درارتباطیم | بازاریابی اینترنتی بیمه و برندسازی شخصی نماینده

۷ کتابی ضروری برای موفقیت در بازاریابی بیمه + چک لیست

موفقیت در بازاریابی بیمه با مطالعه کتاب

”برای رسیدن به بهترین نتیجه و موفقیت در بازاریابی بیمه ، هیچ چیز بهتر از مطالعه و بررسی کتابهای این زمینه نیست.“

از کتاب: قهرمان بازاریابی بیمه

در قدم اول پیشنهاد می کنیم ، حتما این ویدیوی دو دقیقه ای را تماشا بفرمایید

و توضیحات علی لطفی ( بنیانگذار وب سایت درارتباطیم ) را درباره موفقیت در بازاریابی بیمه بشنوید:

روزانه ده ها نفر از فعالان صنعت بیمه سوالات و دغدغه هایشان را در زمینه فروش بیمه و  نحوه موفقیت در بازاریابی بیمه از بنده می پرسند:

کارمزد بیمه عمر را چطور بالا ببریم؟ به نظر شما برای موفقیت در فروش بیمه های مختلف چه کنیم؟ راهکار شما برای بازاریابی بیمه مسئولیت چیست؟ برای تبلیغات بیمه عمر چه پیشنهادی دارید؟ چطور جملات تبلیغاتی بیمه های کارگاهی بنویسیم؟ تکنیک های فروش بیمه عمر را چطور یاد بگیریم؟

همچنین هر روز ده ها نفر دیگر نیز سوالاتی را برای بهبود وضعیت کاری خود در دایرکت اینستاگرام، آیدی تلگرام، ایمیل و وب سایت درارتباطیم از بنده می پرسند تا به موفقیت در بازاریابی بیمه برسند:

چطور به این درآمد رسیده اید؟ چطور به موفقیت در بازاریابی اینترنتی بیمه رسیده اید؟ برای اینکه در فروش بیمه پیشرفت کنم چه توصیه ای دارید؟ آیا می توانم خدمت برسم و از شما برای گرفتن نتیجه بهتر مشورت بگیرم؟ آیا می شود مرا نیز کمک کنید؟

همواره اول پاسخ داده ام:

”برای اینکه بتوانم راهنمایی درستی را به شما بدهم، باید بدانم که تا بحال در این زمینه چه کتابی خوانده اید و در چه دوره ای شرکت کرده اید.“

سپس با کسب آگاهی تا حد امکان تمام تلاش خود را کرده ام که بتوانم بهترین خدمت را به همکاران خود برسانم و پاسخگو باشم.

رابطه موفقیت در بازاریابی بیمه و مطالعه ۷ کتاب خاص

در میان این سوال و جواب ها متوجه شده ام، اکثر دغدغه های نمایندگان بیمه در زمینه های مختلف فروش و موفقیت در بازاریابی بیمه با مطالعه چند کتاب خاص که در دسترس همگان است بر طرف خواهد شد. کتابهایی که بسیار جذاب و شیوا این مسایل مختلف را توضیح داده اند و راهکارهای خود را  بسیار ساده و کاربردی بیان کرده اند.

به اعتقاد متخصصین، حوزه های فروش و بازاریابی بیشتر از اینکه یک مهارت به حساب بیاید، نوعی دانش محسوب می شود. پس نمایندگان بیمه ای که تصمیم گرفته اند از این طریق کسب درآمد کنند، نیاز  دارند به دنبال بالا بردن سطح دانش خود در زمینه فروش بیمه و سپس بازاریابی بیمه باشند.

به خاطر این مسایل برای حمایت همه جانبه از نمایندگان بیمه تصمیم گرفتم در این پست به معرفی و بررسی ”۷ کتابی که هر نماینده بیمه باید مطالعه کند“ بپردازم.

کتابهایی که معرفی می کنم، کتابهایی هستند که عمدتا در شروع کار من و ادامه آن بسیار کمک کرده اند و آنها را در سوال و جوابهایم با نمایندگان بیمه با هدف کمک به موفقیت در بازاریابی بیمه بیش از سایر کتابها توصیه کرده ام.

چک لیست ۷ کتاب

می خواهید مطمئن شوید که مطالعه این کتابهای واقعا ضروری پشت گوش نمی افتد؟ همین حالا این چک لیست را دانلود کنید و پس از مطالعه توضیحات هر کتاب، تصمیم خود را برای خریداری و مطالعه کردن آن، در قسمت مربوطه وارد کنید:

برای دانلود کلیک کنید: چک لیست ۷ کتاب موفقیت در بازاریابی بیمه


گوشزد: این فهرست شامل کتابهایی است که من ( علی لطفی ) مطالعه کرده ام.

بنابراین واضح است که کتابهای بسیاری هستند که من نخوانده ام و خوشحال می شوم دوستان پیشنهادهای خود را مطرح کنند.

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

حتما پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه بنویسید

۱. کتاب فروشنده یک دقیقه ای اثر اسپنسر جانسون : چطور بیمه بفروشم؟

قدم اول در مسیر موفقیت در بازاریابی بیمه یادگیری هنر فروش بیمه است. جالب است بدانید همه افراد موفق فروشنده های خوبی هستند. اما اکثر آنها از ابتدا یک فروشنده خوب نبوده اند. یعنی هر فردی می تواند این مهارت را یاد بگیرد.

به نظر من بهترین کتاب برای شروع یادگیری مهارت فروش بیمه، کتاب فروشنده یک دقیقه ای است و در این سالها به تمام کسانی که تازه وارد کار بازاریابی بیمه شده اند این کتاب را توصیه کرده ام.

کتاب فروشنده یک دقیقه ای اثر اسپنسر جانسون داستان شروع به کار یک فروشنده موفق است. او حالا به تمام آنچه می خواسته از طریق روش فروشنده یک دقیقه ای رسیده است و در این کتاب رمز و راز پیشرفت و موفقیت خود را شرح می دهد.

تمام آنچه برای تبدیل شدن به یک فروشنده حرفه ای در بازاریابی بیمه نیاز دارید در این کتاب خواهید خواند. پس پیشنهاد می کنم حتما این کتاب را تهیه کرده و چندین بار مطالعه بفرمایید.

توجه: نکات این کتاب برای موفقیت در بازاریابی بیمه بسیار ساده هستند و گاها سادگی آن باعث فریب افراد می شود. به سادگی از کنار آنها رد نشوید.

 ‌

فروشنده یک دقیقه ای

فروشنده یک دقیقه ای

پیشنهاد تحریریه: قصد دارید تعیین کنید که دقیقا “به چه کسانی بیمه بفروشم“؟

همین حالا کلیک کنید: راهنمای جامع و کاربردی بازار هدف بیمه

۲. ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج ساموئل

این کتاب ثروتمندترین مرد بابل راهنمایی برای حل مشکلات مالی و ثروتمند شدن است. مطالب این کتاب به قولی از قدیمی ترین دستنوشته های پیدا شده در شهر بابل (ثروتمندترین شهر دنیای قدیم) در بین النهرین استخراج شده است.

جورج ساموئل در ثروتمندترین مرد بابل به زبانی ساده قوانین مدیریت مالی را توضیح داده است. قوانینی که

”شما را از رنج های یک جیب خالی به سمت یک زندگی سرشارتر و شادتر با جیبهای پر از پول راهنمایی کنند.“

این کتاب شامل چندین داستان، با ادبیاتی قوی و محتوایی جذاب است. در همه داستان ها به علت مشکلات مالی پرداخته است و راهکارهایی که در آن ارایه شده بسیار جالب و کاربردی هستند.

من به سه دلیل مهم خواندن آن را برای تمام فعالان بازاریابی بیمه واجب و الزامی می دانم:

اولا مطالب این کتاب به درک بهتر مفهوم بیمه و ضرورت آن برای افراد جامعه به شما کمک خواهد کرد و به کمک داستان های کتاب به نحو بهتری می توانید خدمات بیمه خود را به مخاطبان توضیح دهید.

دوما به زودی مشتریانتان شما را فردی قابل اتکا در زمینه مسایل مالی خواهند دانست و از شما انتظار راهنمایی خواهند داشت. به کمک مفاهیم این کتاب راهنمایی بهتری به مشتریان خود خواهید کرد.

سوما خود شما نیز برای موفقیت در بازاریابی بیمه نیاز دارید در زمینه مدیریت مالی شخصی حرفه ای شوید. زیرا صرف کسب کارمزد بالا کافی نیست. نحوه نگهداری و خرج کردن آن هم بسیار مهم است. کتاب ثروتمندترین مرد بابل بهترین مرجع برای یادگیری این دانش است.

 

 

ثروتمندترین مرد بابل

ثروتمندترین مرد بابل

پیشنهاد تحریریه : تمایل دارید با ابزارهای روز این تجارت آشنا شوید؟

همین حالا کلیک کنید: آموزش های رایگان دیجیتال مارکتینگ بیمه

۳. ایده های خلاقانه فروش بیمه اثر حمید امامی

اگر به دنبال تکنیک های کاربردی و عملی برای موفقیت در بازاریابی بیمه و فروش آن هستید کتاب ایده های خلاقانه فروش بیمه شما را راهنمایی خواهد کرد.

این کتاب اولین کتاب تخصصی فروش بیمه در ایران بوده است و به نمایندگان بیمه بسیاری برای شروع کار بازاریابی بیمه موفق در این صنعت کمک کرده است.

دلیل اصلی من برای معرفی کتاب ایده های خلاقانه فروش بیمه این است که به شما یاد می دهد چطور از قوه خلاقیت خود برای فروش بیمه و کسب کارمزد بالا بهره ببرید.

یادتان باشد، مطالب این کتاب برای این نیست که تکنیک های نویسنده را تقلید کنید. این کتاب نوشته شده تا با الگوبرداری از ایده های آن یاد بگیرید و ببینید چطور می توانید توانایی خود را در متقاعد کردن مشتری ها افزایش دهید و فروش تان را با برنامه جلو ببرید.

ایده های خلاقانه فروش بیمه

‌‌

پیشنهاد تحریریه: چطور می توانید از تلگرام و واتساپ و … برای سرعت بخشیدن به پیشرفت کاریتان بهره بگیرید؟

همین حالا کلیک کنید: آموزش ویدیویی تاکتیک های کاربردی بازاریابی بیمه در پیامرسان ها

۴. چه کسی پنیر مرا جابجا کرد اثر اسپنسر جانسون

من به شدت اعتقاد دارم تا این کتاب را نخوانید سفر شما در جاده موفقیت در بازاریابی بیمه شروع نخواهد شد. زیرا ورودتان به صنعت بیمه شما را با شرایط جدیدی روبرو می کند و کارهایی را باید انجام دهید که پیش از این در زندگی خود آنها را تجربه نکرده بودید.

این مساله تغییرات زیادی را به شما متحمل خواهد کرد. به همین دلیل برای موفقیت در بازاریابی بیمه نیاز است دیر یا زود روش های جدیدی را در شیوه تفکر و سبک زندگی خود به وجود بیاورید.

کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد به شیوه ای بسیار شیوا به شما آموزش می دهد که چطور با این تغییرات مواجه شوید تا آنها به نفع شما تمام شوند. در داستان کتاب چهار شخصیت خیالی هستند که هر کدام نشان دهنده ی قسمتی از ما در زمان مواجه با تغییرات هستند:

گاهی وقت ها ما مانند ”اسنیف“ تغییرات را بسیار سریع بو می کشیم، یا مانند ”اسکری“ سریع وارد عمل می شویم. گاهی مثل ”هم“ آنها را انکار می کنیم و در برابر تغییر مقاومت می کنیم یا اینکه مانند ”هاو“ خود را با تغییرات وقف می دهیم.

برای موفقیت در بازاریابی بیمه انتخاب شما کدام است؟

چه کسی پنیر مرا جابجا کرد

چه کسی پنیر مرا جابجا کرد

پیشنهاد تحریریه: اشخاص بسیاری پیش از شما دست به شروع کار بازاریابی بیمه زده اند و امروز نتایج خوبی رسیده اند، اما هنوز با شرایط و ابزارهای نوین آشنایی ندارند و نتوانسته اند همگام با عصر تکنولوژی تغییر کنند. اگر شما سریع تر از فرصت بهره ببرید می توانید بازار آنها را به دست بگیرید.

همین حالا کلیک کنید: آموزش رایگان بازاریابی بیمه در اینستاگرام

 

۵. هیچ چیز ناممکن نیست اثر مهدی فخارزاده

برترین فروشنده بیمه عمر دنیا، مهدی فخارزاده در شرایطی به این مقام رسیده که کار فروش بیمه را در کشوری غریب، بدون تسلط به زبان انگلیسی و دانش بیمه در پایین ترین سطح در شرکت بیمه مت لایف شروع می کند.

حالا به همین دلیل داستان زندگی او بهترین راهنما برای کسانی است که به شوق کسب موفقیت در بازاریابی بیمه شروع به کار کرده اند.

این کتاب با زندگی نامه مهدی فخارزاده شروع می شود و در ادامه کتاب با تکنیک های فروش بیمه او آشنا می شوید. من کتاب هیچ چیز ناممکن نیست را برای موفقیت در بازاریابی بیمه مخصوص فروش بیمه عمر توصیه می کنم زیرا ایشان در این کتاب بیان می کند که چطور به موفقیت در این صنعت رسیده است.

در اسرع وقت این کتاب را تهیه نمایید و خود را به جای او تصور کنید، کسی که برای پنجاه سال متوالی فروشنده برتر بیمه عمر بوده است در حالی که فقط چهار ماه از سال را کار می کند.

هیچ چیز ناممکن نیست

‌‌

۶. حکایت دولت و فرزانگی اثر مارک فیشر

بسیار بعید است اگر تا به حال اسم این کتاب را نشنیده باشید زیرا یکی از پرفروشترین کتابهای ایران بوده است. اما به جرات می توانم بگویم خواندن آن تاثیر فراوانی در زندگی شما خواهد گذاشت. حتی اگر در گذشته این کتاب را خوانده اید توصیه می کنم حتما بار دیگر آن را تهیه کنید و به جهت موفقیت در بازاریابی بیمه با دقت مطالعه نمایید.

این کتاب همانطور که از نامش پیداست با هدف آموزش ثروتمند شدن و کسب آگاهی نوشته شده است. داستان آن درباره جوانی است که رویاهای بزرگ در سر دارد و در مسیر زندگی کاری با مشکلات و موانع بزرگی روبرو شده است. عموی ثروتمندش او را به شخصی با نام دولتمند آنی ارجاع می دهد. کسی که می گویند یک شبه میلیونر شده است

حکایت دولت و فرزانگی

همین حالا مطالعه کنید : طراحی وب سایت بیمه با تیم درارتباطیم

۷. راه رفتن با ببرها اثر فرانک فرنس

آیا دوست دارید بدانید که فروش بیمه شما را تا چه مرتبه ای می تواند برساند؟

می خواهید بدانید برای رسیدن به اوج موفقیت در بازاریابی بیمه چه چیزهایی نیاز است یاد بگیرید؟

این کتاب ارزشمند توسط یکی از اسطوره های فروش بیمه عمر نوشته شده است تا به این سوال ها پاسخ بدهد.

فرض کنید بتوانید آنقدر بیمه بفروشید تا با درآمد خود یک شرکت بیمه جدید در انگلستان تاسیس کنید. بعد کتابی با عنوان راز برتری شرکت های موفق و کارآفرینان بنویسید و در آن تجربیاتی را که در این مسیر کسب کرده اید و آنچه را از افراد موفق تر از خود آموخته اید شرح دهید.

اگر اوج قله موفقیت در بازاریابی بیمه را هدف گرفته اید همین حالا دست به کار شوید و این کتاب را تهیه کنید.

راه رفتن با ببرها

سخن آخر

بدون شک بازاریابی بیمه مهم ترین بخش یک کسب و کار بیمه است و به همین دلیل ممکن است در شروع کار بازاریابی بیمه این مساله کمی ترسناک به نظر بیاید.

اما مطمئن باشید زمانی که دانش کار را به خوبی فرابگیرید، می توانید آن را در عمل هم پیاده کنید و کسب و کار بیمه خود را به سمت موفقیت پیش ببرید.

پیشنهاد تحریریه: برترین آموزش های فروش و بازاریابی بیمه

قطعا در پست های بعدی کتابهایی تخصصی را معرفی خواهیم کرد. برای اطلاع از مطالب آینده وب سایت درارتباطیم ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه در فرم پایین صفحه ثبت نمایید.

 

 

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

 

همچنین از شما دعوت می کنم اگر کتابی برای موفقیت بازاریابی بیمه مطالعه کرده اید

و خواندن آن را برای همکاران خود در این صنعت مفید می دانید،

لطفا در قسمت نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

  علی پاسخ

  کتاب "نه به نه"
  حمید امامی

  ارغوان پاسخ

  کتاب قرمز (رموز فروش موفق)نوشته جفری گیتومر را نیز به افراد در شروع کار نمایندگی پیشنهاد می کنم.

  سماء پاسخ

  کتاب بیست ویک روش عالی برای اینکه یک فروشنده فوق ستاره شوید اثر برایان تریسی ترجمه محمدخیریان

  مریم روزگار پاسخ

  کتاب سیاره مشتری
  حامد عسگری
  به نظرم خوندن این کتاب برای هر نماینده و فروشنده ای امروزه واجبه چون یادت میده چطوری باید مشتری برای فروش بیمه عمر پیدا کنی خوندن این کتاب روی فروش خود من خیلی تاثیر داشت

  محسن پاسخ

  کتاب اثر مرکب دارن هاردی توصیه میکنم
  ولی کتابهای که شماپیشنهاددادین وبقیه دوستان توی سایت گفتن هم خوبه
  به نظر شماکدوم کتاب برای پیشرفت کار بیمه عمر لازمه ممنون

   علی لطفی پاسخ

   با سلام
   کتاب اثر مرکب فوق العاده عالی و بسیار ضروریه برای هر فردی که می خواد تو مسیر قدم برداره

   البته تمرکز ما توی این مقاله روی کتابهایی بوده که برای کار فروش بیمه نیازه،
   اگر شما توی کار فروش بیمه عمر هستین پیشنهاد من اینه که این لیست رو به ترتیب مطالعه بفرمایید.

  Mostafa پاسخ

  بسیار عالی و مفید بود ...واقعا این مقاله مناسب من بود و تصمیم دارم حتما بیم این کتابها رو بخرم...سپاس از جناب لطفی عزیز

   darertebatimadmin پاسخ

   امیدواریم این کتاب ها را تهیه بفرمایید و در راه پیشرفت خود از آنها بهره ببرید.

  علیرضا محمددوست پاسخ

  کتابهایی که معرفی کردین با نکات کلیدی که بیان کردین بسیار عالی بود حتما تهیه و مطالعه میکنم.. ممنون از مقاله خوب تان🙏🏻

  سحرسعیدی پاسخ

  سلام کتاب چگونه به هرکس ودرهرکجا بفروشیم اثر حمید امامی

  علیرضا آراسته پاسخ

  کتاب سیاره مشتری - هنر مشتری یابی در بیمه های عمر
  نوشته حامد عسگری
  واقعاً این کتاب دیدگاه من نسبت به فروش بیمه عمر رو عوض کرد و امروز که ماهی بیشتر از ۱۵ میلیون کارمزد میگیرم رو مدیون به کار بردن آموزشهای کتاب سیاره مشتری هستم به همه دوستان هم خوندنش رو توصیه میکنم

   علی لطفی پاسخ

   ممنون از شما که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتین

  sahelsuofi پاسخ

  عالی استاد حرف ندارین چندتاشونو دارم و بقیه رو در اسرع وقت میخرم و مطالعه میکنم ممنون از بیان ساده و سلیس و دلسوزانه تون

  مریم پاسخ

  با سلام
  با تشکر از استاد چند تالز کتابهارو قبلا گرفتم وخوندم وبقیه رو هم تهیه میکنم

   سعید پاسخ

   مطالب و نکته های جالبی گفتین و همچنین کتابای خوبی همـمعرفی کردین،چندتاشونو ک خوندم عالی بودن بحرحال ممنون ازشما دست عزیز خیلی خوشحال میشم ک در ادامه راه باشما باشم و از راهنمایی هاتون کمک بگیرم.سپاس🌷🌷🌷

  محمد پاسخ

  سلام
  آیتی هستم. مدیر بیمه اموال یک شرکت بیمه
  مقاله فوق و مقاله "اخذ نمایندگی بیمه برای ورود به صنعت بیمه توصیه نمی شود" را خواندم. بسیار عالی بودند. به تازه واردان این صنعت توصیه می کنم حتما نکات مطرح شده در این مقالات را جدی بگیرند. برای شما آرزوی موفقیت روز افزون دارم.
  آیتی

  رضاامینی پاسخ

  باسلام
  کتاب نه به نه و کتاب چگونه به هرکس ودرهرکجا بفروشیم اثر اقای امامی فوق العاده هستند

  فاطمه فشکی پاسخ

  ممنون عالی بود 🤗

  فاطمه فشکی پاسخ

  من کتاب نه به نه در فروش بیمه های عمر اقای امامی رو دارم میخونم‌اونم خوبه

  محسن سلیمانفر پاسخ

  بسیارعالی بیست بیست

  معصومه پاسخ

  در کنار کتابهای خوب بالا و پیشنهادی دوستان
  کتاب مسیر موفقیت در فروش بیمه اثر تونی گوردن نفر اول فروش بیمه عمر جهان در حال حاضر با ترجمه حسام امامی
  و
  ۱۲۵راه اثبات شده برای رسیدن به اوج در فروش بیمه اثر مارک سیلورمن با ترجمه حسام امامی

  الهه پاسخ

  سایتتون عالیه ... مطالب بسیار مفیدی داره

  مریم اسلامیخواه پاسخ

  بسیارعالی👌 اتفاقا الان دارم کتاب فروشنده یک دقیقه ای رو میخونم😊

دسترسی به هزاران
فایل و نکته کاربردی فقط با عضویت
در خبرنامه جدید درارتباطیم
عضویت در خبرنامه ایمیلی ما چه مزیت هایی دارد؟
• دسترسی به جدیدترین نکات
• دسترسی به تمامی دوره های رایگان
• اطلاع از آخرین تخفیف های سایت
ما اسپمر نیستیم و ایمیل های اسپم برایتان ارسال نمی کنیم.
بله ، عضو خبرنامه میشم!