درارتباطیم | بازاریابی اینترنتی بیمه و برندسازی شخصی نماینده

۱۱ تله مرگ بار تیم سازی بیمه + نمونه جزوه، متن معرفی و کتاب تیم سازی بیمه

تیم سازی بیمه

در ابتدای مبحث تیم سازی بیمه از شما دعوت می نمایید

این ویدیوی جذاب را مشاهده بفرمایید

تا به سرعت در جریان این مقاله قرار بگیرید:

پیش از شما نمایندگان بی شماری تصمیم گرفته اند که مسیر تیم سازی بیمه را پیش بروند، اما بعد از مدتی با سری شکسته و صورتی خونین به بیرون از جاده پرت شده اند. در ابتدای این مسیر تله های مرگ باری کار گذاشته شده است. اگر تصمیم دارید تیم سازی بیمه را شروع کنید، باید با این ۱۱ تله مرگ بار آشنا شوید و راه عبور از آنها را یاد بگیرید.

من علی لطفی ، طی سال های ۹۳ تا ۹۶ بیش از ۲۰۰۰ ساعت کلاس و کارگاه در زمینه مشتری یابی ، فروش بیمه و تیم سازی بیمه برای تیم های فروش ۲۰ نفره تا ۱۰۰۰ نفره برگزار کرده ام، پس می دانم با چه مسیری روبرو هستید. در این پست قسمت هایی را منتشر می کنیم از جزوات آموزشی، دیالوگهای فروش و متنهای معرفی که توسط تیم آموزشی علی لطفی طراحی شده است تا گواهی بر مسایل مطرح شده باشد:

نکته قابل توجه: در ضمن از ابتدای سال ۹۷ هیچ گونه فعالیت مستقیم یا غیر مستقیم در زمینه تیم سازی بیمه (جذب، آموزش، مربی گری، کوچینگ و .. ) نداریم. در نتیجه قصد ما از انتشار این مقاله، ترویج و تبلیغ کلاس یا دوره ای در این زمینه نیست.

پس، با خیال راحت این راهنمای علمی و عملی را در وب سایت علی لطفی مطالعه بفرمایید:

چرا به تیم سازی بیمه فکر می کنم؟

تیم سازی بیمه

آیا به موارد زیر علاقمندید:

 • امنیت و آزادی مالی. یعنی داشتن یک زندگی رویایی و اینکه بدانید حتی اگر از کار دست بکشید، درآمدتان ادامه خواهد داشت.
 • داشتن فرصت کافی برای انجام کارهای مورد علاقه تان. اینکه با شغلتان «وصلت» نکرده باشید و بتوانید زمان زیادی را با عزیزانتان سپری کنید.
 • بتوانید به دور دنیا سفر کنید و همه جا را ببینید. با افرادی از سراسر دنیا آشنا شوید و بتوانید طرح دوستی صادقانه با آنان بریزد و صرف نظر از نژاد و مذهب از یکدیگر حمایت کنید.
 • زندگی مرفه ای برای همسر و فرزندانتان ایجاد کنید و آرامش ذهنی داشته باشید.

گزینه های روی میز

اگر دستیابی به اینها برای شما لذت بخش است و تمایل دارید برای مدتی سخت تلاش کنید و از تجربه افراد موفق پیروی کنید، پس باید کسب و کار بیمه خود را گسترش دهید تا خواسته شما را برآورده کند.

همیشه در نظر داشته باشید تیم سازی بیمه فقط یکی از راه های بیشماری است که برای گسترش نمایندگی خود و بازاریابی بیمه می توانید پیاده سازی کنید و همواره روش های مختلفی در دسترس شما هستند.

پس به خوبی درباره روش انتخابی خود تحقیق کنید و جنبه های مختلف آن را بررسی نمایید. سپس خطرات مسیر و پیش نیازهای هر کدام را در نظر بگیرید تا در میانه راه دچار سردرگمی و دل زدگی نشوید.

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

دانلود PDF مقاله

pdf مقاله

قسمتی از سیستم آموزشی طراحی شده و توسعه یافته توسط تیم آموزشی علی لطفی

عنوانسال تولیدتوضیحاتدانلود
جزوه آموزش سریع بیمه عمر و سرمایهاسفند ۹۲ آموزش رپورتاژ آگهی
متن معرفی بیمه عمراسفند ۹۳ آموزش رپورتاژ آگهی
متن معرفی ساده بیمه عمراسفند ۹۴ آموزش رپورتاژ آگهی
قسمتی از دفترچه شروع سریعشهریور ۹۴ آموزش رپورتاژ آگهی
جزوه آموزش سریع مانشهریور ۹۵ آموزش رپورتاژ آگهی
متن معرفی پیشرفته بیمه عمراسفند ۹۵ آموزش رپورتاژ آگهی
نمونه چک لیست – جلد دفترچهشهریور ۹۵ آموزش رپورتاژ آگهی
معرفی پیشرفته بیمه عمراسفند ۹۶  آموزش رپورتاژ آگهی
    

هدیه درارتباطیم به نمایندگان جنرالی که صاحب تیم فروش هستند:

کتابچه ” جواب منفی و غلبه بر آن “

در پایین این مقاله آماده دانلود سریع است!

۱۱ تله مرگ بار تیم سازی بیمه که باعث نابودی نمایندگان می شود

اجازه بدهید حقیقت را برای شما شفاف تر کنیم.

۱۱ تله مرگ بار، ذهنیت های اشتباهی هستند که نسبت به تیم سازی بیمه وجود دارد. قبل از هر اقدامی نیاز است که با هم چهارچوب ذهنی درستی برای شما ایجاد کنیم. زیرا چهارچوب ذهنی درست بلیط شانس شماست.

قمار و شانسی

بسیاری از نمایندگان فرصت تیم سازی بیمه را به چشم یک قمار می بییند: امتحان کردنش ضرری ندارد! مقداری از پول یا زمان خود را به آن اختصاص می دهند و چند نفر را جذب می کنند تا ببینند چه می شود.

اتفاق غم انگیزی که می افتد این است:

“شما به چند نفر رویای موفقیت را فروخته اید و امید را در دل آنها دوباره زنده کرده اید. آنها انگیزه و اشتیاق خود را سرمایه کرده اند و به پیشنهاد شما، وقت و انرژی شان را به نمایندگی شما آورده اند.”

بعد از مدتی هر یک آنها، به دلیل متفاوتی از کار کناره می گیرد. شما صرفا یکی از فرصت های افزایش کارمزدتان را امتحان کرده اید و متاسفانه نتیجه مناسبی نگرفته اید. اما آنها چه؟  همه چیز را از دست داده اند.

به امتحانش نمی ارزد!

ممکن است بگویید: “خودشان نخواستند، تنبل بودند، هدف بزرگی نداشتند و …”

از شما می خواهم چند ثانیه خود را جای آنها بگذارید. به شما وعده می دهند که می توانی موفق بشوی، برای خودت کسی بشوی، مایع افتخار اطرافیانت بشوی! اما حالا چه؟

آنها را دوباره به غار تنهایی و روزمرگی شان فرستاده اید. با این تفاوت که شاید دیگر به هیچ فرصت بزرگی اعتماد نکنند و تصمیم بگیرند همیشه معمولی بمانند. شاید دیگر شانس دوباره ای به خودشان ندهند.

تیم سازی بیمه یک روش کاملا علمی برای گسترش یک نمایندگی بیمه است و پیاده سازی آن یک تخصص است. اصول و قواعد خاص خود را دارد که برای موفقیت نیاز است آنها را یاد بگیرید و کاملا پیاده سازی کنید.

همچنین راه اندازی تیم فروش بیمه نیازمند مهارت و تکنیک های بخصوصی است که به مرور باید آنها را مشق کرد و در آنها مسلط شد.

راه یک شبه پولدار شدن

تیم سازی بیمه

موفقیت در تیم سازی بیمه نیاز به تلاش زیاد و مستمر دارد. نمایندگان بیمه ای که امروزه تیم فروش های موفقی دارند عموما در یک یا دو سال اول هیچ نشانی از پیشرفت ندیده اند و بارها دلسرد شده اند. بارها تیم شان را از دست داده اند و از ابتدا شروع کرده اند.

برای این نوع از بازاریابی بیمه شما هر روز و هر روز برای جذب اعضای مناسب تیم خود باید تلاش کنید و تلاش کنید. صرف اینکه شما نماینده بیمه هستید باعث نمی شود که سایرین به شما ملحق شوند و بفروشند و شما را پولدار کنند.

هر روز فرصت های درآمدزایی بهتری متولد می شوند، هر روز شرایط جامعه تغییر می کند، هر روز اتفاقات تازه ای می افتد که باید خود را برای همه آنها آماده کنید.

 

مقاله توصیه شده:  می خواهم مهم ترین رازهای بازاریابی بیمه در اینستاگرام را فاش کنم !

 

کار آسان

تیم سازی بیمه اصلا کار راحتی به حساب نمی آید. عملا با همه آنچه که در روش های سنتی یاد گرفته اید متفاوت است، قوانین متفاوتی دارد و مهارت های متفاوتی را می طلبد.

حتما شما نمایندگان بیمه بسیاری را دیده اید که عالی و فراوان می فروشند اما در مدیریت دفتر به مشکل خورده اند. زیرا مهارت های فروش با مدیریت متفاوت است.

همانطور که یک فروشنده موفق بیمه الزاما یک مدیر موفق نیست، مهارت های راهبری تیم فروش هزار برابر متفاوت است.

در تیم سازی بیمه شما با انسان ها سر و کار دارید. هر انسانی یک دنیای متفاوت است. حال هر فردی روزهایی خوب است و روزهایی بد!

در ظاهر سرمایه اولیه و ریسک مالی بسیار کمی دارد و همین باعث فریب افراد می شود و از میانه راه خارج می شوند. پس انتظار فعالیتی آسان را از سر خود بیرون کنید.

با جذب کردن چند نفر موفق می شوید

تیم سازی بیمه

شاید فکر کنید که چند نفر را به عنوان فروشنده جذب می کنید و بعد موفق می شوید. بعد از اینکه افراد واجد شرایط را جذب کردید، تازه کار شما شروع می شود. باید به آنها کمک کنید، انگیزه بدهید و تربیت کنید.

شما باید آنها را موفق کنید تا موفق شوید.

تعدادی از آنها پیش از موفقیت از ادامه کار انصراف می دهند. شما برای موفقیت نیاز به جذب دایمی نیرو دارید که جایگزین آنها کنید. تعداد کمی از افراد پتاسیل تبدیل شدن به یک فروشنده موفق بیمه را دارند.

فقط با استمرار می توانید این اشخاص را پیدا کنید.

تیم فروش بیمه خرج خود را در می آورد

شاید کسانی که بخواهند به جمع تیم شما اضافه شوند نیاز به سرمایه گذاری آن چنانی نداشته باشند، اما این مورد قطعا درباره شما صدق نمی کند.

من همیشه به کسانی که برای مشاوره در این باره تماس می گیرند توصیه کرده ام:

“اگر ۵۰ میلیون تومانی نداری که اگر رفت هم اشکالی نداشته باشد، دور این گزینه را خط بکش!

تیم سازی بیمه یک فعالیت اقتصادی کاملا مستقل از فروش بیمه است. طبیعتاً هر فعالیت اقتصادی نیاز به سرمایه مالی دارد. سرمایه اولیه مورد نیاز برای شروع تیم سازی بیمه برای یک نماینده بین ۷۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان برای سال اول فعالیت است و ممکن است در سال دوم هم نیازمند تزریق سرمایه داشته باشد.

مگر تیم سازی بیمه چه هزینه هایی دارد؟

اولین هزینه دستمزد یک مشاور یا متخصص تیم سازی بیمه است. یک مربی توانا در این زمینه به ازای آموزش اولیه و جلسه مشاوره هفتگی، حداقل سالیانه ۲۰ الی ۵۰ میلیون تومان دستمزد دریافت می کند. ( اگر فردی کمتر از این مبلغ درخواست می کند به خود او و توانایی اش شک کنید!)

در مرحله بعدی نیاز به یک دفتر کار بزرگ دارید. بر اساس استانداردهای محیط کار، شما برای یک تیم فروش ۱۰ نفره به فضای کاری حداقل ۳۰ متری نیاز دارید و برای یک تیم فروش ۲۰ نفره باید دفتر شما حداقل ۷۰ متر باشد. حالا باید بر اساس شیوه کاریتان دفتر را تجهیز نمایید.

این دو مورد، فقط قسمتی از هزینه هایی است که در شروع تیم سازی بیمه اجتناب ناپذیر است. سود این ها به شما برمی گردند، اما به هرحال، اگر قصد دارید با جدیت کار کنید و موفق باشید، باید این هزینه ها را بپردازید.

تیم سازی بیمه

مطلقاً ریسکی ندارد

عوامل داخلی و بیرونی بر روی تیم سازی بیمه شما تاثیرگذار هستند. به دلایل مختلف ممکن است که شما وقت و سرمایه ای را برای این کار صرف کنید ولی به نتیجه دلخواهتان نرسید. به مرور زمان با تحقیق بیشتر با ریسک های مختلف این روش هم آشنا خواهید شد.

البته ضرر و ریسک در  تیم سازی بیمه در مقایسه با ماندن در روش های متداول سنتی بسیار کمتر است. اما نیاز است با چشم باز تصمیم بگیرید. باید ببینید پاداش آن، به همه هزینه ها و ریسک موجود در آن می ارزد؟

دیگر نیازی به فروش بیمه ندارید

ممکن است فکر کنید به لطف تیم سازی بیمه دیگر نیاز ندارید که خودتان بفروشید. لطفا این فکر را از سر خود بیرون کنید.

به دو دلیل مهم شما با شروع ساخت تیم فروشتان باید به فروش خود ادامه دهید و حتی باید فروش شخصی تان را افزایش دهید.

هزینه های تیم سازی بیمه صرفا برای شروع مسیر نیست. حداقل برای دو سال اول روی سود تیم تان حساب باز نکنید. باید بفروشید که خرج زندگی، دفتر و کسب و کارتان را بپردازید.

دلیل مهم تر این است که نفرات جذب شده، شما را به عنوان الگوی خود می بینند و از شما تقلید می کنند.

اگر شما نفروشید، آنها هم نمی فروشند.

آنها به گفته های شما توجهی ندارند، صرفا عملکرد شما را سرمشق خود قرار می دهند. اگر ببینند که شما صرفا به دنبال آموزش دادن و مدیریت آنها هستید، آنها هم به این فکر می افتند که بروند و نمایندگی خود را بزنند و تیم فروش تشکیل بدهند که آنها برایشان بفروشند.

نمایندگان بیمه ای هستند که درآمدهای بزرگی را از قراردادهای مکمل درمان و یا بیمه های شرکتی سنگین بدست آورده اند. حالا تصمیم دارند برای بدست آوردن پرتفوی بیمه عمر ، تیم فروش بسازند. به همین دلیل نشدنی است!

آنها توقع خواهند داشت به آنها آموزش بدهید که چطور قراردادهای شرکتی ببندند و کارمزدهای درشت بگیرند، نه اینکه بروند به فروش بیمه عمر مشغول شوند.

تیم سازی بیمه

مقاله توصیه شده:  با توصیه نامه مشتریان شما برایتان بازاریابی بیمه می کنند

بالادستی ها کمک کنند!

درست است که شعبه، سرپرستی و شرکت، با موفقیت شما به سود بیشتری می رسند، پس ممکن است کمکتان کنند که صاحب تیم فروش بیمه شوید. درست است که وظیفه مربی یا منتور شما، راهنمایی و حمایت از شما تا رسیدن به نتیجه است و از این بابت کسب شهرت و درآمد می کند.

اما همیشه یادتان باشد که این کسب کار شماست و در نهایت شما مسئول موفقیت تان هستید. کسی مجبور نیست که شما را کمک کند. در آخر شما باید به خودتان پاسخگو باشید.

ممکن است شعبه شما آنچنان فعال نباشد، یا بلعکس ممکن است فرصتی برای کمک به شما نداشته باشد. مربی شما به جای شما کار نخواهد کرد و کسی مانند شما دلسوز تیم تان نیست.

در نهایت باید تصمیم بگیرید که خودتان راهبر خودتان باشید. هر چه که شما استقلال بیشتری داشته باشید و کارهایتان را خودتان انجام دهید، موفقیت بیشتری کسب خواهید کرد.

می توانید به تعطیلات طولانی بروید

شاید یکی از مزیت های تیم سازی بیمه را بازنشستگی سریع می دانید. زیرا نمایندگان بسیار موفقی هستند که مجموعه بزرگی دارند و حالا به درآمد انفعالی دست پیدا کرده اند. به نحوی که دیگر نیاز به کار بیشتری ندارند.

زمانی می توانید چنین انتظاری را داشته باشید که یک تیم پایدار و پویا ایجاد کنید. آن زمان هم نیاز است وقتی را به مدیریت و اداره تیم فروش بیمه خود اختصاص دهید.

پس کی؟

زمانی که هر کدام از اعضای تیم فروش شما به بلوغ رسیده اند و خودانگیخته هستند. تیم شما صاحب مدیران فروشی است که هر کدام توانایی هدایت تیم را دارند.

به زبان ساده زمانی که نبود شما را حس نکنند. یعنی نمایندگی شما بر پایه سیستم مشخصی است که بارها و بارها امتحان خود را پس داده است و حتی در زمان رکود یا بحران تمام امور طبق سیستم پیش می رود.

من تاجر موفقی هستم و به تنهایی از عهده این کار برمی آیم

تیم سازی بیمه

نمایندگان بسیاری را دیده ام که در فروش بیمه عمر ، بستن قراردادهای گروهی و یا حتی در تجارت های دیگر بسیار موفق ظاهر شده اند. حالا تصمیم گرفته اند خودشان تیم فروش بیمه را هم تشکیل بدهند.

پیاده سازی تیم سازی بیمه ،تفاوت های بسیار زیادی با راه اندازی و مدیریت کسب و کار های دیگر دارد. اگر مغرور شوید و یاد گرفتن را شروع نکنید موفق نخواهید شد. متخصصینی را پیدا کنید که تجربه بالایی در تیم سازی بیمه دارند. سپس از راهنمایی هایشان کاملا الگوبرداری کنید.

آموزش توصیه شده: همه چیز درباره وب سایت نماینده بیمه

موفقیت پاره وقت

شغل اصلی یک نماینده، فروش بیمه است و شما می دانید که فروش بیمه زمان بر است. حتما شما هم به طور طبیعی هفته ای ۲۰ تا ۴۰ ساعت وقت خود را برای فروش بیمه می گذارید.

تیم سازی بیمه هم زمان بر است. در ابتدا هفته ای ۲۰ ساعت و به مرور زمان با گسترش تیم این زمان افزایش می یابد. همه این زمان ها علاوه بر تمام وقت هایی است که تا بحال برای نمایندگی خود می گذاشتید.

مدیریت یک نمایندگی و خدمات به بیمه گذاران هم زمان بر است. مسایل مربوط به خسارت، شعبه، صدور و همیشه نیازمند توجه شماست. حالا بیمه گذاران تیم تان هم اضافه می شود.

قطعا راه اندازی تیم فروش بیمه به آموزش دیدن و یاد گرفتن نیاز دارد. حالا زمانی را هم که برای یادگیری تان نیاز دارید در نظر بگیرید.

هفته های ۸۰ تا ۱۲۰ ساعته لازمه موفقیت این روش هستند. باید از خودتان بپرسید حاضر هستید این زمان را اختصاص بدهید؟

تیم سازی بیمه

جمع بندی

هدف کلی ما در این مقاله، این نیست که شما را از تیم سازی بیمه بترسانیم. اما اگر تصمیم ندارید پول، زمان و اعتبار خود را از دست بدهید بایستی در ابتدای این کار اطلاعات صحیح، توقعات بجا و ذهنیتی درست و لازم را بدست بیاورید.

امیدواریم این مقاله به شما در انتخاب مسیر پیش رویتان کمک لازم را رسانده باشد.

هدیه درارتباطیم به نمایندگان جنرالی که صاحب تیم فروش هستند:

دانلود کتابچه ” جواب منفی و غلبه بر آن – اختصاصی تیم سازی بیمه

یکی از اصلی ترین عوامل کناره گیری اعضای تازه تیم فروش، شنیدن جواب منفی در شروع کار است. مطالب این کتاب جمع آوری شده از کتاب های مختلفی ( مانند دانشکده کسب و کار رابرت کیوساکی) است. هدف کتاب کمک کردن به اعضای تازه برای عبور از دوران سخت شروع کار و غلبه بر احساس منفی شنیدن جواب منفی است.

در مقدمه کتاب آمده است:

این کتاب به شما اصول کسب مهارت های این کسب و کار را  یاد می دهد. پس باید این مهارتها را آموخت و البته به آن عمل کرد.

این کتاب تجربه عملی افراد بسیار موفق در تیم سازی است، افرادی که الگوی هزاران نفر در دنیا بوده اند و البته توصیه هایشان هزاران نفر را در سراسر دنیا میلیاردر کرده است.

بطوریکه کتابهای آنها -که این مجموعه بخشی از آنست- بعنوان مرجع در دانشگاههای امریکا تدریس می شود.

شما برای موفقیت در این تجارت بی نظیر کافیست فقط یاد بگیرید و سپس به آنها عمل کنید.

“فقط انحامش بده”!

برای دانلود روی عکس کلیک بفرمایید:

جواب منفی و غلبه بر آن - اختصاصی تیم سازی بیمه

هر گونه سوال و دغدغه خود را درباره تیم سازی بیمه برای نمایندگان جنرال در پایین این پست در قسمت دیدگاه ارسال نمایید متخصصین درارتباطیم پاسخ را به سرعت در اختیار شما قرار خواهند داد

 

علی لطفی

من علی لطفی ، عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم، و به نظرم جذاب‌ترین و ارزشمندترین مهارتی که در این عصر نیاز است یاد بگیریم بازاریابی اینترنتی است. جذاب باشید و پر پول درارتباطیم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

  جلیل پور پاسخ

  مثل همیشه..عالی

  جلیل پاسخ

  بسیار عالی شبهات تیم سازی را برامون رفع کردید استاد
  باسپاس

  جلیل پاسخ

  فایل پی دی اف آموزش چرا دانلود نمیشه و نیستش ؟

  مرتضی نیشابوری پاسخ

  خیلی عالیه

  مرتضی نیشابوری پاسخ

  خیلی عالیه

  Zahra پاسخ

  چندراهکار برای جذب میخاسم یا چه کسانی روجذب کنیم؟؟

   مدیریت وبسایت درارتباطیم پاسخ

   پاسخ به این سوال به اندازه یک دوره ۱۲ تا ۱۶ ساعته هست، بهتره از مربی تیم سازی شخصی تون سوالش رو بپرسین

  مجتبی پاسخ

  سلام.ممنون از اطلاعات خوب و کاربردیتون.من به تازگی تیم سازی تخصصی بیمه عمر را شروع کردم.ولی توی آگهی خوب برای جذب و مصاحبه ی خوب نیاز به کمک دارم.

   مدیریت وبسایت درارتباطیم پاسخ

   به شما تبریک میگیم که شروع کردین. توی این زمینه بهترین کار اینه که شروع کنید به یادگیری تبلیغ نویسی و تولید محتوا. تا بتونید بهترین متن ها رو بنویسید.

  الهام پاسخ

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون

  احمدی پاسخ

  با سلام.ممنون از اطلاعات خوبی که گذاشتین.بنده حدودا 6 ماه در فروش بیمه عمر در کارگزاری مشغول هستم.مدتی است که کارگزارم از ما میخواهد از آشناهای خودمان برای نمایندگی بیمه عمر دعوت کنیم تا تیم سازی کنیم.آیا این کار خیلی زود نیست.بنده حدودا 70 بیمه نامه فروختم

دسترسی به هزاران
فایل و نکته کاربردی فقط با عضویت
در خبرنامه جدید درارتباطیم
عضویت در خبرنامه ایمیلی ما چه مزیت هایی دارد؟
• دسترسی به جدیدترین نکات
• دسترسی به تمامی دوره های رایگان
• اطلاع از آخرین تخفیف های سایت
ما اسپمر نیستیم و ایمیل های اسپم برایتان ارسال نمی کنیم.
بله ، عضو خبرنامه میشم!