درارتباطیم | بازاریابی اینترنتی بیمه و برندسازی شخصی نماینده

فروش بیمه به شرکت ها‌ به روش افراد بدون پارتی

فروش بیمه به شرکت ها

در این مقاله به صورت ساده و کاربردی ، راهنمایی کاربردی را برای فروش بیمه به شرکت ها برای عصر جدید بیمه گری معرفی می کنیم و در ادامه به ابزارهای مختلف پیاده سازی آن در بازاریابی اینترنتی بیمه می پردازیم.

در ابتدا حتما ویدیوی زیر را تماشا کنید:

خبر خوب برای نمایندگان با انگیزه ای که ”پارتی“ ندارند

با همه گیر شدن شبکه های اجتماعی ، همه شرکت ها نمی توانند بیمه ها و خدمات مورد نیاز خود را به راحتی و مخفیانه به روابط و آشنایان خود بسپارند. زیرا مصرف کنندگان آگاهی بیشتری نسبت به کیفیت خدمات بیمه بدست آورده اند.

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

پس شما هم می توانید طعم شیرین کارمزد فروش بیمه به شرکت ها را بچشید، اگر اگر اقدامات لازم را صورت بدهید. یعنی پیام خود و خدمات منحصربفردتان را به روشی موثر به گوش و چشم تصمیم گیرندگان شرکت ها برسانید.

فروش بیمه به شرکت ها‌

در این مقاله موثرترین روش فروش بیمه به شرکت ها را توضیح می دهیم.

نمایندگان بیمه هوشمند می دانند که:

اگر قصد دارید در عرصه فروش بیمه به شرکت ها و اشخاص بمانید و پیش بروید، نمی توانید صرفا به روش های سنتی (روابط فرد به فرد) اتکا کنید. امروزه برای حفظ بیمه گذاران باید بتوانید مزیت رقابتی بسازید و آن را به طور موثر به بیمه گذاران احتمالی ارایه کنید.

فروش بیمه به شرکت ها و به طور کلی بازاریابی در کسب و کارهای B2B (منظور ارایه خدمات بیمه به پیمانکاران، سازمان ها، شرکت ها و کارخانه ها) نسبت به شرایط B2C (خرده فروشی بیمه) تفاوت هایی دارد.

زیرا معمولا تصمیمات شرکت ها منطقی هستند. به همین دلیل فروش بیمه به شرکت ها هزینه بیشتری می برد، نیاز است زمان بیشتری صرف شود و از همه مهم تر تعداد افراد بیشتری در این تصمیم گیری مشارکت دارند.

فروش بیمه به شرکت ها‌

آیا واقعا بازاریابی اینترنتی بیمه نتیجه می دهد؟ فروش بیمه به شرکت ها‌

اگر می خواهید اطمینان پیدا کنید که بازاریابی اینترنتی در فروش بیمه به شرکت ها چقدر کاربرد دارد بهتر است بدانید که:

 • طبق گفته مدیر مالی گوگل در سال ۲۰۱۳ ۲۷٪ خریداران B2B از جستجو در گوگل استفاده کرده اند.
 • در سال ۲۰۱۵ آمار به ۴۶٪ رسید و تعداد دفعات جستجو هم رشد شش برابری داشته است.

در کشور خودمان هم روند جوان گرایی در شرکت ها به وجود آمده و آمار ها نشان می دهد:

بیش از ۶۴٪ خریداران B2B فقط یک یا دو برند را جستجو کرده اند.

در سالهای گذشته استفاده از شبکه های اجتماعی هم رشد بسیاری داشته، طوری که:

در سال ۲۰۱۵ بیش از ۷۹٪ صاحبان کسب و کارها در امریکا در شبکه های اجتماعی فعال بوده اند.

همچنین آمار داخلی هم نشان می دهد:

درصد زیادی از مدیران ایرانی هم فعالیت چشم گیر در شبکه های اجتماعی دارند. به این ترتیب شبکه های اجتماعی بزرگ ترین محل تجمع تصمیم گیرندگان شرکت ها به حساب می آید.

این آمارها نشان می دهد استفاده از بازاریابی اینترنتی تا چه اندازه ضروری است. زیرا به کمک آن می توانید به بازار هدفی از بیمه های شرکتی دست پیدا کنید که جوان تر هستند و از اینترنت و موبایل برای فرآیندهای مدیریتی و بازاریابی خود به طور موثر استفاده می کنند.

مقاله توصیه شده : راهنمای جامع و کاربردی بازار هدف بیمه

فروش بیمه به شرکت ها‌

۵ روش قطعی بازاریابی اینترنتی برای فروش بیمه به شرکت ها

هر کدام از روش های بازاریابی اینترنتی میزان اثربخشی (ROI) متفاوتی دارند. و صد البته کارکرد آنها برای فروش بیمه B2C نیز متفاوت است. پس بهتر است با خلاصه ای از نتایج این روش ها در زمینه بازاریابی B2B آشنا باشید:

۱. بازاریابی محتوا

آیا بازاریابی محتوا کارگشاست؟ هزار درصد!

آمارها در سال ۲۰۱۵ نشان می داد بیش از ۸۸ درصد از کسب و کارهای B2B از بازاریابی محتوا به طور مستمر بهره می برند. نیمی از آنها گفته اند این روش بازاریابی را کاملا باور دارند. بعلاوه اینکه میزان تولید محتوا توسط این شرکت ها در سال ۲۰۱۶ بیش از ۷۵ درصد رشد پیدا کرده است.

اتفاقا در B2B بسیار دقیق تر از بازاریابی محتوا استفاده می شود.

جالب است بدانید در سال ۲۰۱۶ :

بیش از ۹۲٪ آنها محتوای شبکه های اجتماعی تولید می کنند، ۸۲٪ آنها مطالعات موردی و ۸۱٪ آنها پست وبلاگ و خبرنامه تولید می کنند. برای پی بردن به قدرت بازاریابی محتوایی فرض کنید مدیر یک شرکت ، سوال یا دغدغه ای درباره یک موضوع تخصصی دارد (مثلا درباره استاندارد ایمنی و بهداشت کارگاه) و بعد از جست و جو در گوگل، پاسخ خود را در وب سایت بیمه شما می یابد.

او چه احساسی نسبت به شما خواهد داشت؟

حال چه پاسخی دریافت می کنید اگر: شما بعد از اینکه دغدغه او را رفع کردید یک پیشنهاد رد نشدنی به او بدهید؟‌

همین حالا مطالعه بفرمایید:‌

بررسی یک نمونه فوق العاده فروش بیمه شرکتی با بازاریابی محتوایی (در ویرگول)

۲. بازاریابی شبکه های اجتماعی

اگر یک نماینده بیمه هوشمندانه قدم بردارد، می تواند قدرتمندانه از شبکه های اجتماعی برای فروش بیمه به شرکت ها استفاده نماید.

البته نکته قابل توجه این است که هر شبکه اجتماعی ماهیت و کارکرد خاص خودش را دارد. پس اگر با توجه به فرهنگ آن و به درستی پیش بروید، هم می توانید بازار هدف مناسب ( یعنی مدیران شرکت ها) را جذب کنید و هم روی برندسازی خودتان کار کنید.

مقاله توصیه شده: می خواهم مهم ترین رازهای بازاریابی بیمه در اینستاگرام را فاش کنم !

برای فروش بیمه به شرکت ها از طریق بازاریابی شبکه های اجتماعی نیاز است بدانید که طبق تحقیقات در زمینه میزان اثربخشی شبکه های اجتماعی در زمینه B2B موثرترین آنها لینکدین، توییتر، یوتیوب ، اسلایدشیر، فیس بوک و اینستاگرام هستند.

به عنوان مثال: اکنون در ایران بسیاری از شرکت های بزرگ برای استخدام مشاورین و متخصصین مورد نیاز خود از لینکدین استفاده می کنند. پس اگر شما به عنوان یک مشاور بیمه شاخص در این شبکه ها شناخته شوید فرصت های بی نظیری برای فروش بیمه به شرکت ها خواهید داشت.

۳. بازاریابی موبایلی

اهمیت استفاده از موبایل برای فروش بیمه به شرکت ها روز به روز بالا می رود. روز به روز استفاده از موبایل برای اینترنت بیشتر از دسکتاپ می شود. اگر شک دارید فقط کافی است در گوگل به آمار روزانه خرید موبایل در ایران نگاهی بیاندازید. امروزه:

بیش از ۵۰٪ جستجوهای گوگل از طریق موبایل است، بیش از ۳۷٪ کارکنان شرکت ها بیش از نیمی از خریدهایشان را از طریق موبایل انجام می دهند، بیش از ۶۴٪ ترافیک شبکه های اجتماعی در حوزه B2B از طریق موبایل است. این آمار نشان می دهد که بازاریابی موبایلی مهم ترین روش بازاریابی اینترنتی در این حوزه شناخته شده است. به زبان ساده اگر قصد دارید در میدان فروش بیمه به شرکت ها باشید باید راهی پیدا کنید که در موبایل آنها باشید.

فروش بیمه به شرکت ها‌

۴. بازاریابی ایمیلی

همیشه درباره کاربرد بازاریابی ایمیلی بیمه در B2B صحبت کرده ایم.

تحقیقات نشان داده مشتریان بازاریابی ایمیلی بیش از سایرین به شما اعتماد می کنند. پس می توان از آنها انتظار داشت شما را به سایرین توصیه کنند.

فروش بیمه به شرکت ها‌ ‌

۵. بهینه سازی برای گوگل (SEO)

فرض کنید مدیر یک شرکت صادراتی برای یکی از واحدهای زیرمجموعه خود در گوگل جست و جو کند: ”بیمه مسئولیت انبار پسته“.

به نظر شما اولین نتیجه موثری که به او نمایش داده می شود چه سودی را نصیب نماینده بیمه می کند؟

حال فرض کنید: مطلب نمایش داده شده ”راهنمای خرید بیمه مسوولیت انبار پسته“ باشد و در انتها مطلب دیگری با عنوان ”نکات مهمی که قبل از خرید بیمه مسوولیت انبار پسته باید بدانید“ پیشنهاد شود و در پایان آن مقاله، پیشنهاد ”مشاوره کاملا رایگان توسط متخصص بیمه مسوولیت انبار پسته“ ارایه شود، نتیجه چه خواهد بود؟

امروزه در کشورمان اکثر مدیران شرکت ها، قبل از اقدام به هر خریدی تحقیقات خود را از اینترنت آغاز می کنند. اگر کسب و کارهای دیگر در این بازار از این روش بهره می گیرند شما هم می توانید این روش را انتخاب نمایید.

در B2B انتخاب ها بسیار دقیق صورت می گیرند

به همین دلیل است که روش های سنتی دیگر پاسخ گو نیستند. شما می توانید در بازاریابی اینترنتی زمان خدمت رسانی را کاهش دهید و محتوای بیمه باکیفیت ارایه دهید. به این ترتیب در میان نماینده های پرسابقه، در زمینه فروش بیمه به شرکت ها به موفقیت دست یابید.

شش ابزار پیاده سازی فروش بیمه به شرکت ها

فروش بیمه به شرکت ها‌

نمایندگان بیمه هوشمند می دانند که:

در فضای پیچیده کسب و کار امروز نیاز است برای بازاریابی و تبلیغات خود استراتژی درستی را تدوین کنید. به همین دلیل باید دانش کافی در حوزه بازاریابی و به خصوص بازاریابی اینترنتی را کسب کرده و به کمک مشاوران و موسسات مجرب برنامه های بازاریابی و تبلیغاتی مناسبی را تدوین و اجرا کنید.

اینترنتی شدن اقتصاد B2B روند سریعی پیدا کرده است. شما نیاز دارید برای فروش بیمه به شرکت ها، استراتژی بازاریابی بیمه خود را با این روند هماهنگ کنید. حال برای کمک به شما در این مسیر ۶ ابزار پیاده سازی آن از طریق بازاریابی اینترنتی را توضیح می دهیم:

۱. وب سایت نماینده بیمه: قلمرو دیجیتال شما

قلمرو شما در فضای مجازی ، وب سایت نماینده بیمه است. زیرا وب سایت بهترین ابزار است برای:

روایت کردن داستان برندتان ارتباط مستقیم با مشتریانتان ایجاد تاثیر اولیه مناسب می توانید قدرت برندتان را در وب سایت به نمایش بگذارید.

شما در وب سایت تان می توانید این امکان را فرآهم کنید که بیمه گذاران فعلی شما بازگو کنند که: چه تجربه ای از همکاری با شما داشته اند.

طراحی وب سایت بیمه : با آخرین متد موفقیت آمیز علی لطفی

فروش بیمه به شرکت ها‌

۲. محتوا: داستان شما چیست؟

برای مخاطبین مهم نیست که شما چه می کنید. پس بهتر است درباره این روایت کنید که چگونه می توانید به بیمه گذاران کمک کنید.

فقط به نوشتن متن اکتفا نکنید. از ویدیو، عکس، اینفوگرافیک و سایر روش های خلاقانه بهره بگیرید.

فروش بیمه به شرکت ها‌ ‌

۳. پایگاه گوگل: بهینه تر پیدا شوید.

برای اینکه اعتبار بالاتری پیدا کنید و بیشتر دیده شوید نیاز است که به طور منظم محتوای بیمه باکیفیت تولید کنید و به طور مستمر در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید.

بعلاوه اگر روش های سئو را بیاموزید، می توانید به مشتریان بازار هدف خود کمک کنید تا شما را بهتر و سریع تر پیدا کنند. فروش بیمه به شرکت ها از برقراری تماس از طرف خود شرکت شروع می شود.

۴. بازاریابی ایمیلی: مدیران شرکت ها ایمیل های خود را چک می کنند.

طبق آخرین آمار ها بهترین نرخ بازگشت سرمایه در کسب و کارهای B2B متعلق به بازاریابی ایمیلی است. زیرا به کمک بازاریابی ایمیلی می توانید نرخ بازدید صفحه فرودتان را برای فروش بیمه به شرکت ها افزایش دهید، البته به شرطی که ایمیل های شما محتوای هدفمند و طراحی جذاب داشته باشند.

۵. شبکه های اجتماعی: ایده های خود را معرفی کنید.

امروزه اگر یک نماینده بیمه بخواهد بیشتر دیده شود، بهترین گزینه استفاده از شبکه های اجتماعی است. برای هر هدفی در شبکه های اجتماعی باید محتوای خاص آن هدف را به اشتراک بگذارید.

برای این منظور نیاز است محتوایی را به اشتراک بگذارید که هم فعالیت های شما را معرفی کند و هم در جهت خواسته ها و نیازهای بازار هدف تان باشد. به این ترتیب خودجوش ارتباط موثری با مشتریان تان برقرار خواهید کرد.

۶. صفحه فرود (landing page) مناسب و استراتژیک طراحی کنید.

فروش بیمه به شرکت ها‌

وقتی مشتری مورد نظرتان پیشنهاد شگفت انگیزی را از سمت شما مشاهده می کند و ترغیب می شود که با شما ارتباط جدی تری برقرار کند نیاز است که او را به یک صفحه فرود بیمه مناسب هدایت کنید.

وظیفه این صفحه در وب سایت شما این است که مشتری را ترغیب به شروع مذاکره با شما کند. صفحه فرود بیمه حرفه ای می تواند ابزار قدرتمند شما برای فروش بیمه به شرکت ها باشد.

نتیجه گیری

به نظر شما چند درصد از رقبای شما می توانند اهداف بلند مدت و استراتژی های کلان را در نمایندگی خود لحاظ کنند؟ زیرا مهم ترین مساله در بازاریابی بیمه استمرار و پایداری است.

زمانی که شما از شش ابزار بالا استفاده کنید و بر این اساس استراتژی بازاریابی بیمه خود را تدوین کنید احتمال موفقیت شما بسیار بالا می رود. توجه داشته باشید که گسترش بازاریابی اینترنتی شتاب بسیار بیشتری پیدا کرده است. به همین دلیل نیاز است که نقش پررنگ تری برای آن قایل شوید.

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

  جلیل پاسخ

  سلام استاد گرامی احسنتم واقعا عالی بود خصوصا اون مثالی که در مورد راهنمای خرید بیمه مسئولیت انبار پسته آوردید عالیه نکته های مهمی دراون بود ؛ براتان بهترین ها را آرزومندم #در ارتباطیم

  جلیل پاسخ

  سلام استاد بزرگوار بنظرتون یک شخص دست تنها می تونه در اینترنت و در فضای واقعی در آن واحد عمل بکنه یا برا این کار باید یک تیم تشکیل داد؟

   darertebatimadmin پاسخ

   واقعا اگه اصولی کارش رو انجام بده به سادگی با شبی نهایتا ۱-۲ ساعت میشه بازاریابی اینترنتی رو پیش برد.

دسترسی به هزاران
فایل و نکته کاربردی فقط با عضویت
در خبرنامه جدید درارتباطیم
عضویت در خبرنامه ایمیلی ما چه مزیت هایی دارد؟
• دسترسی به جدیدترین نکات
• دسترسی به تمامی دوره های رایگان
• اطلاع از آخرین تخفیف های سایت
ما اسپمر نیستیم و ایمیل های اسپم برایتان ارسال نمی کنیم.
بله ، عضو خبرنامه میشم!