگران این هستند که دوره یا کارگاه مدنظرشان در حد نمونه های حضوری آن نباشد و فرآیند یادگیری شان برای بازاریابی بیمه ضربه ببیند. اما واقعیت این است که فرصت های آموزش آنلاین بیمه به طور کامل امکانات یک دوره حضوری را در خود دارند: فایل پاورپوینت ارایه، تخته سفید و ماژیک، صدا و تصویر مدرس، ویدیوهای کمک آموزشی مرتبط، امکان نظر سنجی و آزمون آنلاین موارد در دسترس در یک برنامه آموزش آنلاین بیمه است.

بعلاوه اینکه هر زمانی از دوره که سوال یا دغدغه ای در مورد مباحث درس برایتان ایجاد شد می توانید با استفاده از روش های مختلف از مدرس و سایر کارشناسان بپرسید و در اسرع وقت به پاسخ خود برسید. اما مزایای استفاده از آموزش آنلاین بیمه در بازاریابی بیمه بسیار فراتر از همین موارد است.

۱. بهره مندی از امکانات خانه

“در کارگاه عصر جدید بیمه گری که در سالن همایش های دانشگاه الزهرا برگزار کردیم، تنها انتقاد شرکت کنندگان نامناسب بودن دمای سالن بود. زیرا که ریاست دانشگاه سیستم برودتی را پیش از موعد خاموش کرده بود!”

شما قالبا از منزل و با استفاده از موبایل یا کامپیوتر خود در یک دوره آنلاین بیمه شرکت می کنید و می توانید شرایط فیزیکی دلخواه را برای خود ایجاد کنید. استفاده از لباس راحتی ، تنظیم دما و رطوبت هوا و کنترل از تجهیزات سرمایشی و گرمایشی که به آن عادت دارید اولین مزیت استفاده از آموزش آنلاین بیمه است که بر روی یادگیری آسان تر شما تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

۲. استفاده آسان از تجهیزات آموزشی

در گذشته من برای استفاده مناسب از یک کلاس آموزشی همیشه دغدغه نحوه استفاده از لپ تاپ و موبایل خود را داشتم. اینکه چگونه آنها را شارژ کنم و نکند در جلسه شارژ آنها به اتمام برسد. حتما شما نیز این تجربه را دارید. برای شرکت در یک دوره آنلاین بیمه نیاز نیست که لپ تاپ و سایر امکانات خود را به محل کلاس ببریم، زیرا همه آنها در خانه ما آماده هستند و بدون دغدغه از آنها استفاده کنیم.

۳. تمرکز بیشتر و تسلط بالاتر

بسیاری از شرکت کنندگان در کلاس های حضوری گله مند هستند که سر و صداهای محیط باعث بر هم زدن تمرکز آنها می شود. همچنین رفت و آمد شرکت کنندگان دیگر نیز از سایر عوامل دیگر کمبود تسلط در یادگیری کلاس های حضوری است که این مشکلات در آموزش آنلاین بیمه برطرف شده است. شما می توانید در کمال آرامش و حداکثر تمرکز در دوره مورد نظرتان شرکت کنید و از مطالب مطرح شده برای افزایش کارمزد خود استفاده کنید.

۴. صرفه جویی زمانی

در آموزش آنلاین بیمه زمان بسیاری را صرفه جویی می کنید که قطعا از این زمان ها به نحو بهتری می توانید بهره ببرید. زمان حاضر شدن برای خروج از خانه و زمان های رفت و آمد شما به محل آموزش در این فرصت صرفه جویی شده است.

۵. صرفه جویی مالی

منظورم از صرفه جویی مالی در آموزش آنلاین بیمه هزینه های حمل و نقل شما به کلاس نیست. در هر دوره یا همایش حضوری به طور میانگین ۷۰ تا ۹۰ درصد مبلغ پرداختی هر فرد صرف اجاره مکان برگزاری و دستمزد عوامل اجرایی می شود.  اما در آموزش آنلاین بیمه همه این مبالغ نه تنها باعث کاهش هزینه های شرکت کننده می شود، بلکه این صرفه جویی می تواند صرف بالا بردن کیفیت مطالب آموزشی و تکنولوژی های مورد استفاده نیز شود.

۶. پذیرایی شخصی

در یک کارگاه آموزش آنلاین بیمه شما می توانید میان وعده، نهار و پذیرایی تان را باب میل خود تدارک ببینید. مساله مهم تر اینکه این امکان را دارید که بدون اینکه نگران ناراحت شدن مدرس یا پرت شدن حواس سایرین باشید در طول جلسه با چای، قهوه و سایر نوشیدنی ها مدام از خود پذیرایی کنید و از خوراکی ها و تنقلات مختلف استفاده کنید. شاید مساله مهمی به نظر نیاد اما تجربه نشان داده همین مورد روی میزان یادگیری شرکت کنندگان دوره های آموزش آنلاین بیمه تاثیر بسیاری داشته است.

۷. استفاده از وسیله الکترونیکی دلخواه

در گذشته برای حضور در یک دوره آنلاین بیمه نیاز بود از وسیله خاصی استفاده کنید و نرم افزارهای خاص آن را نصب کنید. ممکن بود لپ تاپ شما در محل کار مانده باشد و کلاس را از دست بدهید. اما امروزه تکنولوژی ها به قدری پیشرفت کرده اند که شما از طریق هر موبایل هوشمندی بدون نیاز به نصب هیچ اپلیکیشنی می توانید در شاخه مورد نظرتان آموزش آنلاین بیمه ببینید.

۸. دسترسی آسان به فایل های کمک آموزشی

مدرسین دوره های آموزش آنلاین بیمه فایل های کمک آموزشی خود را در دسترس شرکت کنندگان قرار می دهند تا بهره وری آنان افزایش یابد. اگر به پاورپوینت ارایه مدرس یا PDF جزوه آموزشی نیاز دارید به آسانی می توانید آنها را دانلود کنید.

۹. امکان نگهداری آسان دوره آموزشی و مرور آنها

به نظر من این مورد اصلی ترین مزیت آموزش آنلاین بیمه است که همواره به آموزش ها دسترسی دارید. برای همه شما قطعا پیش آمده که قصد کرده اید که صدای مدرس را در کلاس آموزشی ضبط کنید تا بتوانید دوباره آن را مرور کنید. در بیشتر موارد متوجه می شوید که صدای مناسبی ضبط نشده و عملا غیرقابل استفاه است. صدای نویز هوا، صدای قدم زدن مدرس، صدای برخورد دست و  وسیله به میکروفون، دور بودن دستگاه ضبط صدای شما به مدرس و وقفه های کلاس به دلیل پاسخگویی به سوالات سایر شرکت کنندگان عواملی هستند که معمولا بعد از کلاس کشف می شوند که باعث خراب شدن فایل صوتی شده اند. معمولا برای اینکه فایل بدست آمده قابل استفاده باشد باید ویرایش شوند.

روش سنتی دیگر ضبط ویدیو از روی دسکتاپ مدرس است که آن هم مشکلات خاص خودش را دارد که در اکثر موارد فیلم به درستی ضبط نشده، ضبط ویدیوی قسمت هایی قطع شده است و قسمت زیادی از ویدیوی دوره از  بین می رود. همچنین معمولا مدرسین علاقه ای پخش این نسخه های صوتی و ویدیویی از کلاس شان نیستند و ترجیح می دهند ویدیویی بی نقص و باکیفیت از آنها منتشر شود که مورد ویرایش حرفه ای قرار گرفته باشد که نام دیگر آن آموزش آنلاین بیمه است.

۱۰. مکتوب ماندن مستندات

بسیار پیش آمده که در میان پرسش و پاسخ ها و در تمرینات بعضی شرکت کنندگان دوره هایم، گفتگوهای بسیار مفیدی به وجود آمده است که با خود گفته ام ایکاش این مسایل نیز در دسترس همه شرکت کنندگان قرار می گرفت. مسایلی که در صحبت های شفاهی مطرح می شوند باعث پربارتر شدن کلاس می شوند و به یادگیری بیشتر شرکت کنندگان کمک می کنند که متاسفانه اکثر آنها حفظ نمی شوند.

شرکت کنندگان دوره های آموزش آنلاین بیمه، پاسخ سوالات و تمرین را باید به صورت مکتوب دربیاورند. همچنین اعضا مسایل و دغدغه های خود را درباره موضوعات مطرح شده به صورت ایمیل یا گفتگوی آنلاین و تیکت دریافت می کنند. به همین دلیل تمام آنها بایگانی می شوند و برای استفاده سایر شرکت کنندگان و دوره های بعدی آماده هستند. به این ترتیب دوره های آموزش آنلاین بیمه همیشه در حال بهبود و بروز شدن هستند.

چطور حضور موفقی را در جلسه آموزش آنلاین بیمه تجربه کنیم؟

نکته اول:

در هر یک از دوره های وب سایت درارتباطیم بعضی از قسمت ها را می توانید پیش از خریداری کامل دوره مشاهده کنید تا از کیفیت دوره آموزشی و ارایه مدرس مطمئن شوید. این قسمت ها علامت قابل پیش نمایش دارند و مشخص هستند.

اگر تا به حال تجربه شرکت در هیچ دوره آموزش آنلاین بیمه نداشته اید و حالا  برای اولین بار است که می خواهید در یکی از آنها شرکت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا یکی از قسمت های قابل پیش نمایش در دوره های بازاریابی اینترنتی بیمه را تماشا کنید.

نکته دوم:

حتما زمان و مدت مشخصی را برای شروع آموزش آنلاین بیمه خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال با خود شرط کنید که فردا ساعت ۶ صبح به مدت یک ساعت در دوره مورد نظر شرکت می کنم.

نکته سوم:

پیش از شروع برنامه آموزش آنلاین بیمه حتما برای خودتان خوراکی و نوشیدنی آماده کنید تا بتوانید در حین حضور در دوره میل بفرمایید. این کار به حفظ تمرکز و بالا رفتن میزان یادگیری تان کمک می کند. همچنین سعی کنید تا حد امکان پوشش تان، دما و رطوبت هوای محیط و محل نشستن خود را به راحت ترین وضعیت خود برسانید.

نکته چهارم:

توصیه می کنیم در مدت آموزش آنلاین بیمه موبایل خود را خاموش کنید تا در روند یادگیری شما اختلالی ایجاد نشود. همچنین به اعضای خانه اطلاع دهید که قرار است در کلاس اینترنتی حاضر شوید تا در حین حضور شما درخواست و توقعی از شما نداشته باشند.

نکته پنجم:

برگه یا دفترچه ای از قبل فراهم کنید تا مطالب مهم و یا سوالاتتان را در آن یادداشت کنید. البته انجام این کار برای حفظ تمرکزتان نیز بسیار مفید است. البته حتما سوالات و دغدغه هایتان را با اساتید مطرح نمایید و از نظرات سایر شرکت کنندگان نیز استفاده کنید.

نکته ششم:

در زمان استراحت و بین دروس از جای خود بلند شوید و قدم بزنید. با این کار ذهن خود را برای ادامه آموزش آنلاین بیمه آماده می کنید.

نکته هفتم:

اگر شما هم نکته ای را در مورد حضور موفق در یک دوره یا کارگاه آموزش آنلاین بیمه دارید:

از طریق کامنت گذاشتن در بخش نظرات این صفحه با ما و سایر همکاران خود در صنعت بیمه در میان بگذارید.

دانلود PDF کامل مقاله:

آموزش آنلاین بیمه

 ورود به دوره همه چیز درباره وب سایت نماینده بیمه 

برای شما چقدر مفید بود؟

یک ستاره پنج ستاره

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازات

1 دیدگاه برای “چطور بهره وری یادگیری خود را در آموزش آنلاین بیمه افزایش دهیم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *